Справа № 1-95
2009 р
В И Р О К
І М ЕНЕМ У К Р А Ї Н И
14 серпня 2009 року Миколаївський районний суд Львівської області
в складі: головуючої - судді Берези В.І.
при секретарі Федчук І.М.
з участю прокурора Пристаюка В.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Миколаєві кримінальну справу про обвинувачення
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1,
українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_2,
розлученого, не військовозобов’язаного, тимчасово не працює,
уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3,
проживає: ІНФОРМАЦІЯ_4,
раніше судимого 16.12.2004 року Миколаївським районним судом Львівської
області за ч. 2 ст. 186 КК України до 4 років позбавлення волі,-
за ч. 1 ст. 263 КК України
в с т а н о в и в :
Підсудний ОСОБА_1 в листопаді 2008 року, в м. Новий Розділ, Львівської області, на сміттєзвалищі, що в колишньому кар’ері РДГХП «Сірка», знайшов 19 патронів калібру 5,6 мм., які є спортивно-мисливськими патронами кільцевого запалення, придатні до стрільби і являються бойовими припасами до нарізної вогнепальної зброї, призначені для стрільби з спортивної, мисливської та деяких видів бойової нарізної зброї. Патрони носив та зберігав при собі, а 05.02.2009 року працівниками міліції в нього ці патрони було вилучено.
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину в пред’явленому йому обвинуваченні визнав повністю і пояснив, що дійсно в листопаді 2008 року пішов в колишній кар'єр РДГХП «Сірка», на сміттєзвалище, на якому знайшов у паперовому згортку 19 патронів, та заніс їх в гуртожиток за місцем проживання. 05.02.2009 року по вул. Чорновола, 7 в м. Н.Розділ Львівської області його затримали працівники міліції та в міському відділі міліції вилучили 19 патронів. Думав віддати знайдені патрони знайомим мисливцям, щоб вони заплатили за них продуктами харчування чи горілкою. Розкаюється у скоєному та просить його суворо не карати.
Незважаючи на повне визнання вини підсудним, скоєння ним злочину підтверджується і показами свідка та письмовими доказами, так, в судовому засіданні свідок ОСОБА_2 пояснив, що 05 лютого 2009 року, спільно з працівниками Новороздільського МВМ ОСОБА_3 та ОСОБА_4, в ході операції «Зброя та вибухівка», проводили оперативні заходи в м. Новий Розділ, здійснювапи перевірку раніше судимих осіб. Знаходячись біля занедбаного будинку по вул. Чорновола, 7, побачили ОСОБА_1, який був раніше неодноразово судимий і недавно звільнився з місць позбавлення волі. Підійшли до нього і поцікавились, чи має він при собі заборонені предмети, зокрема наркотики, зброю, боєприпаси. ОСОБА_1 зразу ж сказав, що має при собі патрони. Разом з ним зройшли у відділення міліції, де були запрошені поняті, і в їх присутності в ОСОБА_1 вилучено 19 однакових патронів з цілими капсулами. ОСОБА_5 пояснив, що ці патрони він в листопаді 2008 року знайшов поблизу озера, що на території колишнього кар'єру РДГХП «Сірка». Там він шукав брухт металу і знайшов патрони, які взяв та зберігав, думав при нагоді обміняти на продукти чи спиртне. Про вилучення патронів було складено протокол, який підписали поняті та ОСОБА_1 Патрони опечатали і в подальшому направили на дослідження, яке показало, що патрони є придатними для стрільби.
Крім вищенаведених доказів, винність підсудного у скоєні злочину стверджується рядом письмових доказів, які є у справі, зокрема :
Відповідно до протоколу огляду від 05.02.2009 р. вбачається, що в приміщенні Новороздільського МВМ, куди був запрошений ОСОБА_1, в присутності понятих, він видав паперовий згорток, в якому знаходилось 19 патронів калібру 5,6 мм, пояснивши походження цих патронів. (а.с. 4).
Згідно протоколу огляду речових доказів від 17.02.2009 р. в якості речових доказів оглянуто 14 патронів та 5 гільз. Патрони було вилучено в ОСОБА_1 05 лютого 2009 року, а гільзи залишились після відстрілу патронів експертами НДЕКЦ. (а.с. 24).
Відповідно до висновку експерта № 5/115 від 28.02.2009 року вбачається, що спортивно-мисливські патрони кільцевого запалювання калібру 5,6 мм в кількості 19 штук, вилучені в ОСОБА_1 05.02.2009 року, є боєприпасами до нарізної зброї, придатні до стрільби, призначені для стрільби з спортивної, мисливської та деяких видів бойової нарізної зброї. (а.с. 43-44).
Оцінюючи покази підсудного, свідка та зібрані слідством докази по справі, суд вважає, що дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковано за ч. 1 ст. 263 КК України, оскільки такий незаконно придбав, носив та зберігав бойові припаси без передбаченого законом дозволу.
Обираючи міру покарання ОСОБА_1 суд враховує ступінь тяжкості скоєного злочину, особу підсудного, що визнав свою вину та щиро розкаявся у вчиненому, що є обставиною, що пом’якшує покарання, обставина, що обтяжує покарання є рецидив злочину, підсудний хворіє варинозною хворобою правої кінцівки та лікується на стаціонарному лікуванні, з наведених обставин у їх сукупності суд вважає необхідним обрати йому покарання, пов’язане із позбавленням волі та застосувати до нього ст. 75 КК України і звільнити його від відбування покарання з випробуванням, оскільки його виправлення можливе без реального відбування покарання.
Речові докази слід знищити.
Судові витрати за проведення експертизи стягнути з ОСОБА_1 в користь експертної установи.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України , суд -
з а с у д и в :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України та обрати йому покарання у виді позбавлення волі строком на 2 (два) роки.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання з випробуванням, із встановленням іспитового строку тривалістю 1 (один) рік.
На підставі ст. 76 КК України зобов’язати ОСОБА_1 не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання або роботи та періодично з’являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої інспекції.
Міру запобіжного заходу ОСОБА_1 – підписку про невиїзд - до вступу вироку в законну силу залишити без змін.
Речові докази – 14 (чотирнадцять) патронів калібру 5,6 мм., 5 (п’ять) гільз калібру 5,6 мм., передані на зберігання в Миколаївський РВ ГУМВСУ– знищити. (а.с. 52).
Стягнути з ОСОБА_1 в користь науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при ГУМВСУ у Львівській області 300 (триста) грн. 48 коп. витрат на проведення експертизи. (а.с. 42-44).
Вирок може бути оскаржений протягом 15-ти діб до апеляційного суду Львівської області через Миколаївський районний суд Львівської області з моменту його проголошення.
Суддя Береза В.І.