ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №2а- 2252 /09/1370
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 квітня 2009 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Мартинюка В.Я.
при секретарі Колтун Ю.М.
з участю прокурора - Майорчак В.М.,
позивача - не з'явився,
представників:
від відповідача - ОСОБА_1 - юрисконсульт (довіреність за №213 від 07.04.2009 року),
розглянувши справу у відкритому судовому засіданні в м.Львові за позовом Військового прокурора Львівського гарнізону в інтересах ОСОБА_2 до Військової частини А2452 про стягнення заборгованості по виплаті підйомної допомоги ,
В С Т А Н О В И В :
Військовий прокурор Львівського гарнізону в інтересах ОСОБА_2 звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Військової частини А2452 про стягнення заборгованості по підйомній допомозі в розмірі 2515,75 грн.
Прокурор в позовній заяві вважає, що позивачу всупереч вимогам ст.14 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» не виплачується підйомна допомога в розмірі 2515 грн. 75 коп.
Прокурор позов просить задоволити.
Позивач просить справу розглядати без його участі.
Представник відповідача в судовому засіданні позов визнав.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши прокурора та представника відповідача, сукупно оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступне.
Відповідно до Наказу командира військової частини А2452 за №243 від 13.11.2008 року підполковник ОСОБА_2, призначений наказом Командувача Сухопутних військ Збройних Сил України від 30.10.2008 року за №628, на посаду начальника служби радіаційного, хімічного, біологічного захисту - начальника служби екологічної безпеки, приступив до виконання своїх службових обов'язків з 12.11.2008 року.
У відповідності до вимог ч.6 ст.14 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20 грудня 1991 року №2011-XII, з наступними змінами та доповненнями, при виконанні службових обов'язків, пов'язаних з відрядженням в інші населені пункти, військовослужбовцям відшкодовуються витрати на відрядження в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Згідно п.2 Постанови Кабінету Міністрів України «Про вдосконалення грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України» від 16 червня 1992 року №332, з наступними змінами та доповненнями, Кабінет Міністрів України постановив - виплачувати особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби при переїзді на нове місце служби підйомні у розмірі місячного грошового забезпечення і на кожного члена сім'ї - 50 процентів від місячного грошового забезпечення, що отримує військовослужбовець. Вказаним військовослужбовцям добові виплачуються в установлених розмірах.
Наказом Міністра Оборони України від 22 жовтня 2001 року №370, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 8 листопада 2001 року за №940/6131, затверджено Інструкцію про порядок виплати військовослужбовцям Збройних Сил України підйомної допомоги.
Пунктом 1 цього наказу передбачено, що особам офіцерського складу (далі - офіцери), прапорщикам (мічманам) та військовослужбовцям рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом (далі - військовослужбовці, які проходять службу за контрактом), що переїхали до нового місця служби з одного населеного пункту в інший у зв'язку з призначенням на посади або зміною постійної дислокації військової частини (підрозділу) до місця постійної дислокації військової частини або підрозділу* зі зміною місця проживання, виплачується підйомна допомога в розмірі місячного грошового забезпечення.
Розмір підйомної допомоги визначається з окладу за основною посадою, на яку призначений військовослужбовець або яку він займав до дня прибуття військової частини (підрозділу) до нового пункту постійної дислокації, окладу за військове звання та додаткових видів грошового забезпечення на день виникнення права на отримання підйомної допомоги (п.2 цієї Інструкції).
В матеріалах справи наявний Список військовослужбовців відповідача, перед якими існує заборгованість з виплати підйомної допомоги станом на 01.03.2009 року, з якого вбачається, що останній заборгував позивачу 2515 грн. 75 коп.
З огляду на викладене, позовні вимоги є підставними та обґрунтованими, а тому підлягають до задоволення.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, такі не належить стягувати зі сторін спору.
Керуючись ст.ст. 21, 69, 70, 160-163 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Військової частини А2452 (код ЄДРПОУ 24981250) , що знаходиться за адресоюАДРЕСА_1 на користь ОСОБА_2 , що проживає за адресоюАДРЕСА_1 військова частина А2452, 2515 грн. 75 коп.
3. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
5. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя В.Я.Мартинюк