Справа № 2-А-2790/2009
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 липня 2009 року м. Харків
Московський районний суд м. Харкова у складі: головуючого судді Яремчука В.І., при секретарі Новаковій Т.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до відділу Державтоінспекції з обслуговування м. Харкова та ОСОБА_2 України в Харківській області про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення про накладення адміністративного стягнення , -
В С Т А Н О В И В:
18.05.2009 р. ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до відділу ДАІ з обслуговування м. Харкова та ОСОБА_2 України в Харківській області про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення серії АХ № 092306 від 18.03.2009 р., про перевищення позивачем на автомобілі НОМЕР_1 при русі 18.03.2009 р. о 08 год. 18 хв. по вул. Дерев’янко, 25, в м. Харкові обмеження швидкості 60 км/год. на 28 км/год., тобто рух зі швидкістю 88 км/год., що є порушенням п.12.4. Правил дорожнього руху України.
Позивач просить скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 300 грив. за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 122 КУпАП.
Вимоги у позові позивач мотивував тим, що його автомобіль працівники міліції не зупиняли, протокол про адміністративне правопорушення не складали, постанова була направлена йому по почті, і отримав він постанову 12.05.2009 р. Позивач вважає постанову у справі про адміністративне правопорушення необґрунтованою і незаконною, оскільки замість протоколу про адміністративне правопорушення до постанови було додано фотокартку, на місці ніби-то порушення його автомобіль ніхто не зупиняв. У постанові зазначено що порушення зафіксовано приладом „Візир". Позивач стверджує, що не порушував вимог Правил дорожнього руху України.
Позивач просив розглянути справу у його відсутності, позовні вимоги підтримав, про що надав письмову заяву.
Відповідач на розгляд справи не з’явився.
Суд, дослідивши письмові докази приходить до наступного.
Згідно копії постанови серії АХ № 092306 від 18.03.2009 р., складеної інспектором ДПС батальйону дорожньо-постової служби відділу Державтоінспекції з обслуговування м. Харкова та ОСОБА_2 України в Харківській області ОСОБА_3 позивач на автомобілі НОМЕР_1 при русі 18.03.2009 р. о 08 год. 18 хв. по вул. Дерев’янко, 25, в м. Харкові, перевищив обмеження швидкості 60 км/год. на 28 км/год., тобто рухався згідно постанови зі швидкістю 88 км/год., що є порушенням п.12.4. Правил дорожнього руху України. Позивача визнано винним у порушенні п.12.4. Правил дорожнього руху України та вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 122 КУпАП і накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 300 грив. Зазначено, що правопорушення задокументовано приладом “Візир”.
Протокол про адміністративне правопорушення не складався, правопорушник не зупинявся, на підтвердження правопорушення правопорушнику надіслане роздрукування на друкуючому пристрої зображення чорно-біле .
Згідно положень ст. 258 КУпАП у разі виявлення адміністративного правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованого за допомогою працюючих в автоматичному режимі спеціальних технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, протокол про адміністративне правопорушення не складається, а постанова у справі про адміністративне правопорушення виноситься без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Копії постанови у справі про адміністративне правопорушення та матеріалів, зафіксованих за допомогою працюючих у автоматичному режимі спеціальних технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, надсилаються особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, протягом трьох днів з дня винесення такої постанови.
Згідно ст. 14-1 КУпАП до адміністративної відповідальності за правопорушення у сфері забезпечення безпеки руху у разі їх фіксації працюючими в автоматичному режимі спеціальними технічними засобами, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, чи засобами фото- і кінозйомки, відеозапису притягаються власники (співвласники) транспортних засобів.
Прилад «Візир» не є приладом, що працює в автоматичному режимі. Фотографія в оригіналі, або належної якості її копія завірена посадовими особами не надана. За відсутності доказів, що прилад працював в автоматичному режимі складання постанови без складання протоколу про правопорушення є неправомірним. Вимоги позивача підлягають задоволенню.
З адовольняючи позов, суд скасовує оскаржувану постанову і закриває провадження у справі про адміністративне правопорушення. Застосувати позовну давність відповідач не просив. Строк на звернення з позовом суд поновлює.
Керуючись ст. ст. 14-1 і 258, КпАП України, ст. ст. 11, 158-163 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов ОСОБА_1 до відділу Державтоінспекції з обслуговування м. Харкова та ОСОБА_2 України в Харківській області про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення про накладення адміністративного стягнення, задовольнити.
Скасувати постанову серії АХ № 092306 від 18.03.2009 р., винесену інспектором ДПС батальйону дорожньо-постової служби відділу Державтоінспекції з обслуговування м. Харкова та ОСОБА_2 України в Харківській області ОСОБА_3, по справі про адміністративне правопорушення про накладання на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу у розмірі 300 грив.
Справу про адміністративне правопорушення закрити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Московський районний суд м. Харкова шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в десятиденний строк з дня складення постанови у повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з одночасною подачею її копії до суду апеляційної інстанції, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Копію постанови не пізніше наступного дня після складання постанови у повному обсязі надіслати відповідачу.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження чи апеляційної скарги.
Постанова складена у повному обсязі 10 липня 2009 року.
Суддя (ОСОБА_4І.)