Судове рішення #5690375
Справа № 1-22

Справа № 1-22

Справа надійшла: 05.07.06

Постанова про призначення: 11.07.06 Призначено на: 19.07.06

ВИРОК

 ІМ'ЯМ УКРАЇНИ

19 липня 2006р.                                                                                                    м.  Житомир

Військовий місцевий суд Житомирського гарнізону у складі: головуючого - майора юстиції СЕМЕНЮКА М. М. ,  при секретареві - ШПІТАЛЬ А.Л.,

з участю державного обвинувача - помічника військового прокурора Житомирського гарнізону майора юстиції БАРІЛОВА Д.В.,  потерпілого ОСОБА_2,  у відкритому судовому засіданні в розташуванні ЖВІРЕ розглянув кримінальну справу про обвинувачення рядового Житомирського військового інституту радіоелектроніки

ОСОБА_1,  який народився ІНФОРМАЦІЯ_1р. в с.  Литвяки Лубенського району Полтавської області,  українця,  з повною середньою освітою,  не судимого,  не одруженого,  на військову службу призваного в листопаді 2005р. Лубенсько-Оржицьким ОРВК -в скоєнні злочину,  передбаченого  ст. 406 ч.2 КК України.

Судовим слідством військовий місцевий суд,  -

 

ВСТАНОВИВ:

 

28 травня 2006р. о 22 год. 30 хв. рядовий ОСОБА_1 в спальному приміщенні казарми роти охорони ЖВІРЕ з метою продемонструвати свою уявну перевагу над співслужбовцем більш пізнішого строку служби,  в порушення  ст.  ст. П,  49,  50, 128 Статуту внутрішньої служби ЗС України  ст.  ст. 3,  4 Дисциплінарного статуту ЗС України,  застосував насильство до рядового ОСОБА_2,  у відносинах підлеглості з яким він не перебував. Підійшовши до ліжка ОСОБА_2,  ОСОБА_1 наніс йому два удари рукою в плече,  а коли той став підійматись з ліжка,  схопив його рукою за шию,  здавивши її.

Вказаними діями ОСОБА_1 ОСОБА_2 були спричинені легкі тілесні ушкодження без короткочасного розладу здоров'я у вигляді 2 синців в проекції лівої ключиці та 6 синців по передній поверхні шиї справа та зліва.

Підсудний ОСОБА_1 вину свою в скоєному повністю визнав та дав покази відповідні вищевикладеному,  пояснивши,  що застосував насильство до ОСОБА_2,  щоб провчити молодшого за призовом,  оскільки той,  виходячи з туалету зачепив його плечем.

Вина підсудного ОСОБА_1 в скоєному,  крім особистого визнання,  підтверджується в повному обсязі зібраними по справі доказами,  які підсудним та іншими учасниками судового засідання не оспорюються.

За клопотанням підсудного,  підтриманим іншими учасниками процесу,  судове слідство було проведено у відповідності зі  ст. 299 ч.3 КПК України,  при цьому їм було роз'яснено,  що в цьому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати фактичні обставини справи в апеляційному порядку.

Таким чином суд вважає доказаним,  що 28 травня 2006р. рядовий ОСОБА_1 порушив статутні правила взаємовідносин між військовослужбовцямидп,  передбачені  ст.  ст.  11, 49,  50,  128 Статуту внутрішньої служби ЗС окраїни,   ст.  ст.  3, 4 Дисциплінарного статуту ЗС України,  заподіявши рядовому ОСОБА_2,  у відносинах підлеглості з яким він не знаходився,  легкі тілесні ушкодження,  та кваліфікує його дії за  ст. 406 ч.2 КК України.

 

2

При призначенні покарання підсудному,  суд враховує,  що він в скоєному щиро розкаявся,  до кримінальної віщіовідальності притягається вперше,  раніше ні в чому протиправному помічений не був,  до служби в армії та під час служби характеризується позитивно,  потерпілий його пробачив. Також суд приймає до уваги,  що ОСОБА_1 придатний до військової служби.

Враховуючи обставини справи та особу винного,  суд приходить до висновку про можливість не позбавляти його волі,  а призначити йому покарання у вигляді тримання у дисциплінарному батальйоні.

На підставі викладеного,  керуючись  ст.  ст.  323, 324 КПК України,  військовий місцевий суд,  -

 

ЗАСУДИВ:

 

ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні злочину,  передбаченого  ст.  406 ч.2 КК України,  на підставі якої призначити йому покарання у вигляді тримання у дисциплінарному батальйоні строком на шість місяців.

Строк відбуття покарання засудженому рахувати з 19 липня 2006р.

Запобіжний захід ОСОБА_1у - нагляд командування,  - відмінити,  до вступу вироку у законну силу тримати його на гауптвахті.

Вирок може бути оскаржено і на нього внесено подання в апеляційному порядку у військовий апеляційний суд Центрального регіону через військовий місцевий суд Житомирського гарнізону протягом 15 діб з моменту його проголошення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація