Справа № 2-809/2009 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 серпня 2009 року Кам'янсько-Дніпровський районний суд Запорізької області у складі:
головуючого судді Юхно Л.М.
при секретарі Черненко О.О.
розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1, треті особи - ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, Благовіщенська сільська Рада Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області, про визнання права власності на земельну ділянку (пай)
в с т а н о в и в:
Позивач звернулася до Кам'янсько-Дніпровського районного суду Запорізької області з вищевказаним позовом , в якому вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року вона уклала шлюб з ОСОБА_5, який зареєстрований Пироговською сільською радою Красногородського району Свердловської області. В спільному шлюбі народилося троє доньок: ОСОБА_2, ОСОБА_3 і ОСОБА_4.
За час сумісного проживання вони отримали квартиру, земельну ділянку, які потім приватизували, мали деякі грошові заощадження, які зберігали в місцевій філії Ощадбанку №3003 України.
Крім цього, ОСОБА_5 будучи пенсіонером ІНФОРМАЦІЯ_2, на підставі розпорядження голови Кам'янсько-Дніпровської райдержадміністрації, від ІНФОРМАЦІЯ_3 року НОМЕР_1, отримав у приватну власність земельну ділянку (пай) площею 3,58 га, розташованої на території ІНФОРМАЦІЯ_4 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, на яку ІНФОРМАЦІЯ_5 року отримав Державний акт на право власності Серія Ш-ЗП НОМЕР_2, зареєстрованого в Книзі записів державних актів заНОМЕР_3.
ІНФОРМАЦІЯ_6 року ОСОБА_5 помер від серцевого нападу. На час смерті позивач проживала разом з чоловіком.
Заяви до державної нотаріальної контори про прийняття спадщини позивач не подавала через необізнаність та за відсутністю коштів на переоформлення майна.
Переоформлення земельного пая позивачу необхідно, в зв'язку з тим, що орендар пая відмовляється проводити розрахунки по договорам оренди по паям, які належать померлим.
Крім позивача спадкоємцями померлого є їх спільні з позивачем діти, але вони дійшли згоди про прийняття позивачем спадщини батька. Противоріч між ними не існує.
Позивач просить суд визнати за нею право власності на земельну ділянку (пай).
В судове засідання позивач не з'явилася, від неї надійшла заява в якій вона просить суд розглядати справу у її відсутність, позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просить позов задовольнити.
Треті особи в судове засідання не з'явилися, просять суд розглядати справу у їх відсутність, проти задоволення позову не заперечують.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до такого:
Відповідно ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк в шість місяців, який починається з миті відкриття спадщини.
Відповідно ст.1261 ЦК України, в першу чергу право на успадкування за законом мають діти померлого, дружина та батьки.
Відповідно ст.1268 ЦК України спадкоємець, який мешкав постійно разом з спадкодавцем на мить відкриття спадщини, вважається прийнявшим її, якщо на протязі строку, встановленого ст.1270 ЦК України, він не заявив про відмову від неї.
Відповідно Постанови Пленуму Верховного суду України від 30.05.2008 року №7 «Про судову практику у справах про успадкування» відносини успадкування регулюються правилами ЦК, якщо спадщина відкрилась не раніше 01.01.2004 року. Справи про успадкування розглядаються судами за правилами позовного провадження, якщо особа звертається до суду з вимогою про встановлення фактів, що мають юридичне значення, які можуть вплинути на спадкові права й обов'язки інших осіб та наявності інших спадкоємців і спору між ними. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутись до суду за правилами позовного провадження.
Відповідно ст.114 ЦПК України, позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред'являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.
Відповідно ст.256 ЦК України, у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Таким чином суд вважає, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 8, 41 Конституції України, ст.ст. 114, 1216,1220-1223, 1225,1261, 1268-1269, 1270 ЦК України та ст.ст.10, 11, 31, 209, 212, 214-215, 256 ЦПК України, суд
в и р і ш и в:
Позов ОСОБА_1, треті особи - ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, Благовіщенська сільська Рада Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області, про визнання права власності на земельну ділянку (пай) задовольнити.
Визнати факт прийняття ОСОБА_1 у спадщину земельного паю площею 3,58 га, розташований на території ІНФОРМАЦІЯ_4 після ОСОБА_5, померлого ІНФОРМАЦІЯ_6 року.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку (пай) площею 3,58 га, яка на підставі розпорядження голови Кам'янсько-Дніпровської райдержадміністрації від ІНФОРМАЦІЯ_3 року НОМЕР_1 передана у приватну власність і на неї ІНФОРМАЦІЯ_5 року Кам'янсько-Дніпровською райдержадміністрацією виданий Державний акт на право власності Серія ІІІ-ЗП НОМЕР_2 , зареєстрованого в Книзі реєстрації заНОМЕР_3, розташованого на території ІНФОРМАЦІЯ_4.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Запорізької області через Кам'янсько-Дніпровський районний суд протягом двадцяти днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Суддя
- Номер: 2-п/159/5/16
- Опис:
- Тип справи: на заяву про перегляд заочного рішення
- Номер справи: 2-809/2009
- Суд: Ковельський міськрайонний суд Волинської області
- Суддя: Юхно Л.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Залишено без розгляду: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 10.03.2016
- Дата етапу: 21.03.2016