№2-223/05
УХВАЛА
10 грудня 2008 року місто Київ
Військовий місцевий суд Київського гарнізону у складі: головуючого - підполковника юстиції РИМАРА Є.П., при секретарі ЛОЗІ К.А., за участю заявника ОСОБА_1, представника Головного Управління Пенсійного Фонду України ОКОСТНЯ СМ. , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні військового місцевого суду заяву ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження у справі за його позовом до Київського міського військового комісаріату (далі -військомату) про перерахунок пенсійного забезпечення, -
ВСТАНОВИВ:
Заявник ОСОБА_1. звернувся до суду із заявою про заміну сторони відповідача у виконавчому провадженні у справі за його позовом до військкомату про перерахунок пенсійного забезпечення та просив замінити відповідача - Київський міський військовий комісаріат на Головне управління Пенсійного фонду в місті Києві.
У судовому засіданні заявник ОСОБА_1 наполягав на задоволенні своєї заяви, пояснивши при цьому, що пенсія є його єдиним джерелом доходу.
Представник Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві, заяву не визнав та суду пояснив, що заміна сторони виконавчого провадження її правонаступником у відповідності до положень КАС України та Цивільного кодексу України відбувається у випадках припинення юридичної особи, її ліквідації. В даному випадку, на думку представника ГУ ПФ України не існує таких обставин, Київський міський військовий комісаріат свого існування не припинив, а отже ПФ України не може бути правонаступником військкомату з питань нарахування та виплати пенсій військовослужбовцям, зокрема за рішеннями суду, що винесені у 2005 році.
Заслухавши думку представника заявника, представника ГУ ПФ України, дослідивши матеріали заяви, суд приходить до висновку про необхідність задоволення заяви ОСОБА_1, виходячи з наступного.
Згідно з рішенням військового місцевого суду Київського гарнізону від 21 березня 2005 року, вимоги позивача ОСОБА_1 щодо зобов'язання Київського міського військового комісаріату перерахувати раніше призначену йому пенсію, були задоволені в повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 264 КАС України та ст. 11 Закону України „Про виконавче провадження" у разі припинення однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 1522 від 02.11.2006 року органам, що здійснюють призначення пенсій відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", необхідно було забезпечити проведення інвентаризації пенсійних справ, виплатних та інших документів, необхідних для виконання функцій з призначення і виплати пенсій особам офіцерського складу та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" та передати їх до 01.01.2007 року органам Пенсійного фонду України.
У відповідності до ст. 8 Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 09.04.1992 року за № 2263-ХІІ, виплата пенсій, у тому числі й додаткових пенсій, доплат, надбавок, компенсаційних виплат, встановлених законодавством, звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей забезпечуються за рахунок коштів Державного бюджету України.
Згідно ст. 99 Закону України „Про Державний бюджет України на 2007 рік", військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу, які мають право на пенсійне забезпечення на умовах Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", пенсії призначаються (перераховуються) органами Пенсійного фонду України.
У відповідності до ст. 19 Конституції України, органи державної влади, їх посадові особи, зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та Законами України.
Стаття 22 Конституції України, застерігає, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав та свобод.
2
Таким чином, підсумовуючи все наведене вище, суд приходить до висновку, що існування невизначеності з перерахунком пенсій до 01.01.2007 року, тобто до остаточної передачі їх органам Пенсійного фонду України, порушує Конституційне право заявника на своєчасне та повне отримання пенсії, що є основним джерелом його існування.
Враховуючи викладене, суд вважає необхідним заяву ОСОБА_1 задовольнити та змінити відповідача у виконавчому провадженні у справі за його позовом до Київського міського військового комісаріату про перерахування пенсійного забезпечення на Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві.
На підставі ст. 46 Конституції України, ст. 8 Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 9.04.1992 року за № 2263-ХИ, Постанови Кабінету Міністрів України № 1522 „Про передачу органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян" від 02.11.2006 року, ст. 99 Закону України „Про Державний бюджет України на 2007 рік" та, керуючись ст. 264 КАС України, військовий суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження задовольнити.
Замінити відповідача у виконавчому провадженні у справі за позовом ОСОБА_1 до Київського міського військового комісаріату про перерахунок пенсійного забезпечення - на Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через військовий місцевий суд Київського гарнізону шляхом подачі заяви про апеляційне оскаржження протягом п'яти днів з дня проголошення або з дня отримання ухвали та подальшої подачі апеляційної скарги на ухвалу протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.