Судове рішення #5633550

Справа № 2- 107/2008

     З А О Ч Н Е     Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

            27 березня 2008 року                                                                   смт. Оржиця

Оржицький районний суд Полтавської області у складі: судді Маліченка В.В., з участю секретаря судового засідання  Куцовол Л.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою  закритого Акціонерного товариства комерційного банку «ПриватБанк» в особі «Полтавського головного регіонального управління» закритого акціонерного товариства комерційного банку «ПриватБанк» (далі «ПриватБанк») до ОСОБА_1, про стягнення заборгованості,

В С Т А Н О В И В:

6 лютого 2008 року позивач звернувся до суду з вказаним позовом. В позові зазначив, що між ним та ОСОБА_1, 10 серпня 2006 року було укладено кредитний договір № PLO0АК00000055, згідно п.п. 1, 2, якого позивач зобов’язався надати відповідачеві, кредит у вигляді не поновлюваної кредитної лінії у розмірі 51134, 00 грн., на термін до 10 серпня 2011 року, а відповідач зобов’язався повернути кредит та сплатити відсотки за користування кредитними коштами в строки та в порядку встановленими кредитним договором.

Відповідно до п.1.1 кредитного договору, відповідач в період з 22 по 28 число кожного місяця зобовязаний сплачувати:

•   відсотки за користування кредитними коштами в розмірі 1,32% на суму залишку заборгованості за кредитом;

•   комісію за розрахунково-касове обслуговування у розмірі 0,25% від суми виданого кредиту;

•   1091,05 грн., щомісячних платежів, для погашення заборгованості за кредитом, відсотками, комісією, а також інших витрат банку відповідно до п.п. 2.2.9., 4.3. кредитного договору.

Згідно п.3.2 кредитного договору, у випадку порушення зобов’язань за кредитним договором, відповідач сплачує банку відсотки за користування кредитом у розмірі 3,34% на місяць, нараховані від суми непогашеної в строк заборгованості за кредитом, а згідно п.4.1. кредитного договору, за порушення  термінів сплати відсотків, зобов’язаний сплатити пеню в розмірі 0,15% від суми простроченого платежу.

Позивач, свої зобов’язання за кредитним договором виконав повністю, а відповідач свої  зобов’язання виконав частково.

Відповідно до ч.2 ст. 1050 ЦК України, наслідками порушення відповідачем зобов’язань щодо повернення чергової частини суми кредиту, є право позивача достроково вимагати повернення всієї суми кредиту.

Станом на 3 вересня 2007 року заборгованість відповідача становить 38454,49 грн, що включає в себе: заборгованість за кредитом – 38090, 60 грн.; заборгованість по відсотках за користування кредитом -208,09 грн.; заборгованість по пені – 155,80 грн.

Відповідно до п.2.3.3. кредитного договору, банк має право розірвати договір у судовому порядку.

Просить стягнути з відповідача зазначену заборгованість та розірвати укладений кредитний договір.

У судовому засіданні представник позивача позовні  вимоги підтримав в повному обсязі.

          Відповідач   про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, про що свідчить розписка про одержання судової повістки, про причину неявки в судове засідання не повідомив. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

         Суд розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача, дослідивши докази, приходить до висновку, що позов підлягає  задоволенню.

Судом встановлено такі факти та відповідні їм правовідносини.

10 серпня 2006 року, між закритим акціонерним товариством комерційний банк «ПриватБанк» та гр. ОСОБА_1 як позичальником, було укладено кредитний договір № PLO0АК00000055. Згідно п.п. 1, 2, якого Банк  зобов’язався надати позичальникові, кредит у вигляді не поновлюваної кредитної лінії у розмірі 51134, 00 грн., на термін до 10 серпня 2011 року, а позичальник зобов’язався повернути кредит та сплатити відсотки за користування кредитними коштами в строки та в порядку встановленими кредитним договором.

Відповідно до п.1.1 кредитного договору, позичальник, в період з 22 по 28 число кожного місяця, зобов’язаний сплачувати:

•   відсотки за користування кредитними коштами в розмірі 1,32% на суму залишку заборгованості за кредитом;

•   комісію за розрахунково-касове обслуговування у розмірі 0,25% від суми виданого кредиту;

•   1091,05 грн., щомісячних платежів, для погашення заборгованості за кредитом, відсотками, комісією, а також інших витрат банку відповідно до п.п. 2.2.9., 4.3. кредитного договору.

Згідно п.3.2 кредитного договору, у випадку порушення зобов’язань за кредитним договором, відповідач сплачує банку відсотки за користування кредитом у розмірі 3,34% на місяць, нараховані від суми непогашеної в строк заборгованості за кредитом, а згідно п.4.1. кредитного договору, за порушення  термінів сплати відсотків, зообов’язаний сплатити пеню в розмірі 0,15% від суми простроченого платежу.

Банк свої зобов’язання виконав повністю, про що свідчить меморіальний ордер №1 від 10.08.2006 року на перерахування позичальникові коштів на суму 40635 грн.

Позичальник свої зобов’язання за кредитним договором виконав частково. Згідно розрахунку заборгованості станом на 3 вересня 2007 року, останній платіж було здійснено цього ж числа. Після цього позичальник не здійснював платежів. Заборгованість складає - 38454,49 грн, що включає в себе: заборгованість за кредитом – 38090, 60 грн.; заборгованість по відсотках за користування кредитом -208,09 грн.; заборгованість по пені – 155,80 грн.

Згідно підпункту «б» пункту 2.3.3 кредитного договору, банк має право розірвати договір у судовому порядку, при цьому в останній день дії договору позичальник зобовязаний повернути банку суму кредиту в повному обсязі, винагороду й відсотки за фактичний строк його користування, у повному обсязі виконати інші зобов’язання за договором.

        Відповідно до ч.1 ст. 526 ЦК України, зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог — відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться, а відповідно до ст. 1050 цього ж Кодексу, якщо позичальник своєчасно не повернув суму позики, він зобов’язаний сплатити грошову суму відповідно до статті 625 цього Кодексу. Якщо позичальник своєчасно не повернув речі, визначені родовими ознаками, він зобов’язаний сплатити неустойку відповідно до статей 549-552 цього Кодексу, яка нараховується від дня, коли речі мали бути повернуті, до дня їх фактичного повернення позикодавцеві, незалежно від сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 цього Кодексу.

Якщо договором встановлений обов’язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 цього Кодексу.

          Відповідно до ст. 88 ЦПК України, стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.  

  Керуючись ст.ст. 10, 11, 88, 174, 209, 212, 214 та 215 ЦПК України, ст. 526, 1050 ЦК України,  суд

В И Р І Ш И В:

Позов  закритого Акціонерного товариства комерційного банку «ПриватБанк» в особі «Полтавського головного регіонального управління» закритого акціонерного товариства комерційного банку «ПриватБанк» задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1, на користь  закритого Акціонерного товариства комерційного банку «ПриватБанк» в особі «Полтавського головного регіонального управління» закритого акціонерного товариства комерційного банку «ПриватБанк» 38454 (тридцять вісім тисяч чотириста п’ятдесят чотири) грн. 49 коп. (з яких 38090,60 грн. - заборгованість за кредитом, 208,09 грн.- заборгованість по відсотках за користування кредитом, 155,80 грн.,- пені)  384 грн. 54 коп. витрат понесених на сплату судового  збору та 30 грн. витрат понесених на сплату інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи, а всього  38869 (тридцять вісім тисяч вісімсот шістдесят дев’ять) грн. 03 коп.

Розірвати кредитний договір №PLO0АК00000055 від 10 серпня 2006 року, укладений між ОСОБА_1 та закритим Акціонерним товариством комерційний банк «ПриватБанк».

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги,  або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Суддя                  ______________________ В.В.Маліченко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація