ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 квітня 2008 року Справа № 2-а-1153/08
Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої судді Данилевич Н.А.
при секретарі Лавринюк О.М
за участю:
прокурор Свачій М.І. (Посвідчення №63)
розглянувши у судовому засіданні справу за
позовом Прокурора Бучацького району в інтересах держави в особі Бучацької міжрайонної державної податкової інспекції до СПД ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій на суму 1466,87грн., суд -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Бучацького району в інтересах держави в особі Бучацької міжрайонної державної податкової інспекції, надалі позивач, звернувся до суду з адміністративним позовом до СПД ОСОБА_1, надалі відповідач, про стягнення штрафних санкцій на суму 1466,87 грн.
В судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримав з мотивів, викладених у позовній заяві та просив позов задовольнити.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на те, що відповідачем при здійсненні підприємницької діяльності були порушенні норми Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», що послужило підставою для прийняття рішення про застосування штрафних санкцій. В підтвердження викладеного додає довідку про стан заборгованості від 03.04.2009р., акт перевірки від 16.01.2009р. №4/НОМЕР_1, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 29.01,2009р. №17/0000072303.
Прокурор в судовому засіданні посилається на те, що за відповідачем рахується податкова заборгованість по сплаті адміністративного штрафу на суму 1466,87 грн, яка відповідачем добровільно не погашена; просить позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час, місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомили, клопотаннь про розгляд справ за їх відсутності не надходило. Суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача на підставі наявних доказів відповідно до ч,4 ст. 128 КАС України
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача, судом встановлено наступні обставини.
Працівниками Бучацької міжрайонної державної податкової інспекції була проведена перевірка діяльності відповідача, за результатами якої складений акт перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій від 16.01.2009р. №4/НОМЕР_1, надалі Акт перевірки.
Перевіркою встановлено та зафіксовано в Акті перевірки, що підприємцем порушено:
·пункти 1, 2, 9, 13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме:
·розрахункову операцію на повну суму покупки не проведено через РРО, споживачеві не видано розрахунковий документ встановленої форми з роздрукуванням відповідного розрахункового документа;
- не забезпечено друкування на РРО фіксальних звітніх чеків за 29.12.2208 року, 31.12.2008року;
не забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів згідно X звіту РРО, що підтверджується описом наявних готівкових коштів;
Продавець ОСОБА_2 яка була присутня при проведенні перевірки Акт перевірки підписала без зауважень.
29.01.2009р. Бучацької МР ДПІ було прийнято рішення про застування штрафних (фінансових) санкцій №17/0000072303, за порушення ст.3 ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до СПД ОСОБА_1 застосовані штрафні санкції в розмірі 1469 грн.
Оскільки відповідачем частково погашено заборгованість на суму 2,13 грн. позивач просить стягнути позивач в судовому порядку суму штрафних санкцій в розмірі 1466,87 грн.
Оцінивши зібрані по справі докази та дослідивши норми чинного законодавства, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення, виходячи з наступного.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).
Стаття 11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні" (пункт 11) надає право органам державної податкової служби застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Згідно статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», надалі Закон №265/95, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (надані послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, зокрема:
- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
- щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;
- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Як свідчать матеріали перевірки відповідачем по справі - вказані вимоги Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95 далі Закон №265/95, не виконувалися.
За порушення вимог Закону №265/95, до суб'єктів підприємницької діяльності за рішеннями відповідних органів державної податкової служби застосовуються фінансові санкції у розмірах, передбачених ст. ст. 17, 22 Закону №265/95.
За таких обставин, суд прийшов до висновку, що Бучацькою МР ДПІ правомірно було прийнято рішення про застосування фінансових санкцій від 29.01.2009р. №17/0000072303.
Згідно ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері . торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначенні статтями 17-24 цього Закону підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Станом на дату розгляду справи сторонами не подано доказів сплати відповідачем застосованих штрафних санкцій.
Згідно статті 71 Кодексу Адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Виходячи з вищенаведеного, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, а отже підлягають до задоволення в повному обсязі.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.6, 50, 86, 128, 158, 163, 186 КАС України, п.3 ч.1.ст.9 ЗУ «Про систему оподаткування» №1251-Х11, п.п.17.1.1. ст.17 ЗУ«Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» 2181-111, ст. ст. 17, 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 ін.код НОМЕР_1 в користь державного бюджету заборгованість по штрафних (фінансових) санкціях в сумі 1466,87 грн. (тисячу чотириста шістдесят шість) грн. 87 коп. на р/р 31113104700076 в УДК у Тернопільській області, МФО 838012;
Постанова набирає законної сили в порядку встановленому ст..254 КАС України і може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку і строки, передбачені ст.186 КАС України.