Справа № 2-219/09
У Х В А Л А
23 липня 2009 року смт. Чернігівка
Чернігівський районний суд Запорізької області в складі головуючого судді Глянь С.І., при секретарі Силаєвій Т.М.
розглянувши у судовому засіданні в залі суду смт Чернігівка позовну заяву Прокурора Чернігівського району в інтересах держави в особі Чернігівської районної державної адміністрації до приватного підприємця ОСОБА_1 про розірвання договору оренди земельної ділянки,
ВСТАНОВИВ:
До Чернігівського районного суду звернувся Прокурор Чернігівського району в інтересах держави в особі Чернігівської районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про розірвання договору земельної ділянки.
У позові зазначено, що під час перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства, проведеної Державною екологічною інспекцією в Запорізькій області виявлено факт скидання ОСОБА_1, 20 березня 2009 року, води із водойми, яку він орендує. Вказані дії відповідачем проведені без одержання дозволу Державного управління охорони навколишнього природного середовища Запорізької області. По вищевказаному факту, відповідач притягнутий до адміністративної відповідальності.
Таким чином, ОСОБА_1 допустив погіршення екологічної обстановки в результаті своєї господарської діяльності, чим порушив умови укладеної угоди та наносить шкоду державі.
Враховуючи вищезазначене прокурор просить суд розірвати договір оренди землі від 16.10.07р. укладений між Чернігівською районною державною адміністрацією в особі голови Чернігівської РДА, ОСОБА_2 та приватного підприємця, ОСОБА_1
У судовому засіданні представник відповідача, ОСОБА_3 заявила клопотання про необхідність закриття провадження по даній справі, так як розгляд даної категорії справ підпадає під компетенцію господарських судів.
Заслухавши клопотання представника позивача, врахувавши думку прокурора, суд вважає, що заявлене клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Згідно з положенням ч. 1 ст. 15 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Відповідно до вимог ст. 1 ГПК України підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб’єкта підприємницької діяльності, мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів.
Із позову та матеріалів доданих до нього, встановлено, що прокурор Чернігівського району Запорізької області звернулася до суду в інтересах держави в особі Чернігівської районної державної адміністрації, тобто, як юридична особа, до фізичної особи підприємця, ОСОБА_1 що підтверджується С відоцтвом про державну реєстрацію. Т ому розгляд такої справи згідно зі ст. 15 ЦПК України і ст. 12 ГПК України відноситься до компетенції господарського суду, а не суду в порядку цивільного судочинства.
Таким чином суд вважає, що розгляд такої справи, згідно зі ст. 15 ЦПК України і ст. 12 ГПК України відноситься до компетенції господарського суду, а не суду в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до ч.1 ст. 205 ЦПК України суд закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Керуючись ст. 27, ст. 115 п.1 ч.1 ст. 205, ст.ст. 209 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
Провадження по цивільній справі за позовною заявою Прокурора Чернігівського району в інтересах держави в особі Чернігівської районної державної адміністрації до приватного підприємця ОСОБА_1 про розірвання договору оренди земельної ділянки, - закрити.
Роз’яснити позивачу його право звернення до господарського суду за захистом оспорюваних або порушених прав.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Запорізької області через суд першої інстанції шляхом подачі, в 5-денний строк з дня винесення ухвали, заяви про апеляційне оскарження і поданням, після цього протягом 10 днів, апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя: С.І. Глянь