У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах
Верховного Суду України у складі:
головуючого |
Лавренюка М.Ю., |
суддів |
Верещак В.М., Пивовара В.Ф. |
|
|
розглянула в судовому засіданні в м. Києві 13 липня 2006 року кримінальну справу за касаційною скаргою засудженого ОСОБА_1 на вирок Сумського районного суду Сумської області від 11 листопада 2005 року, яким
ОСОБА_1,
ІНФОРМАЦІЯ_1,
неодноразово судимого, останнього разу
24.01.2002 р. за ч.ч. 2, 3 ст. 185 КК України
на 3 роки 6 місяців позбавлення волі,
засуджено за ч. 3 ст. 185 КК України на 4 роки позбавлення волі;
за ч. 2 ст. 289 КК України на 5 років позбавлення волі, а на підставі ст. 70 КК України за сукупністю злочинів остаточно призначено 6 років позбавлення волі.
Постановлено стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 491 грн.60 коп. матеріальної шкоди та 1500 грн. моральної шкоди.
Ухвалою апеляційного суду Сумської області від 19 січня 2006 року вирок залишено без зміни.
ОСОБА_1 засуджений за те, що 28 квітня 2005 року з жилого будинку потерпілої ОСОБА_3, що знаходиться в АДРЕСА_1, викрав майно на суму 755 грн., 11 червня 2005 року з кафе “ІНФОРМАЦІЯ_2”, що в АДРЕСА_2 викрав майно на суму 491 грн. 60 коп., а 11 липня 2005 року в АДРЕСА_2 біля будинку АДРЕСА_3 незаконно заволодів автомобілем ІНФОРМАЦІЯ_3 вартістю 1550 грн. 50 коп., що належить ОСОБА_4
У касаційній скарзі засуджений ОСОБА_1 вважає себе незаконно засудженим, оскільки на досудовому слідстві не було проведено очних ставок з потерпілими та свідками, в судовому засіданні відмовлено у виклику додаткового свідка та не ураховано суперечності в показах потерпілого ОСОБА_4 і свідка ОСОБА_5
Просить вирок скасувати, або ж пом'якшити призначене судом покарання.
Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи касаційної скарги, колегія суддів не знаходить підстав для її задоволення.
Висновок суду щодо доведеності вини ОСОБА_1 у вчиненні ним, зазначених у вироку злочинів, відповідає фактичним обставинам, підтверджується зібраними у справі та дослідженими у судовому засіданні доказами.
Як встановлено перевіркою матеріалів кримінальної справи, досудове слідство і розгляд справи в суді проведені відповідно до вимог кримінально-процесуального закону, обставини справи досліджені всебічно, повно і об'єктивно.
Суд обґрунтовано послався на показання ОСОБА_1, котрі він давав на досудовому слідстві, в яких визнавав себе винним у вчиненні крадіжок чужого майна та заволодінні транспортом.
Крім того, ці показання підтверджуються показаннями потерпілих ОСОБА_3, ОСОБА_2, ОСОБА_4, свідка ОСОБА_6, даними протоколів огляду місця події та транспортного засобу.
Судом апеляційної інстанції перевірялися доводи засудженого ОСОБА_1, аналогічні тим, що викладені у касаційній скарзі про те, що на досудовому слідстві не були проведені очні ставки між ним та потерпілими, не допитано додаткового свідка та не усунуто суперечності у показаннях потерпілого ОСОБА_4 і свідка ОСОБА_5.
Викладені в ухвалі мотиви визнання цих доводів безпідставними, колегія суддів вважає аргументованими, такими, що відповідають матеріалам справи.
Суд правильно кваліфікував дії ОСОБА_1, за ч. 3 ст. 185, ч. 2 ст. 289 КК України.
Під час досудового і судового слідства істотних порушень вимог кримінально-процесуального закону, які б могли вплинути на законність і обґрунтованість вироку, не допущено.
Покарання ОСОБА_1 призначено відповідно до вимог ст. 65 КК України, воно є необхідним і достатнім для виправлення засудженого та попередження нових злочинів і підстав для його пом'якшення немає.
Підстав для призначення справи до касаційного розгляду з обов'язковим повідомленням осіб, зазначених у ст. 384 КПК України, немає.
Керуючись ст. 394 КПК України, колегія суддів,
ухвалила:
відмовити у задоволенні касаційної скарги засудженого ОСОБА_1.
судді:
Лавренюк М.Ю. Верещак В.М. Пивовар В.Ф.