ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД
Тернопільської області
СПРАВА 1-775/2008
ВИРОК
Іменем України
„28" листопада 2008 року
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
в складі головуючого : Костіва О.З.,
з участю секретаря : Созанської Л.І.,
прокурора : Гульовської О.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в М. Тернополі кримінальну справу про обвинувачення
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уродженця с. Качанівка Підволочиського району Тернопільської області, громадянина України, освіта середня, неодруженого, не працюючого, проживаючого в АДРЕСА_1, раніше не судимого, -за ст. 198 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
2 серпня 2008 року близько 17 год. 00 хв. підсудний ОСОБА_1,
перебуваючи в стані алкогольного сп"яніння, знаходячись на центральному
ринку М. Тернополя, що по вул. Живова, 9, отримав від ОСОБА_2
мобільний телефон марки «Samsung-SHN-J 600 Е», з метою його
подальшого збуту, достовірно знаючи, що даним телефоном ОСОБА_1 заволодів злочинним шляхом, а саме: напередодні, 02 серпня 2008 року о 16-00 год., знаходячись у квартирі 177 по вул. Макаренка, 6 в М. Тернополі, таємно викрав його у ОСОБА_3
В подальшому, з метою збуту вказаного мобільного телефону,
заздалегідь не обіцяно, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 підійшли до
торгівельного кіоску по вул. Живова, 9, що на території центрального ринку
М. Тернополя, де ОСОБА_1 збув вказаний мобільний телефон
ОСОБА_4 за 350 гривень, які розділив із ОСОБА_2
Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину в скоєнні інкримінованого злочину визнав повністю та суду пояснив, що 2 серпня 2008 року він зустрівся із ОСОБА_2, з яким розпили пляшку горілки, після чого пішли в гості до ОСОБА_3, яка проживає по АДРЕСА_2. Перебуваючи в даній квартирі він бачив на столі в
2
кімнаті мобільний телефон, який належав ОСОБА_3. Через деякий час вона пішла з квартири, залишивши їх самих. Після цього ОСОБА_2 із шафи взяв коробку від мобільного телефону та вони вийшли на вулицю. Перебуваючи на вул. Бережанській біля бару «Три богатирі» вони сіли в таксі, де ОСОБА_2 показав йому мобільний телефон та пояснив, що він його викрав в ОСОБА_3 Також ОСОБА_2 запропонував його продати, на що він погодився і вони поїхали до центрального ринку, де підійшли до продавця одного із торгівельних кіосків ринку, якому він збув викрадений ОСОБА_2 у ОСОБА_3 мобільний телефон за 350 гривень. Отримані гроші вони розділили між собою.
Крім власного визнання вини, підсудній повністю погодився зі всіма доказами по справі, що були зібрані в ході досудового слідства і підтверджували його винність у вчиненні злочину згідно пред'явленого обвинувачення, відмовившись від їх дослідження під час судового розгляду.
Аналізуючи зібрані по справі докази в їх сукупності суд приходить до переконання про доведеність вини ОСОБА_1 у скоєнні даного злочину, кваліфікує його дії за ст. 198 КК України, тобто заздалегідь не обіцяне придбання або отримання, зберігання чи збут майна, завідомо одержаного злочинним шляхом за відсутності ознак легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом.
При призначенні покарання підсудному, суд відповідно до ст. ст. 50, 65 КК України, враховує тяжкість вчиненого злочину, особу винного, який позитивно характеризується за місцем свого проживання, вперше притягується до кримінальної відповідальності Як обставини, що пом»якшують покарання суд визнає повне визнання вини, щире каяття, а тому приходить до переконання, що виправлення та перевиховання підсудного можливе без його ізоляції від суспільства і йому слід призначити покарання в межах санкції статті обвинувачення у виді обмеження волі на строк 2 роки, із застосуванням ст. 75 КК України, звільнивши його від відбування покарання з випробуванням.
Крім цього, суд, вважає, що з метою забезпечення належної поведінки ОСОБА_1, в період дії іспитового строку, відповідно до ст. 76 КК України, на підсудного слід покласти наступні обов'язки: не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи; повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи або навчання; періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.
Запобіжний захід обраний ОСОБА_1 до набрання вироком законної сили залишити без змін підписку про невиїзд.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд, -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ст. 198 КК України та призначити йому покарання у виді обмеження волі на строк 2 (два) роки.
3
Відповідно до ст. 75 КК України звільнити засудженого ОСОБА_1 від відбування покарання з випробуванням, встановивши йому іспитовий строк 1 (один) рік.
Зобов'язати засудженого ОСОБА_1, відповідно до ст. 76 КК України, в період дії іспитового строку:
· не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи;
· повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи або навчання;
· періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.
Запобіжний захід ОСОБА_1 залишити без зміни -підписку про невиїзд.
На вирок може бути подана апеляція, або апеляційне подання до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд протягом 15 діб з моменту його проголошення, а засудженим, який знаходиться під вартою - в той-же строк з моменту отримання ним копії вироку.