ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа №2-а-775/09/1970
Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої судді Данилевич Н.А
при секретарі Лавренюк О.М.
за участю: представника прокуратури Стадника В.О. (Посвідчення №55)
представника позивача ХанасД.Б. (Доручення№4)
представник відповідача не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в М.Тернополі справу за адміністративним . позовом прокурора Козівського району в інтересах держави особі відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Козівському районі до приватного сільськогосподарського підприємства «Колос» про стягнення боргу на суму 629,43 грн., суд-
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Козівського району в інтересах держави особі відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Козівському районі, надалі позивач, звернувся до суду з адміністративним позовом до приватного сільськогосподарського підприємства «Колос», надалі відповідач, про стягнення боргу на суму 629,43грн.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач в порушення вимог Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» не сплатив в установленому порядку страхові внески, внаслідок чого виникла заявлена сума заборгованості станом на 1.01.2009 року в сумі 629,43 грн.
У судовому засіданні представники прокуратури та позивача надали пояснення, які повністю співпадають з позицією, яка викладена в позовній заяві. Просили позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явився, причину неявки суду не повідомив, заяв про розгляд справи за його відсутності не надходило, заперечень проти позову не надав, відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлявся належним, що є підставою . для розгляду справи у його відсутність на підставі наявних у справі доказів.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та висновок прокурора, оцінивши представлені докази в їх сукупності, судом встановлено наступне:
Відповідач згідно довідки Управління статистики у Козівському районі Головного управління статистики у Тернопільській області за № 29 від 24.02.2009 р. є юридичною особою, в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України значиться за ідентифікаційним кодом № 30588675.
У відповідності до вимог Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» № 1105-ХІХ/ від 23.09.1999 р. (далі - Закон № 1105-ХІ/), страхування від нещасного випадку є самостійним видом загальнообов'язкового державного соціального страхування, за допомогою якого здійснюється соціальний захист, охорона життя та здоров'я громадян у процесі їх трудової діяльності.
Страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань поширюється на осіб, які працюють на умовах трудового договору (контракту) на підприємствах, в установах, організаціях, незалежно від їх форм власності та господарювання (далі - підприємства), у фізичних осіб, на осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності.
Страхувальниками від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань є роботодавці, а в окремих випадках - застраховані особи. Страховик - Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі - Фонд соціального страхування від нещасних випадків). Об'єктом страхування від нещасного випадку є життя застрахованого, його здоров'я та працездатність.
Відповідач - ПСП «Колос», як роботодавець є страхувальником за страхуванням від нещасного випадку своїх працівників.
Згідно ст. 45 Закону № 1105-ХІУ роботодавець як страхувальник зобов'язаний своєчасно та повністю нараховувати і сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
Розміри страхових внесків страхувальників для роботодавців обчислюються у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, на інші заохочувальні і компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», які підлягають обкладенню податком з доходів фізичних осіб.
Порядок сплати страхових внесків визначений Законом України «Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та . професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» № 2272-ІН від 22.02.2001р. (далі -Закон № 2272-ІП) та Інструкцією про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженою постановою Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 12.07.2007 року №36.
Згідно згаданої Інструкції, страхові внески сплачуються страхувальниками - роботодавцями - у день одержання коштів на оплату праці в установах банків. Підприємства, які здійснюють виплату заробітної плати на поточні рахунки фізичних осіб в установах банків, сплачують страхові внески до Фонду в день перерахування коштів на особові рахунки. При проведенні оплати праці з готівкової виручки чи в натуральній формі платники страхових внесків не пізніше наступного дня після здійснення виплат подають до установи банку платіжне доручення на перерахування страхових внесків до Фонду.
Юридичні особи - платники страхових внесків щоквартально у двох примірниках складають розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду, один примірник якої подається до робочого органу виконавчої дирекції Фонду за місцем обліку страхувальника в такі строки: до 20 квітня, до 20 липня, до 20 жовтня поточного року, до 25 січня року, наступного за звітним. Усі примірники розрахункової відомості підписуються керівником і головним бухгалтером підприємства, виконавцем та завіряються печаткою. Другий примірник звіту залишається в бухгалтерії платника (п. 7.5.Інструкції).
Згідно розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (Страховий тариф - 0,2% ) за 4 квартал 2008 року за відповідачем значиться недоїмка зі сплати страхових внесків, що становить - 629,43 грн.
Таким чином, відповідачем в порушення ст. 45- Закону № 1105-ХІХ/ несвоєчасно та неповністю сплачено в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, внаслідок чого утворилася заборгованість по їх сплаті в сумі 629,43 грн. станом на 1.01.2009 року, яка підтверджується розрахунковою відомістю про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за 4 квартал 2008 року, розрахунком суми заборгованості по ПСП «Колос» по страхових внесках .
Згідно статті 71 Кодексу Адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідач належних доказів добровільного погашення заборгованості по сплаті страхових внесків суду не представив.
Виходячи з вищенаведеного, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, не запереченні належним чином відповідачем, а отже підлягають до задоволення в повному обсязі.
Відповідно до ст. 94 КАС України судовий збір та судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.6,86,158,163,186 КАС України, ст.45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» № 1105-ХІV, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з приватного сільськогосподарського підприємства «Колос» (код ЄДРПОУ 30588675) в користь відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Козівському районі (вул.Грушевського,25 смт.Козова, Тернопільської області) 629,43 грн. (шістсот двадцять дев'ять грн.) 43 коп. заборгованості по сплаті страхових внесків станом на 1.01.2009 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає. законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження