АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22а-21226/11 Номер провадження 22-а/1690/10772/11Головуючий у 1-й інстанції Маханьков О.В. Доповідач ап. інст. ОСОБА_1
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 вересня 2011 року м. Полтава
Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Полтавської області в складі:
Головуючого: судді Омельченко Л.М.
Суддів: Карпушина Г.Л., Триголова В.М., розглянула у письмовому провадженні адміністративну справу за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України Крюківського району в м. Кременчуці Полтавської області
на рішення Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від
1вересня 2010 року
по справі за позовом ОСОБА_2 до суб’єкта владних повноважень Управління Пенсійного фонду України Крюківського району в м. Кременчуці Полтавської області про визнання дій відповідача протиправними та зобов’язання вчинити певні дії.
Колегія судців, заслухавши доповідь судці-доповідача Апеляційного суду ОСОБА_1,-
ВСТАНОВИЛА:
Рішенням Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 01 вересня 2010 року позов ОСОБА_2 до суб’єкта владних повноважень Управління Пенсійного фонду України Крюківського району в м. Кременчуці Полтавської області про визнання дій відповідача протиправними та зобов’язання вчинити певні дії задоволено частково.
Визнано протиправними дії Управління Пенсійного фонду України Крюківського району в м. Кременчуці в частині застосування при проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_2 показник середньої заробітної плати за 2007 рік на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачені страхові внески та яка відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» враховується для обчислення пенсії.
Зобов’язано Управління Пенсійного фонду України Крюківського районув м. Кременчуці провести перерахунок та доплатити ОСОБА_2 несплачену у повному обсязі пенсію у відповідності до вимог частини 4 статті 42 та частини 1 статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням показника середньої заробітної плати в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону (1058-15) враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, тобто за 2009 рік, згідно поданої ним заяви від 15.03.2010 року.
В іншій частині позовних вимог відмовлено.
З рішенням суду не погодився відповідач, який в апеляційній скарзі просить його скасувати, оскільки вважає, що воно ухвалено з порушенням норм матеріального права та прийняти нове, рішення, яким відмовити ОСОБА_2 в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Згідно ч. 1 ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Судом першої інстанції вірно встановлено, що позивач ОСОБА_2 є пенсіонером за віком та отримує пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
У березні 2010 року позивачу за його заявою відповідачем здійснено перерахунок пенсії, як працюючому пенсіонеру, з використанням показника середнього розміру заробітної плати по Україні за 2007 рік.
Встановивши, що даний перерахунок пенсії ОСОБА_2 Управлінням Пенсійного фонду України Крюківського району в м. Кременчуці Полтавської області проведено не відповідно до вимог п.1 ст. 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», місцевий суд обґрунтовано дійшов висновку про необхідність застосування показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за 2009 рік.
Такий висновок є вірним з наступних підстав.
Відповідно до Закону України «Про державний бюджет на 2008 рік» дію статті 42 п. 4 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» було зупинено, внесено зміни до п. 4 ст. 42 цього Закону.
Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року № 10-рп/2008 визнано таким, що не відповідає Конституції України(є неконституційним) положення Закону України «Про державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» та визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними) положення, зокрема, підпункту 10 п.35 розділу 11 Закону України «Про Державний бюджет на 2008 рік», якими зупинено дію п. 4 ст. 42 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року.
Статтею 64 Конституції України встановлено, що конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Тому суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» є тим законодавчим актом, який визначає порядок перерахування пенсій, і саме він повинен застосовуватися при перерахунку пенсії позивача.
Рішення суду є законним, обґрунтованим, постановленим з дотриманням вимог матеріального та процесуального права, і колегія суддів не знаходить підстав для його скасування.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, у зв’язку з чим не можуть бути підставою для зміни чи скасування рішення місцевого суду.
Керуючись ст.ст. 183-2 ч.10, 197, 200, 205, 206 КАС України, Законом України від
2грудня 2010 року № 2748-УІ «Про внесення змін до розділу XII «Прикінцеві положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо передачі справ, пов’язаних із соціальними виплатами», колегія суддів,
УХВАЛ И Л А:
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України Крюківського району в м. Кременчуці Полтавської області відхилити.
Рішення Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 01 вересня 2010 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий: суддя /підпис/ОСОБА_1
Судді: /підпис/ ОСОБА_3 /підпис/ ОСОБА_4
Згідно: суддя