Судове рішення #5656750

  


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


10 липня 2009 р.                                                                               Справа №  2а-18082/09/0370  



Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Ксензюка А.Я.,

при секретарі судового засідання – Шергіній Ю.О.,

з участю прокурора Бурда Д.П.,

              представника позивача Лелікова Д.А.,

              представника відповідача Мошака В.О.,


розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Прокурора міста Луцька в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в місті Луцьку до Закритого акціонерного товариства «Ремонтно-будівельне управління «Вишків-АТ»» про стягнення витрат на виплату і доставку пільгових пенсій,


ВСТАНОВИВ:


Прокурор міста Луцька звернувся з позовом до суду в інтересах державив особі Управління Пенсійного фонду України в місті Луцьку до закритого акціонерного товариства «Ремонтно-будівельне управління «Вишків-АТ»» про стягнення витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, призначених відповідно пункту «б-з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» за 2007-2008 роки в сумі 7 316,12 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що закрите акціонерне товариство «Ремонтно-будівельне управління «Вишків-АТ»» відповідно до статті 1 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» є платником збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, тому зобов’язане проводити відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до пунктів «б-з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

В судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали повністю.

Відповідач у запереченні №274 від 8 серпня 2009 року та представник відповідача в судовому засіданні пред’явлені позовні вимоги заперечили, обґрунтовуючи тим, що закрите акціонерне товариство «Ремонтно-будівельне управління «Вишків-АТ»» не відноситься до виробництва із шкідливими і важкими умовами праці. Атестація робочих місць не проводиться. Колективним договором в ЗАТ «Ремонтно-будівельне управління «Вишків-АТ»», у зв’язку з відсутністю шкідливих і важких умов праці атестація робочих місць не поводилась. При відсутності атестації робочих місць Управління Пенсійного фонду України в місті Луцьку не мало права призначити ОСОБА_1. пенсію на пільгових умовах, а тому призначення пенсії суперечить Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Заслухавши пояснення, доводи та заперечення представників сторін, дослідивши подані суду письмові докази, суд приходить до висновку про необхідність задовольнити позов з таких підстав.

Статтею 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 5 листопада 1991 року визначено категорії працівників, які мають право на пенсію за віком на пільгових умовах. До 17 лютого 2000 року вказана стаття також регулювала порядок внесення підприємствами та організаціями плати до Пенсійного фонду, що покривала витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пп. «б»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України» від 17 лютого         2000 року порядок внесення плати на покриття фактичних витрат на виплату і доставку пенсій змінено, виключено норму, що регулювала дане питання у статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та врегульовано порядок покриття витрат на виплату та доставку пільгових пенсій шляхом введення окремого виду збору на обов’язкове державне пенсійне страхування у Закон України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування».

Законом України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що платники збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, передбачені статтею 1 цього Закону України, повинні сплачувати збір на обов’язкове державне пенсійне страхування у розмірах, встановлених статтею 4 цього Закону України, що визначається у відсотковому відношенні від об’єкта оподаткування, який передбачений статтею 2 цього Закону України.

Зокрема, відповідно до Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування», суб’єкти підприємницької діяльності, незалежно від форм власності, повинні сплачувати збір на обов’язкове державне пенсійне страхування у 100 відсотковому розмірі від об’єкта оподаткування, яким є фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів «б» - «з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Розмір сум до відшкодування на поточний рік витрат Пенсійного фонду України на виплату і доставку пенсій призначених на пільгових умовах визначається у повідомленнях, які формуються працівниками Пенсійного фонду України, а підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду визначену у повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених па пільгових умовах (підпункти 6.4, 6.8 пункту 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою Пенсійного фонду № 21-1 від 19 грудня 2003 року (надалі Інструкція).

Абзац 5 пункту 2 Розділу ХV Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», який з 01.01.2006 року стосується і осіб, пенсії, яким призначені відповідно до підпунктів «б»-«е» та «ж» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» і має зворотну дію, регулює лише порядок виплати пенсій, а не змінює порядок відшкодування, та не звільняє підприємства, зазначені у статті 1 (п.п.1, 2) Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» від сплати збору на відшкодування виплачених пільгових пенсій.

Відповідно до статті 3 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» збір на обов’язкове державне пенсійне страхування платники збору сплачують до Пенсійного фонду у порядку, визначеному законодавством України.

Пунктом 2 Розділу ХV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом. Тобто, діяв зазначений вище порядок відшкодування.

З огляду на викладені норми законодавчих актів, закрите акціонерне товариство «Ремонтно-будівельне управління «Вишків-АТ»», як платник збору на обов’язкове державне пенсійне страхування та юридична особа, працівник якого вийшов на пільгову пенсію, зобов’язаний сплатити Пенсійному Фонду збір у 100-відсотковому розмірі сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій його працівникам, тобто, у повному розмірі відшкодувати Пенсійному фонду фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених працівнику відповідача.

Твердження відповідача проте, що управління Пенсійного фонду України в місті Луцьку не мало права призначати ОСОБА_1. пенсію на пільгових умовах судом не береться судом до уваги, оскільки Луцький міськрайонний суд Волинської області постановою від 3 березня 2008 року зобов’язав управління Пенсійного фонду України в місті Луцьку зарахувати до пільгового стажу періоди роботи на посаді виконавця робіт з 28.06.1993 року по 10.03.1998 року в закритому акціонерному товаристві «Ремонтно-будівельне управління «Вишків-АТ»» та призначити ОСОБА_1. пенсію на пільгових умовах по Списку №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників з шкідливими та важкими умовами праці, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.94 №162 з 31.12.2007 року.

Відповідно до статті 129 Конституції України однією з основних засад судочинства є обов’язковість рішень суду. Статтями 14 та 255 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що постанова або ухвала суду підлягають обов’язковому виконанню органами, підприємствами, установами та організаціями, посадовими чи службовими особами. Постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов’язковими до виконання на всій території України. Невиконання вимог постанов та ухвал адміністративних судів тягне за собою відповідальність, встановлену законами України.

Оскільки, постанова Луцького міськрайонного суду Волинської області від 3 березня 2008 року не скасована та набрала законної сили 4 квітня 2008 року, тому остання підлягає до виконання.

З матеріалів справи вбачається, що управління Пенсійного фонду України в місті Луцьку дійсно виплатило пільгову пенсію та здійснило витрати на її доставку, що стверджується розрахунками фактичних витрат на виплату та доставку пенсії, призначену на пільгових умовах за 2007-2008 роки, довідками про виплату пільгових пенсій пенсіонеру ОСОБА_1., розрахунком стажу вищезазначеному пенсіонеру та постановою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 3 березня 2008 року.

Закрите акціонерне товариство «Ремонтно-будівельне управління «Вишків-АТ»» заборгував Пенсійному фонду 7 316,12 грн. збору на покриття фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за 2007-2008 роки.

Оскільки, фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсій відповідач управлінню Пенсійного Фонду України в місті Луцьку не сплатив, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись частиною 3 статті 160, статтею 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі пп. «б»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», суд


ПОСТАНОВИВ:


Позов задовольнити.

Стягнути з закритого акціонерного товариства «Ремонтно-будівельне управління «Вишків-АТ»» на користь Управління Пенсійного фонду України в місті Луцьку 7 316,12 грн. (сім тисяч триста шістнадцять гривень  12 коп.) фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій.


Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не буде подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі – 14 липня    2009 року. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.


Суддя                                                                      А.Я. Ксензюк






Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація