Судове рішення #5703949
Категорія 2

Категорія 2.4

Справа №2-а-634/09/1970

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

18 березня 2009 року                                                                                    м. Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Кисильової О.Й.,

при секретарі - Митко  В.В.,

за участю:  позивача - ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до відділу реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції   у   Тернопільській    області    про    зобов'язання        анулювати    актовий    запис    про народження,

 

встановив:

 

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відділу реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції у Тернопільській області про зобов'язання анулювати актовий запис про народження.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала в повному обсязі, суду пояснила, що народилася вона 5 січня 1954 року в селі Шумляни Підгаєцького району Тернопільської області. При переїзді її сім»ї для проживання в іншу місцевість, свідоцтво про народження позивача було загублене. В селі Квіткове, Бережанського району, де мешкала сім»я позивача з 1963 року, їй видали нове свідоцтво про народження, при видачі якого відомості в актовий запис про народження були внесені зі слів батька ОСОБА_1 Позивач звернулася до відділу РАЦС Головного управління юстиції Тернопільської області із заявою про анулювання поновленого актового запису про її народження № 355 від 30.07.1964 року, складеного відділом РАЦС Бережанського РУЮ як такого, що не відповідає дійсності. Відповідач своїм Висновком відмовив їй в анулюванні актового запису, а тому позивач звернулась до суду за захистом своїх прав.

Представник відповідача в судове засідання не з»явився, надіславши до суду заяву про розгляд справи за його відсутності. Заперечень проти задоволення позову не має.

Заслухавши пояснення позивача, проаналізувавши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Згідно свідоцтва про одруження ОСОБА_2 та ОСОБА_1 НОМЕР_1, виданого 20.11.1977 року Заздрівською сільською радою Теребовлянського району, після реєстрації одруження дружині присвоєно прізвище  ІНФОРМАЦІЯ_2.

Відповідно до повного витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження № 00000260569 від 17.03.2009 року, ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1, місце народження: Україна, Тернопільська область, Підгаєцький район, село Шумляни, серія та номер свідоцтва: НОМЕР_2, дата видачі свідоцтва: 04 вересня 1961 року, документ, що підтверджує факт народження дитини: довідка б/н, видана Підгаєцькою лікарнею.

Відповідно до актового запису від 01 лютого 1954 року, ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 в селі Шумляни Підгаєцького району Тернопільської області, про що видане свідоцтво про народження НОМЕР_3. Документом, що підтвердив факт народження дитини була довідка з лікарні м. Підгайці.

Відповідно до Висновку про анулювання поновленого актового запису про народження (далі-Висновок), складеного відділом реєстрації актів цивільного стану Головного управління   юстиції у  Тернопільській   області     існують  два   актові   записи   про народження заявниці: актовий запис про народження № 355 від 30.07.1964 року, складений відділом РАЦС Бережанського районного управління юстиції Тернопільської області, в якому значиться, що ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 в селі Квіткове Бережанського району та актовий запис про народження № 03 від 01.02.1954 року, складений Шумлянською сільською радою Підгаєцького району Тернопільської області, в якому значиться, що ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 в селі Шумляни Підгаєцького району. Висновком позивачці відмовлено в анулюванні актового запису про народження № 355 від 30.07.1964 року, складеного відділом РАЦС Бережанського районного управління юстиції Тернопільської області.

Відповідно до п.1.3 розділу І Положення про порядок зміни, доповнення, поновлення та анулювання актових записів цивільного стану, затвердженого наказом Міністерства юстиції України № 86/5 від 26.09.2002 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26.09.2002 року за № 786/7074 (далі-Положення) розгляд питання про анулювання поновленого або повторно складеного актового запису цивільного стану проводиться за заявою особи, стосовно якої він був складений або з ініціативи відділу РАЦС за місцем виявлення поновленого або повторно складеного актового запису. Поновлені чи повторно складені актові записи цивільного стану в разі виявлення первинних записів анулюються на підставі рішення суду або висновку відділу реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в областях (за місцезнаходженням поновленого або повторно складеного запису).

Відповідно до п.1.18 Положення відмова державних органів реєстрації актів цивільного стану про внесення змін до актових записів цивільного стану може бути оскаржена в судовому порядку.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що місцем народження ОСОБА_1 є село Шумляни Підгаєцького району Тернопільської області, датою народження ІНФОРМАЦІЯ_1, а тому актовий запис про народження позивача № 355 від 30.07.1964 року, складеного відділом РАЦС Бережанського районного управління юстиції Тернопільської області слід анулювати.

Керуючись ст.ст. 160-163 КАС України, суд,-

 

постановив:

 

Позов ОСОБА_1 до відділу реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції у Тернопільській області про зобов'язання анулювати актовий запис про народження задовольнити.

Зобов'язати відділ реєстрації актів цивільного стану Бережанського районного управління юстиції Тернопільської області анулювати актовий запис про народження № 355 від 30.07.1964 року, складений відділом реєстрації актів цивільного стану Бережанського районного управління юстиції Тернопільської області, в якому значиться, що ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 в селі Квіткове Бережанського району.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація