Судове рішення #5630091

                                                                                        Справа № 2-о 139/2009 рік

Р І Ш Е Н Н Я

І М ’ Я М   У К Р А Ї Н И

   

7 липня 2009 року   Шевченківський  районний суд м. Чернівці в складі:

                          Головуючого – судді – Гончарової І.М.

                          При секретарі – Єрмолвоій А.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернівці цивільну справу  за заявою ОСОБА_1  про встановлення факту родинних відносин, -

В с т а н о в и в:

Заявник звернулася до суду з заявою про встановлення факту родинних відносин, вказавши в ній, що  ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер його батько ОСОБА_2, який в останні роки проживав за адресо АДРЕСА_1.

Після його смерті відкрилась спадщина на належне йому майно.

Він та ОСОБА_3 є спадкоємцями першої черги за законом.

У встановлений законом шестимісячний  термін після смерті батька він звернувся до 2 Чернівецької нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, однак з»ясувалось, що у його паспорті вказано прізвище ОСОБА_1 на відміну від даних в  свідоцтві епро народження, де його прізвище вказано ОСОБА_4. Тобто через невірний переклад на українську мову його прізвища і запис у його паспорті, у них з батьком прізвища  написані по-різному.

     Через такі розбіжності він не може вступити у право спадкування майном батька на законних підставах.

Просить встановити факт  що померлий ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2, який проживав за адресою АДРЕСА_1 а є батьком ОСОБА_1.

В судовому засіданні заявник свої вимоги викладені в заяві  підтвердив повністю, просив  встановити факт родинних відносин між ним та померлим ОСОБА_4

Зацікавлена особа – ОСОБА_3 заяву визнала і пояснила,що дійсно  померлий ОСОБА_4 був батьком ОСОБА_1, однак в паспорті невірно записали його прізвище.

Суд, заслухавши пояснення заявника,  зацікавлену особу, дослідивши письмові матеріали справи вважає, що заява обґрунтована і підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що заявниця народився ІНФОРМАЦІЯ_2 року в м. Чернівці. Його батьками були – ОСОБА_2 та ОСОБА_5, про що стверджує копія свідоцтва про його народження, яке викладено російською мовою.

В паспорті громадянина України прізвище заявника зазхнасено «ОСОБА_1», тобто невірно виконаний переклад прізвища з російської на українську мову, що викликає розбіжності в його прізвище і в прізвище його батька ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, що стверджується копією свідоцтва про його смерть.

Крім цього  факт, що померлий ОСОБА_4  є батьком  заявника ОСОБА_1 ствердила в судовому  засіданні дружина померлого ОСОБА_2. ОСОБА_3, яка є зацікавленою особою, так як разом із заявником є спадкоємцем першої черги за законом за померлим.

 Суд вважає, що встановлення факту родинних відносин між заявником та ОСОБА_2  має  для заявника юридичне значення, так як дозволить йому реалізувати своє право на спадщину.

         

     На підставі викладеного, керуючись ст. ст..   10, 15, 60, 208, 212-215, 256, 259   ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Заяву ОСОБА_1 задовольнити.

Встановити, що ОСОБА_2, яка помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року в м. Чернівці є батьком ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження.  

         Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Чернівецької області через Шевченківський районний суд м. Чернівці шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

                           

                            СУДДЯ                    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація