Справа №1-37
Справа надійшла: 03.10.06
Постанова про призначення: 13.10.06 Призначено на: 20.10.06
ВИРОК
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ.
20 жовтня 2006 р. м. Житомир
Військовий місцевий суд Житомирського гарнізону у складі: головуючого - майора юстиції СЕМЕНЮКА М. М. , при секретареві КАЦЮК М. В.,
з участю державного обвинувача - прокурора-криміналіста військової прокуратури Житомирського гарнізону майора юстиції КЛЕПІКОВСЬКОГО В.Г., потерпілих ОСОБА_2, ОСОБА_3 у відкритому судовому засіданні в розташуванні військового суду розглянув кримінальну справу про обвинувачення рядового Житомирського військового інституту радіоелектроніки
ОСОБА_1, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1р. в м. Житомирі, українця, з середньо-спеціальною освітою, не судимого, не одруженого, на військову службу призваного в квітні 2006р. Житомирським ОМВК, в скоєнні злочину, передбаченого ст. 191 ч. 1 КК України.
Судовим слідством військовий місцевий суд, -
ВСТАНОВИВ:
16 серпня 2006р. о 8 годині ОСОБА_1 позичив у ОСОБА_2 мобільний телефон "Сіменс СХ-65" вартістю 350 грн., а у ОСОБА_3 - мобільний телефон "Моторола V 220", вартістю 250 грн., які повинен був їм повернути о 14 годині цього ж дня.
Під час правомірного володіння вказаними телефонами ОСОБА_1 об 11 годині 16 серпня 2006р., діючи з корисливих мотивів, вчинив розтрату чужого майна на загальну суму 600 грн., продавши ці телефони, а виручені гроші використав на власні потреби.
Підсудний ОСОБА_1 вину свою в скоєному визнав повністю та дав покази відповідні вищевикладеному, пояснивши, що, умисел продати телефони у нього виник вже після того, як він позичив їх у потерпілих, оскільки йому потрібні були гроші.
Вина підсудного в скоєному, крім особистого визнання, підтверджується в повному обсязі зібраними по справі доказами, які підсудним і іншими учасниками процесу не оспорюються.
За клопотанням підсудного, підтриманим іншими учасниками процесу, судове слідство по справі було проведено у відповідності зі ст. 299 ч.3 КПК України. При цьому їм було роз'яснено, що в цьому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати фактичні обставини справи в апеляційному порядку.
Таким чином суд вважає доказаним, що 16 серпня 2006р. ОСОБА_1 вчинив розтрату чужого майна, що перебувало в його правомірному володінні, на загальну суму 600 грн., а саме: мобільного телефону "Сіменс СХ-65" вартістю 350 грн., який належав ОСОБА_2, та мобільного телефону "Моторола V 220", вартістю 250 грн., який належав ОСОБА_3, та кваліфікує його дії за ст. 191 ч. 1 КК України.
Органи досудового слідства інкримінували в вину ОСОБА_1у привласнення чужого майна. Однак, враховуючи, що підсудний продав телефони під час правомірного володіння ними, суд виключає з його обвинувачення таку ознаку, як привласнення, як зайво інкриміновану.
Обставинами, які пом'якшують покарання, є щире каяття та добровільне
2
відшкодування завданого збитку.
При призначенні покарання підсудному, суд враховує, що він злочини скоїв вперше, раніше ні в чому протиправному помічений не був, до служби в армії та під час служби характеризується позитивно.
Враховуючи обставини справи та особу винного, суд вважає за можливе призначити йому покарання у вигляді штрафу.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, військовий місцевий суд, -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні злочину, передбаченого ст. 191 ч. 1 КК України, на підставі яких призначити йому покарання у вигляді штрафу у розмірі 600 (шістсот) грн.
Запобіжний захід засудженому - нагляд командування - відмінити.
Вирок може бути оскаржений та на нього внесено подання в апеляційному порядку у військовий апеляційний суд Центрального регіону через військовий місцевий суд Житомирського гарнізону протягом 15 діб з моменту проголошення.