ВІЙСЬКОВИЙ МІСЦЕВИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОГО ГАРНІЗОНУ
Справа №3-6/2008
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
6 березня 2008 року м. Миколаїв.
Військовий місцевий суд Миколаївського гарнізону під головуванням підполковника юстиції Рудяка А.В., при секретареві Гнідаш Н.І.. з участю помічника військового прокурора Миколаївського гарнізону капітана юстиції Забарова Д.А. та особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1., у відкритому судовому засіданні в місті Миколаєві розглянувши справу про адміністративне правопорушення водія прикордонної комендатури «Миколаїв» Одеського прикордонного загону старшого солдата за контрактом
ОСОБА_1, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в селі Засілля Лубенського району, Полтавської області, українець, з повною загальною середньою освітою, одружений, має на утриманні малолітню дитину 2003 року народження, раніше не засуджений, до адміністративної відповідальності не притягувався, призваний на військову службу в жовтні 2000 року Лубенським РВК Полтавської області і проходить її за контрактом з березня 2002 року, проживає за адресою: АДРЕСА_1,
який відповідно до протоколу про скоєння корупційного правопорушення обвинувачується в скоєні правопорушення, передбаченого п.«б» ч.1 ст.5 Закону України "Про боротьбу з корупцією",
ВСТАНОВИВ:
Старший солдат ОСОБА_1, як водій прикордонної комендатури (ПК) «Миколаїв» Одеського прикордонного загону, був вповноважений на виконання функцій держави, являвся державним службовцем, якій займається професійно діяльністю по практичному виконанню задач і функцій держави і для нього законодавством встановлені спеціальні обмеження, направлені на попереджання корупції, а саме: заборонено виконувати роботу на умовах сумісництва, крім наукової, викладацької, творчої діяльності, а також медичної практики.
Разом з тим, діючи в порушення вищезазначених вимог, ОСОБА_1 в період з 11 січня 2007 року по 5 січня 2008 року, крім проходження військової служби у ПК «Миколаїв» Одеського прикордонного загону у вільний від служби час виконував роботу на умовах сумісництва у приватних підприємців ОСОБА_2 і ОСОБА_3- як найманий водій маршрутного таксі №88 для перевезення пасажирів.
Зазначені обставини були виявлені і знайшли своє підтвердження в ході прокурорської перевірки і, оскільки прокуратурою було визнано, що в діях ОСОБА_1 містяться тільки формальні ознаки злочину, передбаченого ч.1 ст.202 КК України, то в порушенні кримінальної справи було відмовлено відповідною постановою від 19 лютого 2008 року.
В той же час дії ОСОБА_1 органом досудового слідства були розцінені як порушення спеціальних обмежень щодо державних службовців та інших осіб, уповноважених на
виконання функцій держави, спрямовані на попередження корупції, передбачені п.«б» ч.1 ст.5 Закону України "Про боротьбу з корупцією", у зв'язку з чим і був складений вказаний протокол.
В судовому засіданні ОСОБА_1 підтвердив обставини, викладені вище і пояснив, що крім проходження військової служби у ПК «Миколаїв» Одеського прикордонного загону у вільний від служби час, він періодично з 11 січня 2007 року по 5 січня 2008 року виконував роботу на умовах сумісництва - як найманий водій маршрутних таксі №88 для перевезення пасажирів у приватних підприємців ОСОБА_2 і ОСОБА_3, відповідно на автомобілях ГАЗ -322130 д.н. НОМЕР_1 і Форд-Транзит д.н. НОМЕР_2. При цьому, договорів про виконання такої роботи він не укладав, працював у вільний від військової служби час, зароблені грошові кошти витрачав за своїм розсудом.
Згідно даних журналів виїзду маршрутних таксі з січня 2007 року до січня 2008 року ОСОБА_1 виїздив на автомобілях ГАЗ - 322130 д.н. НОМЕР_1 і Форд-Транзит д.н. НОМЕР_2 по маршруту таксі №88 в місті Миколаєві з січня 2007 року до січня 2008 року.
Відповідно до наказів командира військової частини А-2138 старший солдат за контрактом ОСОБА_1 призначений і проходить військову службу на посаду водія прикордонної комендатури «Миколаїв» Одеського прикордонного загону.
Оскільки ОСОБА_1, будучи військовослужбовцем за контрактом прикордонної комендатури «Миколаїв» Одеського прикордонного загону в період з січня 2007 року до січня 2008 року крім проходження військової служби у вільний від служби час ще працював у приватних підприємців як найманий водій маршрутного таксі №88 для перевезення пасажирів - тобто виконував роботу на умовах сумісництва, то таки його дії суд розцінює як порушення спеціальних обмежень щодо державних службовців та інших осіб, вповноважених на виконання функцій держави, направлених на попереджання корупції, і кваліфікує п.«б» ч.1 ст.5 Закону України "Про боротьбу з корупцією".
Призначаючи міру відповідальності ОСОБА_1, військовий місцевий суд враховує обставини скоєного ним адміністративного правопорушення, протягом усієї служби він характеризувався тільки позитивно, раніше ні в чому негідному замічений не був, у вчиненому щиро покаявся, на його утриманні знаходиться малолітня дитина, а також стан його здоров'я і матеріальне становище. Разом с тим, суд враховує, що порушення ОСОБА_1 спеціальних обмежень щодо державних службовців та інших осіб, вповноважених на виконання функцій держави, направлених на попереджання корупції, тривало значний період часу.
Керуючись ст.ст. 15, 283, 284, 287 КоАП України і ст.12 Закону України «Про боротьбу з корупцією» військовий місцевий суд гарнізону
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого п.«б» ч.1 ст.5 Закону України «Про боротьбу з корупцією» і на підставі ст. 8 ч. 1 того ж Закону піддати його адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 20 (двадцяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто стягнути з нього в дохід держави 340 (триста сорок) гривен.
Постанова є остаточною і оскарженню в порядку провадження по справам про адміністративні правопорушення не підлягає, однак може бути опротестована військовим прокурором.