Справа №1124-ас/2006рік Категорія 31
Головуючий у 1 інстанції Клімов В.В. Доповідач Прокопчук Л.М.
УХВАЛА Іменем України
14 червня 2006 року Апеляційний суд Донецької області у складі:
головуючого судді Новосядлої В.М.
суддів Прокопчук Л.М., Постолової В.Г. .
при секретарі Панаріній О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Донецьку адміністративну справу за апеляційною скаргою представника позивача ОСОБА_1 -ОСОБА_2 на постанову Краматорського міського суду Донецької області від 18 квітня 2006 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Краматорську про перерахунок пенсії, -
ВСТАНОВИВ:
Постановою Краматорського міського суду від 18 квітня 2006 року в задоволенні позовних вимог відмовлено.
В апеляційній скарзі представник позивача ставить питання про скасування постанови суду і ухвалення нової постанови про задоволення його позову через неправильне застосування судом норм матеріального права.
У судове засідання апеляційного суду позивач не з'явився. Представник відповідача просив рішення суду залишити без змін.
Постановою суду встановлено, що позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильскій АЕС, інвалідом 3 групи, його захворювання пов'язане з наслідками Чорнобильської катастрофи, у зв'язку з чим відповідно до ст. 54 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі - Закон), він має право на отримання пенсії, яка не має біти нижчим 6 мінімальних пенсій за віком. Але розмір мінімальної пенсії за віком для проведення обчислення пенсії інвалідом-чорнобильцям Законом не встановлено. Разом з тим, у ч. 5 ст. 54 Закону вказано, що обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи визначається Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2004 р. № 894 „Про підвищення
розмірів пенсій, призначених згідно Закону України „Про статус і соціальний захист
громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"
встановлено проведення розрахунку пенсій відповідно до ч. 4 ст. 54 Закону, виходячи з розміру 22,30 грн. Розрахунок пенсії позивачу проведений відповідно до вимог Закону.
Заслухавши доповідача, представника відповідача, дослідивши матеріал справи,
апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без зміни, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Суд першої інстанції, відмовляючи в задоволенні позовних вимог, вірно встановив обставини справи, виходив з того, що позивач дійсно є інвалідом 3 групи внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, знаходиться на обліку в управлінні пенсійного фонду України у м. Краматорську і отримує пенсію відповідно до Закону в розмірі 418,45 грн. на час звернення до суду (а.с. 4-9).
Згідно із ч. 4 ст. 54 Закону в усіх випадках розміри пенсій для інвалідів 3-ї групи, не можуть бути нижчими 6 мінімальних пенсій за віком. При цьому мінімальний розмір пенсій за віком для проведення обчислення пенсії згідно з Законом не встановлений. Частиною 5 ст. 54 Закону встановлено, що порядок обчислення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, визначається Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України № 1 від 03.01.2002 року „Про підвищення розмірів пенсій та інших соціальних виплат окремим категоріям пенсіонерів, фінансування яких здійснюється за рахунок коштів державного бюджету" встановлено, що розрахунок пенсій, призначених відповідно до частини четвертої-статті 54 Закону, провадиться з розрахунку 19,91 грн. Постановою Кабінету Міністрів України № 894 від 13.07.2004 року „Про підвищення розмірів пенсій, призначених відповідно до частини четвертої статті 54 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" розмір пенсій, призначених відповідно до ч. 4 ст. 54 Закону збільшено з 1.09.2004 р. на 12%, тобто становить з вказаної дати 22,30 грн.
Розмір пенсії, що виплачується позивачу значно більший, ніж мінімальний розмір, розрахований відповідно до ч.4 ст. 54 Закону та названих постанов Кабінету Міністрів України.
Підстав для розрахунку пенсії позивачу в тому порядку, який він зазначає в позовній заяві та апеляційній скарзі, тобто виходячи з мінімальної пенсії за віком, яка з 31.03 2005 р. становить 332 грн., помножуючи зазначений розмір на 6, немає.
Як зазначалося віще, Законом не передбачено мінімального розміру пенсії за віком.
З доводом апеляційної скарги про те, що при визначенні мінімальної пенсії за віком треба користуватися розміром, передбаченим ст. 28 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" погодитись не можна.
Частиною третьої зазначеного Закону передбачено, що мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений абзацом першим частини першої цієї статті, застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених згідно з цим Законом. Відповідно до ст. 9 зазначеного Закону за рахунок коштів Пенсійного фонду в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності внаслідок загального захворювання (у тому числі каліцтва, не пов'язаного з роботою, інвалідністю з дитинства); 3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.
Позивачу пенсія призначена у відповідності з Законом, ст. 63 якого передбачено, що фінансування витрат, пов'язаних з введенням в дію цього Закону, здійснюється за рахунок коштів, що виділяються на ліквідацію наслідків Чорнобильської катастрофи. Таким чином, порядок визначення пенсій особам, які постраждали внаслідок ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, визначено спеціальним Законом, тому застосування норм загального закону, тобто Закону „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", неможливе.
Постанови Кабінету Міністрів України, на які послався суд в рішенні, прийняті у відповідності до вимог ч.5 ст. 54 Закону, не суперечать йому, а також постанові Кабінету Міністрів України № 532 від ЗО травня 1997 р., якою затверджено Порядок обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду.
Рішення суду відповідає вимогам процесуального і матеріального права і підстави для його скасування відсутні.
Керуючись ст. ст. 198, 200, 205, 206 КАС України, апеляційний суд, - ... ..
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 відхилити.
Постанову Краматорського міського суду Донецької області від 18 квітня 2006 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подання скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяців з дня проголошення .