Номер рядка статистичного звіту - 2.5
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження
29 липня 2009 р. Справа № 2а-18561/09/0370
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Ксензюк А.Я, вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 в особі представника ОСОБА_2 до Головного державного виконавця Жовтневого відділу державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції Дніпропетровської області ОСОБА_3про відшкодування моральної шкоди,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 в особі представника ОСОБА_2звернувся в суд із позовом до Головного державного виконавця Жовтневого відділу державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції Дніпропетровської області ОСОБА_3про відшкодування моральної шкоди в сумі 2 800 грн.
Провадження по позову не може бути відкрите Волинським окружним адміністративним судом, оскільки позов не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до статті 104 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.
Статтею 17 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Пунктом 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь - які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Як вбачається із матеріалів позовної заяви, Луцьким міськрайонним судом Волинської області 30 червня 2009 року винесено ухвалу, якою визнано протиправною бездіяльність головного державного виконавця Жовтневого відділу державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції Дніпропетровської області Чернової Людмили Володимирівни, яка полягає в невиконанні пункту 3 Постанови про відкриття виконавчого провадження від 10 березня 2009 року по примусовому виконанню судового наказу № 24-26/09, виданого Луцьким міськрайонним судом Волинської області від 11 лютого 2009 року.
Відповідно до пункту 2 статті 21 Кодексу адміністративного судочинства України вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб'єктів публічно-правових відносин, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Інакше вимоги про відшкодування шкоди вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.
Статтею 109 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Оскільки позивачем заявлено вимоги щодо стягнення з головного державного виконавця Жовтневого відділу державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції Дніпропетровської області ОСОБА_32 800 грн. моральної шкоди та враховуючи вимоги статей 21, 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі.
Керуючись статтею 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
У відкритті провадження в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 в особі представника ОСОБА_2 до Головного державного виконавця Жовтневого відділу державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції Дніпропетровської області ОСОБА_3про відшкодування моральної шкоди відмовити.
Ухвалу разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.
Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не буде подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана у строк встановлений статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання заяви та апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження ухвали подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги на ухвалу одночасно надсилається особою, яка її подає до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя А.Я. Ксензюк