Справа № 2-361/2009
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
смт.Ратне . 19 серпня 2009 року
Ратнівський районний суд Волинської області в складі
головуючого судді Ляха В.І. за участю секретаря Омелько Н.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі в смт. Ратне справу за позовом ОСОБА_1 до Гутянської сільської ради Ратнівського району Волинської області про визначення додаткового строку для подання заяви на прийняття спадщини, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Гутянської сільської ради Ратнівського району Волинської області про визначення додаткового строку для подання заяви на прийняття спадщини за заповітом, після смерті батька ОСОБА_2, який помер 16.05.2004 року.
ОСОБА_1 позов обґрунтовував тим, що він після смерті спадкодавця ОСОБА_2 фактично вступив у володіння і користування спадковим майном, проживає в житловому будинку, користується присадибною земельною ділянкою спадкодавця, однак в передбачений законодавством строк із заявою про прийняття спадщини в нотаріальну контору не звертався.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав, просить них задовольнити з підстав викладених в поданій до суду заяві.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився. Гутянська сільська рада Ратнівського району Волинської області в поданій до суду заяві заявлений позов визнала, просить справу розглянути по суті у відсутності їхнього представника.
Вислухавши пояснення позивача, дослідивши зібрані по справі письмові докази, суд приходить до наступного.
У відповідності до ч. 1 ст. 1268 ЦК України, спадкоємець за заповітом чи законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини – ч. 5 вказаної статті.
З копії свідоцтва про смерть слідує, що ОСОБА_2 помер 16.05.2004 року. Який при житті за посвідченим 30.05.1989 року заповітом все належне йому на праві власності майно заповів позивачеві.
Частиною 1 ст. 1269 ЦК України передбачено, що спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини в встановлений ч. 1 ст. 1270 ЦК України строк, у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини, тобто з дня смерті спадкодавця.
З довідки Ратнівської державної нотаріальної контори слідує, що позивач в установлені законом строки не подав заяву про прийняття спадщини.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви для прийняття спадщини.
Достовірність доводів позивача ОСОБА_1 стверджується довідками виданими Гутянською сільською радою Ратнівського району Волинської області про те, що він фактично успадкував спадкове майно в передбачений законодавством шестимісячний строк.
Оцінивши зібрані в справі докази, в їх сукупності, суд вважає, що наведені позивачем причини по несвоєчасній подачі заяви в нотаріальну контору про прийняття спадщини, є поважними, а тому позовні вимоги слід задовольнити.
Керуючись ст. ст. 10,11,60,212 ЦПК України, на підставі ч. 1 ч. 5 ст. 1268, ч. 1 ст. 1269, ч. 1 ст. 1270, ч. 2 ст. 1272 ЦК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання ним заяви про прийняття спадщини за заповітом, після смерті ОСОБА_2, що помер 16 травня 2004 року, терміном в два місяці, після набрання рішення суду законної сили.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Волинської області через Ратнівський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Головуючий підпис ОСОБА_3
Оригіналу відповідає.
Суддя Ратнівського
районного суду ОСОБА_3