Судове рішення #5667362

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СПРАВА №2-7102/08

РІШЕННЯ іменем України

„26" листопада 2008 року

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

в складі головуючого: Костіва О.З.,

при секретарі: Созанській Л.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в М. Тернополі цивільну справу

за позовом: ОСОБА_1

до: ОСОБА_2, ОСОБА_3

третя особа: Перша Тернопільська державна нотаріальна контора

про: визначення додаткового строку для

подання заяви про прийняття спадщини, -


ВСТАНОВИВ:


ОСОБА_1 звернулася до Тернопільського міськрайонного суду із позовною заявою до ОСОБА_2 ОСОБА_3, третя особа - Перша Тернопільська державна нотаріальна контора про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мама - ОСОБА_4 , після смерті якої відкрилася спадщина на частину квартири АДРЕСА_1, грошові вклади, дачний будинок, легковий автомобіль марки ВАЗ 2106. Однак, у встановлений законом шестимісячний строк вона через поганий стан здоров»я не подала заяву про прийняття спадщини, Крім цього, на її утриманні є чоловік - інвалід II групи та малолітня дочка. Просить суд визначити додатковий строк, достатній для подання нею заяви про прийняття спадщини.

В судовому засіданні позивачка заявлені вимоги підтримала, зіславшись на мотиви, викладені у позовній заяві.


2

Відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 у судовому засіданні позов не визнали та заперечили проти його задоволення. Також пояснили, що все майно, яке вказала позивачка в позовній заяві, згідно правовстановлюючих документів належить не померлій ОСОБА_4 , а відповідачу ОСОБА_2

Представник третьої особи - Першої Тернопільської державної нотаріальної контори в судове засідання не з"явився, однак надіслав суду заяву, в якій просить суд справу розглядати у його відсутності. При вирішенні справи покладається на думку суду.

Дослідивши та оцінивши зібрані по справі докази суд встановив наступні обставини:

Позивач ОСОБА_1 є дочкою ОСОБА_4, що підтверджується свідоцтвом про народження Серії НОМЕР_1, актовий запис № 253.

Після одруження 10 травня 2001 року ОСОБА_1 змінила прізвище на «ОСОБА_1», що підтверджується свідоцтвом про одруження Серії НОМЕР_2, актовий запис № 421.

ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивачки ОСОБА_4, що підтверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_3, виданим відділом РАЦСу Тернопільського міського управління юстиції , актовий запис № 1192.

Після смерті ОСОБА_4 відкрилася спадщина на належне їй майко.

ОСОБА_1 та ОСОБА_3, як доньки померлої ОСОБА_4 , та ОСОБА_2, як її чоловік, є спадкоємцями першої черги за законом .

Згідно ст. 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

У відповідності до ст. 1272 ЦК України, якщо спадкоємець протягом

строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про

прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.

За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з

поважної причини,  суд може визначити йому додатковий

строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Однак, позивачка у встановлений законом шестимісячний строк, тобто, до 23 лютого 2008 року заяву про прийняття спадщини в державну нотаріальну контору не подала.

Суд вважає, що позивачка без поважних причин пропустила вказаний строк виходячи із наступного.

Зокрема, суд не приймає до уваги твердження позивачки про те, що вона протягом шести місяців з дня відкриття спадщини не звернулася до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини у зв'язку із хворобою, оскільки комунальним центром швидкої допомоги м. Тернополя зареєстровано виклик до ОСОБА_1 лише 24 липня 2008 року, тобто через 5 місяців після закінчення шестимісячного строку для подання заяви про прийняття спадщини, що підтверджується довідкою Тернопільського комунального центру швидкої допомоги № 171 від 05 серпня 2008 року.

Також суд до уваги не приймає посилання позивачки ОСОБА_1 на те,


3

що вона не знала про встановлений законом шестимісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини, оскільки відповідно до ч.2 ст. 68 Конституції України незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Крім цього, не заслуговує на увагу посилання позивачки на те, що на її утриманні знаходиться чоловік ОСОБА_5 та малолітня донька ОСОБА_6, оскільки вказані обставини не можуть бути перешкодою для подання заяви пр.о прийняття спадщини.

Таким чином, суд вважає, що позивачка ОСОБА_1 пропустила строк для подання заяви про прийняття спадщини без поважних причин.

За таких обставин, в судовому засіданні не встановлено будь-яких підстав для визначення позивачці додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, а тому у задоволенні позову ОСОБА_1 слід відмовити.

Керуючись ст. ст. 10, 60, 212, 215 ЦПК України, ст. 68 Конституції України, ст. ст. 1268, 1269, 1270, 1272 ЦК України, суд , -


ВИРІШИВ:


В задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 до

ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа -Перша Тернопільська державна нотаріальна контора про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - відмовити. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги.

Заява про апеляційне оскарження або апеляційна скарга може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація