Судове рішення #5683040

Справа № 2-2866/2009 р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

12 серпня 2009 року. Феодосійський міський суд Автономної Республіки Крим

                                         у складі : головуючого судді Панченко О.І.

                                         при секретарі: Воробйовій Г.О.                                        

розглянувши у відкритому судовому засіданні м. Феодосії справу за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини, суд

ВСТАНОВИВ:

        27 квітня 2009 року ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дочки ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі - по 600 грв. кожного місяця, посилаючись на те, що відповідач є батьком її неповнолітньої дочки, яка проживає разом із нею і знаходиться на її утриманні, однак добровільно матеріальну допомогу на її утримання не надає.

         Позивач в судовому засіданні позов підтримала в повному обсязі.

         Відповідач позов не визнав та пояснив, що він добровільно надає матеріальну допомогу на утримання дочки, працює і має заробітну плату, з розміру якої він не має можливості виплачувати позивачеві аліменти на утримання дочки в розмірі по 600 грв. кожномісячно.

          Суд, вислухавши пояснення сторін і дослідивши матеріали справи вважає позов, таким, що підлягає частковому задоволення з наступних підстав.          

          У судовому засіданні встановлено, що сторони перебувають у шлюбі з 11 вересня 2004 року, що підтверджується копією свідоцтва про реєстрацію шлюбу (5). Від шлюбу сторони мають дочку ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується копією свідоцтва про народження ( а.с. 3). Сторони припинили шлюбно-сімейні відносини і проживають окремо, при цьому, дочка сторін проживає з позивачем і знаходиться на її утриманні, що підтверджується  копією особового рахунку і не заперечуються відповідачем в судовому засіданні.

        В силу ст.. 11, 60 ЦПК України суд розглядає цивільні справи в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів, надання яких є обов'язком кожної із сторін.

        Згідно ст.. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

        Судом також встановлено, що позивач працює і має регулярний і постійний дохід, що підтверджується довідкою з місця роботи.

        З огляду на те, що між позивачем і відповідачем не досягнута домовленість про спосіб виконання відповідачем обов'язку по утриманню дочки, яка проживає з позивачем, відповідач працює та має стабільну заробітну плату, то суд дійшов   висновку, що з відповідача з підстав передбачених ст.ст. 180- 183 Сімейного кодексу України, на користь позивача підлягають стягненню аліменти на утримання сина в розмірі 1/4 частки заробітку ( доходу) відповідача але не менш 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 27 квітня 2009 року.

              Керуючись ст.ст. 10,11,209,212,214-215,217,218 ЦПК України, на підставі ст.ст. 180, 181, 182, 183 Сімейного кодексу України, суд

ВИРІШИВ :

          Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини задовольнити частково.

          Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дочки ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/4 частини усіх видів заробітку ( доходу), але не менш 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 27 квітня 2009 року і до повноліття дочки ОСОБА_3.

         Стягнути з ОСОБА_2 держмито в дохід держави в розмірі 51 грв. І витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в розмірі 30 грв.          

         Рішення може бути оскаржене в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим    через Феодосійський міський  суд шляхом подачі протягом  10 днів із дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом  20 днів апеляційної скарги або в порядку ст. 295 ч. 4 ЦПК України.

Суддя                                                                     Панченко О.І.  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація