Справа № 2о-228/2009р.
Рішення
Іменем України
19 серпня 2009 року м. Саки
Сакський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим у складі: головуючого судді Смолія А.М., народних засідателів: Шарпіло Н.А., Селезньова М.В., при секретарі Дема А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа Сектор у справах громадянства міграції і реєстрації фізичних осіб Сакського МВ ГУ МВС України в АР Крим про визнання безвісно відсутнім ОСОБА_2,
Встановив:
У липні 2009 року ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою, в якій просить визнати її колишнього чоловіка та батька сина ОСОБА_3Є - ОСОБА_2 безвісно відсутнім. Свою заяву мотивує тим, що у 1995 році розірвала шлюбу з ОСОБА_2, після чого стала проживати з ним окремо. У 2000 році її колишній чоловік виїхав на заробітки в один із населених пунктів України і саме з цього часу вона нічого не знає про його місце знаходження та перебування. Вживала заходів до встановлення місця знаходження, однак до цих пір нічого не відоме про долю і місце перебування ОСОБА_2. Визнання безвісно відсутнім її колишнього чоловіка необхідно для отримання можливості виїзду її сина на екскурсії у інші країни світу та оформлення громадянського паспорту.
У судовому засіданні представник заявника доводи заяви підтримала, крім того пояснила, що неодноразово робилися запити у адресні бюро різних міст України, в яких міг працевлаштуватися ОСОБА_2, крім того встановлення зазначеного факту необхідне для оформлення сину паспорту, оскільки йому виповнилося 16 років. Зазначала, що ОСОБА_2 з часу розірвання шлюбу долею дитини це цікавився, аліментів не сплачував, з сином не бачився.
Представник заінтересованої особи у судове засідання не прибув, однак подав до суду письмову заяву в якій вказав, що просить суд заяву розглянути без його участі.
Суд, заслухавши пояснення представника заявника, перевіривши матеріали справи, прийшов до наступного.
Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.
З копії свідоцтва про розірвання шлюбу серії І-АП № 027149 слідує, що ОСОБА_2 та ОСОБА_4 розірвали шлюб 31 липня 1995 року.
Наявність у сторін спільної дитини – сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, підтверджується копією свідоцтва про народження серії ІV-АП № 3724465.
Факт відсутності відомостей про місцеперебування ОСОБА_6 в місці його постійного проживання у ІНФОРМАЦІЯ_2 протягом одного року підтверджується зібраними у справі доказами.
Так, згідно з адресною довідкою сектору адресного бюро Сакського МВ ГУ МВС України в АР Крим ОСОБА_2 знятий з реєстраційного обліку з 29 березня 2002 рокує.
З акту комісії вуличного комітету від 6 липня 2009 року слідує, що у будинку № 26 по вул. Гагаріна м. Саки ОСОБА_2 не проживає з липня 1995 року, вибув у невідомому напрямку.
Як пояснила представник заявника, ОСОБА_1 намагалася встановити місцезнаходження колишнього чоловіка, шляхом направлення запитів у можливі місця його знаходження – місця працевлаштування (Запоріжську обл., м. Київ та Київську обл., Луганську обл., адресно-довідковий сектор ВГІРФО ГУ МВС України в АР Крим).
З повідомлень адресних бюро Запоріжську обл., м. Києва та Київської обл., Луганської обл., адресно-довідкового сектору ВГІРФО ГУ МВС України в АР Крим слідує, що відомості про прописку і виписку ОСОБА_2 не значаться.
Свідок ОСОБА_7 показала, що є сусідкою заявника та знає ОСОБА_2 вже давно, підтримувала з їх сім’єю добросусідські відносини, після розірвання шлюбу у 1995 році шлюбу вони стали проживати окремо, більше його чоловіка не бачила, їй відомо, що останній з сином не спілкувався його долею не цікавився.
Відповідно до ст. 43 ЦПК України фізична особа може бути визнана судом безвісно відсутньою, якщо протягом одного року в місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування.
Відповідно до ч.2 ст. 43 ЦПК України у разі неможливості встановити день одержання останніх відомостей про місце перебування особи початком її безвісної
відсутності вважається перше число місяця, що йде за тим, у якому були одержані такі відомості, а в разі неможливості встановити цей місяць - перше січня наступного року.
Оскільки матеріали справи свідчать про те, що останні відомості про ОСОБА_2 були одержані у 29 березня 2002 року, то початком його безвісної відсутності слід вважати 1 квітня 2002 року.
Задоволення заяви ОСОБА_1 має для неї та її сина юридичне значення.
Так,відповідно з Положенням про паспорт громадянина України для виїзду за кордон, затвердженого Постановою Верховної ради України від 23 лютого № 719V оформлення паспорта громадянам України, які не досягли 16-річного віку, провадиться на підставі нотаріально засвідченого клопотання батьків або їх законних представників у разі потреби в самостійному виїзді таких осіб за кордон.
Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для визнання ОСОБА_2 безвісно відсутнім.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214, 215, 248, 249 ЦПК України, ст. 43 ЦК України, суд
Вирішив:
Заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати безвісно відсутнім ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_4.
Початком безвісної відсутності ОСОБА_2 вважати 1 квітня 2002 року.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Сакський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя Смолій А.М.
Народний засідатель Шарпіло Н.А
Народний засідатель Селезньова М.В