Судове рішення #5642536
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 

справа №2в-13/09/1370

УХВАЛА

з питань встановлення способу і порядку виконання  рішення суду

 

13 липня 2009 року                                                        

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді                         Мартинюка В.Я.

при секретарі                         Колтун Ю.М.

 

з участю представників сторін:     не з'явились,

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові подання  Підрозділу примусового виконання рішень відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про встановлення способу і порядку виконання рішення суду у справі №2а-414/09/1370 від 29.05.2009 року за позовомОСОБА_2та ОСОБА_2до Львівського міського управління юстиції за участю третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору виконуючого обов'язки начальника Львівського міського управління юстиції Мазура Р.В. про визнання протиправним, скасування наказу та поновлення на роботі, -

 

в с т а н о в и в :

 

на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшло подання Підрозділу примусового виконання рішень відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області, в якому орган державної виконавчої служби просить встановити спосіб і порядок виконання судового рішення у справі за №2а-414/09/1370 від 29.05.2009 року на підставі якого 29.05.2009 року Львівським окружним адміністративним судом видані виконавчі листи №2а-414, про поновленняОСОБА_1., ОСОБА_2на посадах спеціаліста першої категорії Галицького відділу реєстрації актів цивільного стану Львівського міського управління юстиції, а саме яким чином Львівське міське управління юстиції повинно здійснити вивільнення посад спеціалістів першої категорії Галицького відділу реєстрації актів цивільного стану Львівського міського управління юстиції, на які за виконавчим документом необхідно поновити стягувачів .

Сторони явку повноважних представників в судове засідання не забезпечили, однак, це не є перешкодою для розгляду подання у відповідності до вимог ч.2 ст.263 КАС України.

 

Дослідивши матеріали справи та врахувавши обставини справи, суд виходив з наступного.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 29.05.2009 року у справі за №2а-414/09/1370 визнано протиправним та скасовано наказ виконуючого обов'язки начальника Львівського міського управління юстиції «Про переміщення працівників» №156-К від 06.11.2008 року в частині переміщенняОСОБА_2таОСОБА_1, а також поновлено останніх на попередніх посадах.

На виконання даної постанови видано виконавчі документи.

У відповідності до вимог ч.1 ст.263 КАС України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду, що видав виконавчий лист, із поданням, а сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

 

Підставою для звернення до суду із зазначеним поданням є те, що на посадах, на які слід поновити зазначених осіб, працюють інші особи.

Як передбачено ст.77 Закону України «Про виконавче провадження» від 21.04.1999 року за №606-ХІV, з наступними змінами та доповненнями, рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного працівника виконується негайно. Виконання рішення вважається завершеним з моменту фактичного допущення зазначеного працівника до виконання попередніх обов'язків на підставі відповідного акта органу, що прийняв незаконне рішення про звільнення або переведення працівника. У разі невиконання власником або уповноваженим ним органом (посадовою особою) рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного працівника державний виконавець застосовує до них штрафні санкції та інші заходи, передбачені цим Законом.

У згаданій постанові окружного адміністративного суду чітко визначено спосіб його виконання, зокрема, поновлення згаданих осіб. Таке поновлення відбувається на підставі вимог чинного законодавства, при цьому, судом не встановлено обставин, які б об'єктивно перешкоджали поновити згаданих осіб на попередніх посадах.

Суд не може залишити поза увагою і той факт, що, як вбачається із прохальної частини подання, орган державної виконавчої служби не просить встановити спосіб і порядок виконання рішення суду, а по суті просить суд вказати яким чином повинно бути здійснено поновлення та вивільнення теперішніх працівників, що не входить до компетенції суду. Вчинення таких дій, згідно чинного законодавства, покладено на роботодавця - боржника у виконавчому провадженні.

 

Враховуючи наведене суд вважає, що подання є безпідставним та необґрунтованим, а тому задоволенню не підлягає.

 

Керуючись ст.ст. 165, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

 

у х в а л и в:

 

Відмовити в задоволенні подання Підрозділу примусового виконання рішень відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області .

Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду у порядку та строки передбачені ст.ст. 186, 254 КАС України.

 

Суддя                                 В.Я.Мартинюк

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація