Судове рішення #5640595
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 

ЛЬВІВСЬКИЙ  ОКРУЖНИЙ  АДМІНІСТРАТИВНИЙ  СУД

 

справа №2а- 3044 /09/1370

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

 

06 липня 2009 року                                                        

 

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді                         Мартинюка В.Я.

при секретарі                         Колтун Ю.М.

з участю відповідача  не з'явився,

представників:     

від позивача -   ОСОБА_1- головний спеціаліст (довіреність за №2683/04 від 04.06.2009 року),

                

розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м.Львові адміністративну справу за позовом Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості до ОСОБА_2про стягнення коштів, -

 

в с т а н о в и в :

 

Дрогобицький міськрайонний центр зайнятості звернувся в суд з адміністративним позовом до ОСОБА_2 про стягнення коштів в сумі 72 грн. 60 коп.

В обгрунтування вимог позивач зазначив, що відповідачем було приховано факт працевлаштування в Дрогобицькому  міському центрі соціальних служб сім'ї та молоді.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просить позов задоволити з викладених підстав.

Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча повідомлявся про час та місце судового розгляду (повідомлення про вручення поштового відправлення за №11215034), а тому справа розглядається у відповідності до вимог ч.6 ст.71 КАС України.

 

Заслухавши представника позивача, розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд даючи правову оцінку спірним правовідносинам виходив з наступного.

    Згідно  абзацу 2 п.5 ч.2 ст.12 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 2 березня 2000 року №1533-III, з наступними змінами та доповненнями, розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення здійснюється шляхом звіряння даних, зазначених у документах страхувальника, з базою даних Пенсійного фонду України та Державної податкової адміністрації України, а в разі необхідності - шляхом проведення виїзних планових та позапланових перевірок страхувальників.

    На виконання зазначених повноважень, позивачем було проведено перевірку розслідування страхових випадків  та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

    За результатами перевірки було складено акт за №17 від 10.03.2009 року, в якому зазначено, що ОСОБА_2 з 02.10.2006 року по 30.11.2006 року працював в Дрогобицькому міському центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді залученим спеціалістом  згідно договорів про надання послуг  залученими спеціалістами.

    У відповідності до вимог ч.1 ст.2 Закону України «Про зайнятість населення» від 1 березня 1991 року  №803-XII, з наступними змінами та доповненнями, безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу. 

    Як вбачається з наведеної норми, однією з правових ознак статусу безробітного є те, що він готовий та здатний приступити до підходящої роботи.

    Таким чином, відповідач на момент реєстрації в центрі зайнятості не міг вважатись безробітним, оскільки був не готовий та не здатний приступити до підходящої роботи, через зайнятість на професійній основі у сфері надання соціальних послуг.

    У відповідності до вимог п.15 Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2004 року №558, фізичні особи, які одержують компенсацію, зобов'язані повідомити органи праці та соціального захисту населення, що призначають ці виплати, про обставини, які можуть вплинути на умови їх призначення. У разі виявлення таких обставин виплата компенсації припиняється з дня, що настає за днем виникнення таких обставин. У разі одержання у зв'язку з цим зайвих сум компенсації одержувачі повинні відшкодувати органам праці та соціального захисту населення надміру виплачені суми. Якщо фізична особа не повернула добровільно надміру виплачені суми, вони стягуються в судовому порядку на підставі заяви органу праці та соціального захисту населення, що призначив компенсацію. 

    На адресу відповідача позивачем було надіслано претензію від 13.03.2009 за №919/01 з вимогою повернути суму безпідставно отриманих коштів, яка була залишена без відповіді    

За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги підставні і обґрунтовані, а тому, підлягають до задоволення.

 

Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, такі не належить стягувати із сторін.

 

Керуючись ст.ст. 21, 69, 70, 160-163 КАС України, суд  -

 

П О С Т А Н О В И В :

 

1.   Позов задовольнити.

2.   Стягнути з ОСОБА_2, що проживає за адресою АДРЕСА_1 (ідентифікаційний номер ІНФОРМАЦІЯ_1) на користь Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості, що знаходиться за адресою Львівська область, м.Дрогобич, вул.П.Орлика, 3а (код ЄДРПОУ 22408552) 72 грн. 60 коп. отриманих у вигляді допомоги з безробіття.

3.  Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

4. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

 

    Повний текст постанови виготовлений та підписаний 06 липня 2009 року.

 

            Суддя                                    В.Я.Мартинюк

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація