Справа № 2-а -104/09
ПОСТАНОВА
іменем України
07 квітня 2009 року м. Житомир
Житомирський районний суду Житомирської області в складі: головуючої судді - Баренко С. Г.,
за участю секретаря судового засідання Вольської В.В., представника відповідача, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області(далі головне управління), управління Пенсійного фонду України в Корольовському районі м. Житомира ( далі управління Пенсійного фонду у Корольовському районі) про стягнення надбавки до пенсії як дитини війни , -
встановив:
Позивачка звернулась до суду з вказаним позовом з позовом до Головного управління та управління Пенсійного фонду у Корольовському районі про стягнення надбавки до пенсії як дитини війни за період з 01 липня по 31 грудня 2007 року у розмірі 742 грн. 65 коп. та зобов'язання щомісячно виплачувати надбавку до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком. Позов мотивовано тим, що позивачка право на таку надбавку відповідно до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни"(далі Закон), а відповідач безпідставно відмовляє в її нарахуванні та виплаті, чим були порушені її права.
Позивачка в судове засідання не з'явилася, в позові просить справу розглядати без її участі.
Представник відповідача позов не визнав, просив відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог за безпідставністю, оскільки виплати здійснювалися у межах затвердженого бюджету. Рішення Конституційного суду прийнято після затвердження бюджету на 2007 рік..
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з огляду на таке.
З матеріалів справи вбачається, що позивачка є дитиною війни, що підтверджується відповідним посвідченням НОМЕР_1.
Згідно зі ст. 6 Закону дітям війни до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком.
Проте, Законом України "Про Державний бюджет України на 2007 рік" дію зазначеної норми Закону обмежено: пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищувались в меншому ніж визначено Законом розмірі і лише інвалідам.
Рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007 року по справі №1-29\2007 були визнані неконституційними положення п.12. ст. 71 та ст. 111 Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік" щодо таких обмежень, а, отже, з цього часу відновлено дію ст. 6 Закону в повному обсязі.
Судом встановлено, що всупереч рішенню Конституційного Суду України управлінням Пенсійного фонду в Корольовському районі вказана надбавка позивачці не
2
виплачувалась, її заява з цього питання залишена без задоволення. Отже, такі дії відповідача є неправомірними.
З врахуванням розміру мінімальної пенсії за віком в цей період ( ст. 62 Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік" сума заборгованості перед позивачем становить 742, 65 грн. (410, 06 грн. х 30% х 3 + 415, 11 грн. х 30% х 3).
В решті позовних вимог суд відмовляє за їх безпідставністю.
На підставі викладеного і керуючись Законом України "Про соціальний захист дітей війни", Рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007 року по справі №1-29\2007, Законом України „Про державний бюджет на 2007 рік", ст. ст. 158 -163, 167, 254 КАС України, суд, -
постановив:
Позов задоволити частково.
Визнати дії управління Пенсійного фонду України в Корольовському районі м. Житомира щодо не нарахування доплати до пенсії в 2007 році згідно вимог ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" - неправомірними.
Стягнути з управління Пенсійного фонду України в Корольовському районі м. Житомира на користь ОСОБА_1 заборгованість по виплаті надбавки до пенсії в розмірі 742, 65 грн. за період з 01 липня по 31 грудня 2007 року.
В решті позовних вимог відмовити за безпідставністю.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський районний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.