Судове рішення #56842357

Справа № 2-263/2010

Провадження № 2-263/2010

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"22" січня 2010 р. Енергодарський міський суд

Запорізької області

в складі головуючого судді: Пахоменко О.Г.,

при секретарі: Черкашиній О.О.,

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Енергодар цивільну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Запоріжгаз» в особі Філії Кам’янсько-Дніпровського управління по газопостачанню та газифікації до ОСОБА_1 Юрієвича, про стягнення заборгованості по оплаті за послуги з газопостачання, -

ВСТАНОВИВ:

ВАТ по газопостачанню та газифікації «Запоріжгаз» в особі Філії Кам’янсько- Дніпровського управління по газопостачанню та газифікації звернулося до суду з зазначеним позовом про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за період з 14.02.2001р. по 12.12.2003р. по оплаті за послуги з газопостачання в сумі 117 грн. та судові витрати на загальну суму 81 грн.

В судовому засіданні представник позивача за довіреністю ОСОБА_2 позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити.

У обґрунтування свої вимог пояснила, що відповідач проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1. У зв’язку з порушенням умов договору № 13642 «Про надання послуг з газопостачання», укладеного 14.02.2001р. з відповідачем, а саме: несвоєчасною оплатою, вказаних в позовній заяві видатків, склалася вищенаведена заборгованість на загальну суму 117 грн. Зазначила, що відповідач за вказаний період і до цього часу погашення зазначеної заборгованості не здійснював.

Відповідач у судове засідання не з'явився, заперечень позову не надав, про день розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчать копії судових повісток та відмітки у поштових повідомленнях. Таким чином, суд вважає можливим на підставі ч.4 ст.169 ЦПК України, розглянути справу у відсутності відповідача на підставі наявних у справі даних і доказів, постановив заочне рішення.

Вислухавши пояснення, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у їх частині з наступних підстав.

Відповідно до п.1 Прикінцевих та перехідних положень Цивільного кодексу України (в редакції 2003 року), цей Кодекс набирає чинності з 1 січня 2004 року. Згідно до вимог п.6 цих же положень, правила Цивільного кодексу України про позовну давність застосовуються до позовів, строк пред’явлення яких, встановлений законодавством, що діяло раніше, не сплив до набрання чинності цим Кодексом.

Позивач по справі - ВАТ по газопостачанню та газифікації «Запоріжгаз» в особі Філії Кам’янсько-Дніпровського управління по газопостачанню та газифікації звернувся до суду з вищезазначеним позовом 08.12.2009 року.

З урахуванням вказаних положень закону, вимоги позивача не підлягають задоволенню, у зв’язку зі спливом строків позовної давності, а тому суд за своєю ініціативою на ці суми застосовує трирічний строк позовної давності, який на день звернення до суду сплив. Керуючись ст.ст. 256, 257, 267 ЦК України, ст.ст. 10, 57-60, 88, 169 ч.4, 212, 214, 223, 294 ЦПК України, ст.ст. 67-68 ЖК України, суд -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовних вимог Відкритого акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Запоріжгаз» в особі Філії Кам’янсько-Дніпровського управління по газопостачанню та газифікації до ОСОБА_1 Юрієвича, про стягнення заборгованості по оплаті за послуги з газопостачання, відмовити.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня його складання у повному обсязі - з 26.01.2010р. з 15-00 годин. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги.



Суддя: О.Г. Пахоменко


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація