Судове рішення #56503418


Справа № 2-а-3603/11

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 вересня 2011 року Києво-Святошинського районний суд

Київської області у складі: головуючого судді Коцюрби М.П.

за участю секретаря Кучер В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Державного комітету України із земельних ресурсів Києво-Святошинського району Київської області про зобов’язання вчинити дії, -

ВСТА НОВИВ:

У травні 2005 року ОСОБА_1 звернулась до Києво-Святошинського районного суду Київської області з позовом до Управління Державного комітету України із земельних ресурсів Києво-Святошинського району Київської області про зобов’язання вчинити дії.

Свої позовні вимоги обґрунтовувала тим, що 30.12.008 року помер ОСОБА_2, чоловік ОСОБА_1. яка є його єдиною спадкоємицею. До складу спадщини входить земельна ділянка, яка належала ОСОБА_2 площею 0,0454 га згідно Державного акту на право приватної власності на землю ІІ-КВ № 056410, та яка знаходиться на території Гореницької сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, обслуговуючий кооператив «Садівницьке товариство « Воїн-1».

При оформленні свідоцтва про право на спадщину з’ясувалося, що оригінал зазначеного Державного акту втрачено, у зв’язку з чим Дванадцята Київська нотаріальна контора, у якій знаходяться матеріали спадкової справи, в інтересах спадкоємиці ОСОБА_1 звернулась до Управління Держкомзему Києво-Святошинського району Київської області стосовно отримання дублікату Державної о акту на право приватної власності на землю ІІ-КВ № 056410.

Проте. Відповідач своїм листом від 05.10.2.010 року за № 16815 відмовив у задоволенні запиту, мотивуючи свою відмову тим, що «законодавством не передбачено порядок виготовлення дублікатів державних актів на померлого власника». У зв’язку з цим. Постановою про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 10.05.2011 року за № 2494 державним нотаріусом Дванадцятої Київської нотаріальної контори ОСОБА_3 було відмовлено Позивачу у видачі Свідоцтва про право на спадщину за законом на вищезазначену земельну ділянку.

Відповідно до п.5.1. Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі, затвердженої наказом Державного комітету України по земельних ресурсів від 04.05.1999 року № 43, при втраті (псуванні) державного акта на землю власнику або землекористувачу видається відповідний дублікат.

У відповідності до п.4.19 зазначеної Інструкції для заповнення бланків державних актів взамін зіпсованих, втрачених або пошкоджених державних актів забороняється вимагати від землевласника (землекористувача) або спадкоємця будь-які документи, довідки та інші матеріали, які не передбачені пунктами 4.4. та 4.8., абзацом першим пункту 4.11 та пунктом 4.15 цієї Інструкції, а також вимагати розроблення нової документації із землеустрою.

Таким чином, відмова Відповідача у наданні дублікату документа, на думку Позивача, шо підтверджує право власності на предмет спадкування, є незаконною.

В судовому засіданні представник Позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належними чином, причини неявки не повідомив.

Суд, вислухавши представника Позивача, дослідивши матеріали справи приходить до висновку про задоволення позовних вимог з наступних підстав.

Як встановлено в судовому засіданні, 30.12.008 року помер ОСОБА_2, чоловік ОСОБА_1, яка є його єдиною спадкоємицею. До складу спадщини входить земельна ділянка, яка належала ОСОБА_2 площею 0,0454 га згідно Державного акту на право приватної власності на землю ІІ-КВ № 056410, та яка знаходиться на території Гореницької сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, обслуговуючий кооператив «Садівницьке товариство « Воїн-1».

При оформленні свідоцтва про право на спадщину з’ясувалося, що оригінал зазначеного Державного акту втрачено, у зв'язку з чим Дванадцята Київська нотаріальна контора, у якій знаходяться матеріали спадкової справи, в інтересах спадкоємиці ОСОБА_1 звернулась до Управління Держкомзему Києво-Святошинського району Київської області стосовно отримання дублікату Державного акту на право приватної власності на землю 11-КВ № 056410.

Проте, Відповідач своїм листом від 05.10.2.010 року за № 16815 відмовив у задоволені запиту, мотивуючи свою відмову тим, що «законодавством не передбачено порядок виготовлення дублікатів державних актів на померлого власника». У зв'язку з цим, Постановою про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 10.05.2011 року за № 2494 державним нотаріусом Дванадцятої Київської нотаріальної контори ОСОБА_3 було відмовлено Позивачу у видачі Свідоцтва про право на спадщину за законом на вищезазначену земельну ділянку.

Але ні вказаною Інструкцією, ні Інструкцією про заповнення бланків державних актів на право власності на земельну ділянку, затвердженою Наказом Держкомзему України від 22.06.2009 року № 325 не передбачено виготовлення дублікатів втрачених державних актів на померлих громадян.

Відповідно до п.5.1.Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі, затвердженої наказом Державного комітету України по земельних ресурсів від 04.05.1999 року № 43, при втраті (псуванні) державного акта на землю власнику або землекористувачу видається відповідний дублікат.

У відповідності до п.4.19 зазначеної Інструкції для заповнення бланків державних актів взамін зіпсованих, втрачених або пошкоджених державних актів забороняється вимагати від землевласника (землекористувача) або спадкоємця будь-які документи, довідки та інші матеріали, які не передбачені пунктами 4.4. та 4.8., абзацом першим пункту 4.11 та пунктом 4.15 цієї Інструкції, а також вимагати розроблення нової документації із землеустрою.

Враховуючи вищезазначене та з метою відновлення законних прав Позивача на спадкування відповідно до закону, суд вважає за необхідне визнати протиправною бездіяльність Управління Державного комітету земельних ресурсів у Києво-Святошинському районі Київської області та зобов'язати Управління Державного комітету України із земельних ресурсів у Києво- Святошинському районі надати ОСОБА_1 дублікат Державного акту на право приватної власності на землю ІІ-КВ № 056410, виданого на ім'я ОСОБА_2, який помер 30 грудня 2008 року.

На підставі п.4.19 Інструкції про заповнення бланків державних актів на право власності на земельну ділянку, затвердженою Наказом Держкомзему України від 22.06.2009 року № 325. п.5.1. Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі, затвердженої наказом Державного комітету України по земельних ресурсів від 04.05.1999 року № 43 та керуючись ст. ст. 11, 12, 17,18 ,71, 86, 159, 160, 163 КАС України, суд,-


ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Державного комітету України із земельних ресурсів Києво-Святошинського району Київської області про зобов’язання вчинити дії - задовольнити.

Визнати протиправною відмову Управління Державного комітету України із земельних ресурсів у Києво-Святошинському районі Київської області у наданні дублікату Державного акта на право власності на землю ІІ-КВ № 056410.

Зобов'язати Управління Державного комітету України із земельних ресурсів у Києво- Святошинському районі Київської області надати ОСОБА_1 дублікат Державного акту на право приватної власності на земельну ділянку ІІ-КВ № 056410 на земельну ділянку площею 0,0454 га, яка знаходиться на території Гореницької сільської ради Києво- С'вятошинського району Київської області, виданого на ім'я ОСОБА_2, який помер 30 грудня 2008 року.

Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Києво-Святошинський районний суд протягом десяти днів з дня проголошення постанови або протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя М.П. Коцюрба




  • Номер:
  • Опис: про нарахування та стягнення щомісячної державної соціальної допомоги, дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-3603/11
  • Суд: Добропільський міськрайонний суд Донецької області
  • Суддя: Коцюрба М.П.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 11.04.2011
  • Дата етапу: 12.05.2011
  • Номер: 2-а/2303/111/11
  • Опис: Про визнання дій неправомірними та стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-3603/11
  • Суд: Драбівський районний суд Черкаської області
  • Суддя: Коцюрба М.П.
  • Результати справи: залишено без змін
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 03.06.2011
  • Дата етапу: 20.12.2012
  • Номер:
  • Опис: про визнання відмови відповідача нарахувати та виплатити щомісячну державну соціальну допомогу « Дітям війни» безпідставною та зобов’язання вчинити певні дії
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-3603/11
  • Суд: Суворовський районний суд м. Одеси
  • Суддя: Коцюрба М.П.
  • Результати справи: заяву задоволено повністю
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 22.03.2011
  • Дата етапу: 15.04.2011
  • Номер: 2-а/1006/13821/11
  • Опис: про перерахунок пенсії
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-3603/11
  • Суд: Бородянський районний суд Київської області
  • Суддя: Коцюрба М.П.
  • Результати справи: Постановлено ухвалу про відхилення апеляційної скарги і залишення без зміни рішення суду першої інстанції
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 14.04.2011
  • Дата етапу: 31.03.2014
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація