Судове рішення #56388353

Справа № 2518/650/2012


УХВАЛА


          28 березня 2012 року                                                                       смт. Ріпки

Суддя Ріпкинського районного суду Чернігівської області Шляхов В.І., перевіривши на відповідність вимогам Процесуального Кодексу України (N 1618-IV) (далі ЦПК) заяву ОСОБА_1, до територіальної громади в особі Сиберізької сільської ради Ріпкинського району Чернігівської області, про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування, заявлені треті особи: Ріпкинська районна державна нотаріальна контора (далі Ріпкинська РДНК) та Чернігівське міжміське бюро технічної інвентаризації (далі Чернігівське МБТІ) в особі районної виробничої дільниці,

встановив:

Позивач звернувся до суду з означеним позовом до відповідача, не урахувавши, що ЦПК у ст. 119 передбачає наступні вимоги до позовної заяви: 1. Позовна заява подається в письмовій формі. 2. Позовна заява повинна містити: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі; 3) зміст позовних вимог; 4) ціну позову щодо вимог майнового характеру; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; 6) зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування; 7) перелік документів, що додаються до заяви. 3. Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її подання. 4. Позовна заява повинна відповідати іншим вимогам, встановленим законом. 5. До позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору. Позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

Згідно ст. 121 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 119 і 120 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Викладене свідчить, що до змісту позовної заяви включені особи, які не передбачені ст. ст. 119, 120 ЦПК України, натомість заяви передбачені ст. ст. 35, 36 ЦПК України про залучення у справу заявлених третіх осіб із зазначенням підстав їх залучення, до неї не додані. Позивач не урахував, що фактичне прийняття спадщини, після набрання чинності діючим ЦК України, не має правового значення та не зазначив докази відмови нотаріуса від видачі належного свідоцтва, чим обгрунтовує свої вимоги. Є незрозумілим приєднання до справи в якості письмового доказу довідки виконкому відповідача (№ 312 від 30.09.2011 р.) про реєстрацію, проживання та надання прав забудовника іншій фізичній особі за іншою адресою, - у цьому випадку позивачу належало зазначити її доказову якість; відсутності правовстановлювальних документів на нерухомість, що увійшла до складу спадщини і її не реєстрації у відповідному Державному реєстрі; відсутності спадкодавців за законом, що прийняли оспорювану спадщину. До того ж позивачем не взято до уваги, що визнання права власності на нерухомість, що не увійшла до складу спадщини через відсутність правовстановлювальних документів, не є предметом судового розгляду. Викладене перешкоджає відкриттю провадження у справі за наявною заявою. Ініціатору потрібно усунути виявлені недоліки, для чого йому потрібно надати строк.

На підставі викладеного, керуючись 121 ЦПК України, суддя -

ухвалив:

Позовну заяву ОСОБА_1, - залишити без руху, про що йому повідомити та роз’яснити, що він має усунути викладені вище недоліки позову протягом п’яти днів з дня отримання цієї ухвали шляхом подання до суду виправленої позовної заяви що за змістом та формою відповідає вимогам ст. ст. 119, 120 ЦПК України і заяв передбачених ст. ст. 35, 36 ЦПК України про залучення у справу третіх осіб із зазначенням підстав їх залучення та виконанням інших вимог ухвали. Інакше позовна заява вважається неподаною і повертається ініціатору.



Суддя В. І. Шляхов




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація