Судове рішення #5717394
Справа № 1-31/2008

Справа  № 1-31/2008

ВИРОК

ІМЕНЕМ                            УКРАЇНИ

12 листопада 2008 року                                                                          місто Хмельницький

Військовий    місцевий     суд    Хмельницького     гарнізону    під головуванням судді підполковника юстиції МАТОХНЮКА Д.Б., при секретарі БАЛАЦЬ С.Г .,

за участю: прокурора - військового прокурора Чернівецького гарнізону майора юстиції КОЗАЧУКА М.В., підсудного ОСОБА_1, захисників-адвокатів ОСОБА_2 та ОСОБА_3, у відкритому судовому засіданні в приміщенні військового місцевого суду розглянув кримінальну справу за обвинуваченням військовослужбовця військової частини А 0264 солдата військової служби за контрактом

ОСОБА_1, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 року в селі Біла Криниця, Глибоцького району, Чернівецької області, українця, громадянина України, з середньою технічною освітою, неодруженого, раніше не судимого, призваного на військову службу за контрактом Глибоцьким об'єднаним райвійськкоматом Чернівецької області в серпні 2008 року,

в скоєні злочину, передбаченого ст. 345 ч.2 КК України.

Судовим слідством військовий місцевий суд

ВСТАНОВИВ:

18 вересня 2008 року, близько 2 години ОСОБА_1, знаходячись в стані алкогольного сп'яніння по вулиці Комарова в місті Чернівці, неподалік кінцевої зупинки маршрутного таксі №26, умисно, будучи невдоволений законними вимогами працівника міліції особливого призначення „Беркут" старшини міліції ОСОБА_4, котрий виконував службові обов'язки по охороні громадського порядку, наніс останньому удар пряжкою ременя, який був намотаний на його праву руку в ділянку чола, в результаті чого спричинив потерпілому легкі тілесні ушкодження у вигляді садна чола.

В судовому засіданні ОСОБА_1 повністю визнав себе винними в скоєному і, підтвердивши час, місце та обставини події, пояснив, що перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, він будучи невдоволений тим, що до нього невідомі цивільні особи застосували фізичне насильство до прибуття працівників міліції, умисно наніс потерпілому, котрий представився йому працівником міліції, удар пряжкою ременя, який був намотаний на його праву руку в ділянку чола.

 

2

З оголошених в судовому засіданні показів потерпілого ОСОБА_4 (т.1 а.с.116-117) видно, що 18 вересня 2008 року близько 2 години він виконував службові обов'язки по охороні громадського порядку в

місті Чернівці по вулиці Комарова. Після того як він прибув до місця де відбувалася бійка між невідомими особами, він побачив військовослужбовця котрому представився як працівник міліції, через деякий час останній, несподівано наніс йому удар пряжкою ременя, який був намотаний на його праву руку в ділянку чола.

Дана обставина повністю знайшла своє підтвердження в оголошених в судовому засіданні показах свідка ОСОБА_5.

З книги „Службових нарядів роти міліції особливого призначення Беркут" видно, що 17 вересня 2008 року, на підставі розпорядження начальника Управління МВС України в Чернівецькій області, на службу по охороні громадського порядку заступили ОСОБА_4 та ОСОБА_5.

Висновком судово-медичної експертизи від 30 вересня 2008 року № 2727, встановлено, що на тілі потерпілого ОСОБА_4 виявлені тілесні ушкодження у вигляді садна чола, які відносяться до легких тілесних ушкоджень.

З протоколу медичного огляду від 18 вересня 2008 року №7006 видно, що ОСОБА_1 перебуває в стані алкогольного сп'яніння в наслідок вживання алкоголю.

Відповідно до акту наркологічної експертизи від 10 жовтня 2008 року № 678, ОСОБА_1 алкоголізмом не страждає та не потребує примусового протиалкогольного лікування.

Дії ОСОБА_1, який умисно заподіяв працівникові правоохоронного органу ОСОБА_4 легких тілесних ушкоджень у зв'язку з виконанням ним службових обов'язків, суд кваліфікує за ч.2 ст.345 КК України.

При призначенні покарання підсудному суд, в якості обставини, що обтяжує його покарання визнає скоєння ним злочину в стані алкогольного сп'яніння.

Разом з тим суд, при призначенні покарання підсудному, в якості обставин, що пом'якшують його покарання визнає з'явленні із зізнанням, щире каяття в скоєному та активне сприяння розкриттю злочину.

Також суд враховує, що підсудний до кримінальної відповідальності притягується вперше, раніше ні в чому протиправному помічений не був, під час проходження військової служби та на теперішній час характеризується виключно позитивно, виріс в багатодітній родині зі

 

3.

складом вісім осіб, яка   потребує від нього підтримки і від його дій тяжких наслідків не настало.

З огляду на вищевикладені пом'якшуючі покарання обставини, обставини справи, позитивні дані про особу підсудного та особливості його сімейного становища, суд знаходить за можливе, у відповідності до ст. 58 КК України замість покарання у вигляді обмеження волі, передбаченого санкцією ч.2 ст. 345 КК України, призначити підсудному покарання у вигляді службового обмеження для військовослужбовців.

Керуючись ст.ст. 323, 324, 330 КПК України, військовий місцевий суд,

засудив:

ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст.345 КК України, на підставі якої обмежити його волі строком на 1 (один) рік.

Відповідно до ст.58 КК України замість обмеження волі призначити ОСОБА_1, покарання у вигляді службового обмеження для військовослужбовців на той самий строк з відрахуванням в дохід держави 10 (десяти) відсотків із суми його грошового забезпечення.

Строк відбування покарання ОСОБА_1 рахувати з дня набрання вироком законної сили.

До набрання вироком законної сили міру запобіжного заходу щодо ОСОБА_1 - підписку про невиїзд - залишити без змін.

Речові докази по справі після вступу вироку в законну силу:

·        шкіряний ремінь ОСОБА_1, повернути останньому;

·        книгу „Службових нарядів роти міліції особливого призначення Беркут", рахувати поверненою по належності;

·        книгу   відвідувачів   Шевченківського   РВ    УМВС    України    в Чернівецькій області, рахувати поверненою по належності.

На вирок може бути подана апеляція у військовий апеляційний суд Центрального регіону України через військовий місцевий суд Хмельницького гарнізону протягом п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація