Судове рішення #5629911

Справа № 1-300/09

В И Р О К

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


15 липня  2009 року               Шевченківський районний суд м. Чернівці у складі:


головуючого-судді                 Літвінової О.Г.

при секретарі                                 Гринчак Р.В.

з участю прокурора                 Іванюка О.О.

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Чернівці кримінальну справу по обвинуваченню


ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, мешканця АДРЕСА_1, розлучений, громадянина України, росіянина, з середньою освітою, не працюючого, раніше судимого: 12.02.1998 року Дарницьким РС м.Киева за ст.142 ч.3 КК України до 6 років 6 місяців позбавлення волі із конфіскацією майна .Звільнився 07.08.2001 року на підставі ст. 6 Закону України « Про амністію» від 05.07.2001 року умовно-достроково на 2 роки 6 місяців 7 днів  


в скоєнні злочинів, передбачених ст.  ст.342 ч.2,345 ч. 2  КК України,  


в с т а н о в и в:


            08 квітня 2009 року о 21-40 годині в чергову частину Шевченківського РВ УМВС України в Чернівецькій області поступило повідомлення про те, що за адресою АДРЕСА_2 побито неповнолітнього ОСОБА_2

    На місце події виїхала слідчо-оперативна група Шевченківського РВ УМВС України в Чернівецькій області.

    Находячись на місці події, до неповнолітнього ОСОБА_2 підійшов ОСОБА_1., який перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, почав його ображати нецензурними словами, звинувачував його в тому, що він викликав працівників міліції та написав заяву на його товариша ОСОБА_3., провокував ОСОБА_2 на конфлікт.

    У зв’язку з припиненням протиправної поведінки ОСОБА_1. до нього підійшов оперуповноважений СКР Шевченківського РВ УМВС України ОСОБА_4, який почав вимагати від нього негайно заспокоїтись, припинити порушувати громадський порядок і перестати ображати ОСОБА_2

      У відповідь ОСОБА_1., усвідомлюючи, що перед ним знаходиться працівник міліції, який був одягнений у формений одяг працівника міліції, відмовився виконувати його законну вимогу, почав ображати вже оперуповноваженого СКР ОСОБА_4 нецензурними словами, погрожувати службовими неприємностями, звинувачувати у безпідставному затримуванні його товариша ОСОБА_3.

    ОСОБА_4 в свою чергу, з метою встановлення особи ОСОБА_1. попросив представитися, на що останній відмовився та продовжував агресивно себе поводити.

    З метою встановлення особи та припинення порушення громадського порядку ОСОБА_4 запропонував ОСОБА_1. сісти в службовий автомобіль та проїхати в Шевченківський РВ УМВС України в Чернівецькій області.

    ОСОБА_1., усвідомлюючи законність вимоги оперуповноваженого СКР Шевченківського РВ УМВС України категорично відмовився її виконувати, натомість почав його штовхати та шарпати за формений одяг.  

    З метою припинення протиправних дій ОСОБА_1., до нього підійшли працівники міліції ОСОБА_5 та ОСОБА_6., для того,щоб припинити його протиправні дії.

    Під час одягання наручників, ОСОБА_1. почав чинити їм активний фізичний опір, відмахуватися від працівників міліції руками, під час чого умисно наніс ОСОБА_4 один удар ліктем в область чола.

    Після цього ОСОБА_1. були одягнуті на руки наручники за спину.

    При посадці в службовий автомобіль у спеціально обладнане відділення для затриманих, ОСОБА_1. продовжував чинити опір працівникам міліції, намагатися вирватись, не дозволяючи зачинити дверцята автомобіля, при цьому умисно, протиправно  наніс один удар ногою в область обличчя ОСОБА_4

    В результаті вчинення опору ОСОБА_1. спричинив тілесні ушкодження оперуповноваженому СКР Шевченківського РВ УМВС України в Чернівецькій області ОСОБА_4 У вигляді синця лобної ділянки справа, що згідно висновку експерта № 956 втор. Від 23.04.2009 року відноситься до ЛЕГКИХ тілесних ушкоджень.    

    В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1. свою вину визнав повністю та показав суду, що всі обставини викладені в обвинувальному висновку вірні та відповідають обставинам справи. 08.04.2009 року о 21-00 годині йому подзвонив ОСОБА_3 і повідомив, що його затримали працівники міліції. Він поїхав на вул. 28 Червня, де букв ОСОБА_3 З під’їзду вийшов ОСОБА_2 і він почав з ним розмовляти, чому той викликав міліції, пропонував залагодити конфлікт. В цей час вийшли працівники міліції ів один з них попросив не чіпати хлопця.   Після цього його було затримано. У скоєному розкаюється, просить сурово не карати.        

Крім повного визнання своєї вини підсудним ОСОБА_1 у скоєнні злочинів, передбачених ст.ст.342 ч.2,  345 ч.2 КК України, його вина також доведена і підтверджується зібраними по справі доказами,  а саме:  показами свідків, іншими матеріалами справи, які у відповідності до ч.3 ст.299 КПК України, підсудний визнав та з якими погодився в повному об'ємі.

Потерпілий  ОСОБА_4  в судовому засіданні показав, що 08.04.2009 року знаходився на чергуванні в складі слідчо-оперативної групи Шевченківського РВ. Приблизно о 21-30 годині надійшло повідомлення, що по АДРЕСА_2 неповнолітнього побив сусід. Вони приїхали на місце події. Після опитування свідків та заявника він вийшов з будинку. На вулиці стояв невідомий чоловік. Він підійшов до неповнолітнього АДРЕСА_2 та почав кричати на нього. Він підійшов до чоловіка та зробив йому зауваженні. Чоловік не відреагував і продовжував свою протиправну поведінку. По ньому було видно, що він в стані алкогольного сп’яніння. Для встановлення особи чоловіка, йому було запропоновано сісти в службовий автомобіль. Чоловік відмовився та до нього були застосовані заходи фізичного впливу. Під час застосування до ОСОБА_1., як потім стало відомо фізичних заходів, останній вдарив рукою йому по обличчю. Коли вони садили ОСОБА_1. в службовий автомобіль, останній вдарив ногою його в обличчя. Після цього вони зачинили двері та доставили ОСОБА_1. до Шевченківського РВ.  

Проаналізувавши вищенаведені докази, суд вважає, що вина підсудного ОСОБА_1. у скоєнні злочинів, передбачених ст.ст. 342 ч.2, 345 ч.2 КК України, знайшла своє підтвердження в судовому засіданні і доведена повністю. Дії підсудного за даними статтями кваліфіковані правильно.

      Призначаючи покарання, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винної, обставини, що пом'якшують і обтяжують покарання.

 Обставиною, що пом'якшує покарання підсудного, згідно вимог ст.66 КК України, суд визнає щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину.

Обставин, що обтяжують покарання підсудного, згідно вимог ст. 67 КК України, суд визнає - вчинення злочину в стані алкогольного сп'яніння.  

Зокрема, суд враховує, що скоєні підсудним злочини належать до категорії  невеликої та середньої тяжкості, він раніше судимий, за місцем проживання підсудний характеризується позитивно, на обліку в Чернівецькій обласній психоневрологічній лікарні не перебуває, не перебуває на обліку в Чернівецькому обласному наркологічному диспансері, відповідно до наркологічної експертизи проведеної по справі, не страждає хронічним алкоголізмом та не потребує примусового лікування від нього.

Підсудний ОСОБА_1. розкаявся у вчиненому, дав суду зізнавальні показання, вибачився перед потерпілим, останній не має претензій матеріального і морального характеру до підсудного, має на утриманні неповнолітню дитину,тому суд вважає, що ці обставини пом'якшують покарання і з урахуванням особи винного, істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину.

З урахуванням зазначених обставин, ОСОБА_1. слід  призначити покарання, необхідне й достатнє для його виправлення і попередження нових злочинів не пов’язане з позбавленням волі із застосуванням ст. 75,76 КК України.

Керуючись ст.ст. 321-325 КПК України, суд,


ЗАСУДИВ:

   

      ОСОБА_1  визнати винним у скоєнні злочинів, передбачених ст.342 ч.2, 345 ч.2 КК України і призначити покарання:

-   за ст. 342 ч.2 КК України у вигляді 1 ( одного) року обмеження волі;

-   за ст. 345 ч.2 КК України у вигляді 2 ( двох) років обмеження волі;

На підставі ст. 70 КК України призначити покарання шляхом поглинання більш

суворим покаранням менш суворого та остаточно призначити покарання у вигляді 2 ( двох років  обмеження волі.

На підставі ст.ст. 75,76 КК України, звільнити засудженого ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання з випробуванням, якщо він протягом одного року   не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього судом обов’язки, а саме: не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи,  один раз на місяць протягом строку випробування з’являтися на реєстрацію в органи кримінально-виконавчої системи та  повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання.

      Міру запобіжного заходу  ОСОБА_1 до вступу вироку в законну силу залишити підписку про невиїзд.

    Вирок може бути оскаржений в апеляційний суд Чернівецької області через Шевченківський районний суд м. Чернівці  протягом 15 діб з моменту проголошення вироку.



          Суддя:

 





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація