Судове рішення #5689458
ПОСТАНОВА

ПОСТАНОВА

«7» квітня   2009 року                                                                        м. Житомир

Військовий місцевий суд Житомирського гарнізону у складі:

головуючого - полковника юстиції Жизнєвського Ю.В.,  при секретареві Шпіталь А.Л.

з участю державних обвинувачів - старшого прокурора відділу прокуратури    Житомирської

області Лося СМ. ,     прокурора відділу прокуратури Житомирської області Островського І.М. ,

захисника-адвоката ОСОБА_2,  у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду розглянув

кримінальну справу про обвинувачення військовослужбовця військової частини А 1724 капітана

ОСОБА_1 у вчиненні злочинів,  передбачених  ст.  ст.  263 ч.2,  302 ч.2 КК

України, -

 

ВСТАНОВИВ:

 

Органами досудового слідства ОСОБА_1 обвинувачується у вчиненні 17.10.08,  21.10.08р. і 31.10.08р. у м. Житомирі звідництва для розпусти з метою наживи. Крім того,  зазначеній особі інкримінується носіння холодної зброї без передбаченого на те законом дозволу.

Допитавши підсудного,  свідків,  дослідивши матеріали кримінальної справи,  суд приходить до висновку про суттєву неповноту досудового слідства,  яка не може бути усунута в судовому засіданні.

Так,  органами досудового слідства не проводились слідчі дії,  спрямовані на встановлення процесу огляду автомобіля належного ОСОБА_1 у ході якого 04.11.2008 року виявлено та вилучено грошову купюру номіналом 50 гривень. Обставини доставки автомобіля належного ОСОБА_1 на територію автогосподарства УМВС у Житомирській області,  процедури його поміщення,  послідуючого огляду цього автомобіля,  - слідчим шляхом не досліджувались.

Також залишились недослідженими у повній мірі слідчим шляхом епізоди вчинення ОСОБА_1 звідництва для розпусти 17.10.2008 року і 21.10.2008 року,  хоча ці епізоди злочинних дій покладені у основу обвинувачення.

Не усунуті протиріччя у показаннях обвинуваченого ОСОБА_1 і свідків ОСОБА_3,  щодо конкретних обставин звідництва у зазначений період часу,  надання останньою сексуальних послуг.

Крім цього,  необхідним є проведення очних ставок між особами,  що були присутніми в якості понятих при проведенні оглядів місця події,  зокрема між ОСОБА_4 і ОСОБА_5,  між ОСОБА_6  і ОСОБА_7,  між ОСОБА_6  та ОСОБА_4: У ході даних слідчих дій підлягають більш детальному з'ясуванню їх показання,  а також усунення протиріччя у показаннях даних осіб стосовно обставин проведення оглядів місця події.

У відповідності з п.8 постанови Пленуму Верховного Суду України №2 від 1 1.02.2005 року «Про практику застосування судами України законодавства,  що регулює повернення кримінальних справ на додаткове розслідування» досудове слідство визнається неповним,  якщо під час його провадження,  всупереч вимогам статей 22 і 64 КПК України не були досліджені обставини,  які мають істотне значення для правильного вирішення справи,  як-то не були допитані певні особи,  не витребувані і не досліджені документи,  речові та інші докази.

З урахуванням викладеного,  керуючись  ст.  281 Кримінально-процесуального кодексу України, -

 

ПОСТАНОВИВ:

 

Кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_1 за ч.2  ст.  263,  ч.2  ст. 302 КК України повернути начальнику СУ УМВС України у Житомирській області для проведення додаткового розслідування.

На зазначену постанову протягом семи діб з дня її винесення може бути подана апеляція у

військовий апеляційний суд Центрального регіону через військовий місцевий суд Житомирського

гарнізону.                   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація