Судове рішення #56401875

Справа № 2518/2101/2012

Провадження №2-н/2518/53/2012


УХВАЛА


          31 жовтня 2012 року                                                                       смт. Ріпки

Суддя Ріпкинського районного суду Чернігівської області Шляхов В. І., розглянувши заяву ПАТ «Облтеплокомуненерго»про видачу судового наказу щодо стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за спожиті послуги з теплозабезпечення,

встановив:


ВАТ «Облтеплокомуненерго»звернулось до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за спожиті послуги з теплозабезпечення не врахувавши, шо ЦПК України передбачає, -Стаття 97. Підсудність1. Заява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом. Стаття 98. Форма і зміст заяви про видачу судового наказу 1. Заява про видачу судового наказу подається в суд у письмовій формі. 2. У заяві повинно бути зазначено: 1) найменування суду, в який подається заява; 2) ім'я (найменування) заявника та боржника, а також ім'я (найменування) представника заявника, якщо заява подається представником, їхнє місце проживання або місцезнаходження; 3) вимоги заявника і обставини, на яких вони ґрунтуються; 5) перелік документів, що додаються до заяви. 3. Заява підписується заявником або його представником і подається з її копіями та копіями доданих до неї документів відповідно до кількості боржників. 4. До заяви, яка подається представником заявника, повинно бути додано документ, що підтверджує його повноваження. 5. До заяви про видачу судового наказу додаються документи, що підтверджують сплату судового збору. 6. До неналежно оформленої заяви застосовуються положення статті 121 цього Кодексу. Стаття 121. Залишення позовної заяви без руху, повернення заяви 1. Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали. 2. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 119 і 120 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачеві.


Так, стягувач при зверненні до суду просить видати судовий наказ, форма і зміст якого відповідатиме вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України "Про виконавче провадження", а саме ст. 18 та ст. 103 ЦПК України, які передбачають, що судовий наказ повинен обов'язково містити положення про дату видачі судового наказу стягувачу, дату набрання судовим наказом законної сили та строк пред'явлення судового наказу до виконання. Зазначені відомості вносяться до судового наказу у день його видачі стягувачу для пред'явлення до виконання; у виконавчому документі зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, власне ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) стягувача і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код суб'єкта господарської діяльності стягувача та боржника (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника (для фізичних осіб - платників податків) або номер і серія паспорта стягувача та боржника для фізичних осіб - громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття ідентифікаційного номера, офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку в паспорті громадянина України, а також інші дані, якщо вони відомі суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ, які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню, зокрема, дата народження боржника та його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника, рахунки стягувача та боржника тощо. Як роз’яснив у п. 13 Постанови, Пленум Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, від 23.12.2011, № 14 "Про практику розгляду судами заяв у порядку наказного провадження", якщо заявлено вимогу про стягнення заборгованості за надані житлово-комунальні, телекомунікаційні послуги, послуги телебачення та радіомовлення (пункт 3 частини першої статті 96 ЦПК), судовий наказ може бути видано за наявності відповідних договорів про надання таких послуг, інших письмових доказів, що підтверджують фактичне надання та отримання таких послуг. Крім того, заявник має обґрунтувати свої вимоги та додати документи, що вказують на правильність і безспірність розрахунків, а також застосування тарифів на відповідні послуги.


У зв’язку з цим знаходжу, що директору РЦ потрібно надати строк для зазначення вимог заявника і обставин, на яких вони ґрунтуються (у сенсі дотримання судом положень ст. 18 Закону України "Про виконавче провадження" та ст. 103 ЦПК України, як про це ним заявлено), у тому числі і зазначити відповідний договір між сторонами про надання таких послуг, через що заяву належить залишити без руху.


На підставі викладеного, керуючись статями 98 - 99, 121 ЦПК України, суддя -


ухвалив:


Заяву ПАТ «Облтеплокомуненерго»залишити без руху.


Роз’яснити директору РЦ, що у п’ятиденний строк з дня отримання ухвали йому належить надати суду виправлену заяву з копією для вручення боржнику, яка відповідатиме ст. 98 ЦПК України та підписану не директором РЦ, а від імені заявника його представником. В цьому випадку позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається ініціатору.


Ухвала оскарженню не підлягає.



Суддя В. І. Шляхов




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація