Справа № 22ц-1101/2009 Головуючий першої інстанції Нікітіна Ю.О.
Суддя - доповідач апеляційного суду Паліюк В.П.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2009 року травня місяця 20 дня колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Миколаївської області в складі:
головуючого Паліюка В.П.,
суддів Галущенка О.І., Колосовського С.Ю.,
при секретарі Фірсовій Т.В.,
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Миколаєві цивільну справу
за апеляційною скаргою
представника закритого акціонерного товариства комерційного банку “ПриватБанк” (далі - ЗАТ КБ “ПриватБанк”)
на ухвалу судді Миколаївського районного суду Миколаївської області від 4 березня 2009 р. за позовом ЗАТ КБ “ПриватБанк” до ОСОБА_1про стягнення заборгованості за кредитом
В С Т А Н О В И Л А :
У лютому 2009 р. ЗАТ КБ “ПриватБанк” звернулось до суду з позовом до ОСОБА_1про стягнення заборгованості за кредитом.
Ухвалою судді Миколаївського районного суду Миколаївської області від 4 березня 2009 р. вказана позовна заява повернута позивачеві внаслідок непідсудності спору цьому районному суду.
В апеляційній скарзі представник ЗАТ КБ “ПриватБанк”, посилаючись на неправильне застосування суддею норм процесуального права щодо правил підсудності, просив ухвалу скасувати, а справу повернути на розгляд до того ж суду.
Заслухавши доповідача, дослідивши обставини справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що 21 серпня 2008 р. сторони уклали кредитно-заставний договір на придбання автомобіля. Згідно з п. 14.12 Договору, сторони домовились про те, що за винятком спорів, для яких законодавством встановлено виключну підсудність, усі інші спори, розбіжності або вимоги, які виникають з даного договору або у зв'язку з ним, у тому числі такі, що стосуються його виконання, порушення, припинення або визнання недійсним, підлягають вирішенню у Жовтневому районному суді м. Дніпропетровська
Відповідно до положень ст. 112 ЦПК України, сторони мають право письмово визначити територіальну підсудність справи, крім справ, для яких встановлена виключна підсудність.
У вичерпному переліку, що міститься в ст. 114 ЦПК України, позови даної категорії не зазначені.
Враховуючи викладене та вимоги закону, місцевий суд з дотриманням правил підсудності обґрунтовано постанови ухвалу про повернення позовної заяви на підставі п. 4 ч. 3 ст. 121 ЦПК України у зв'язку з непідсудністю справи даному суду.
Посилання апелянта на положення ч. 1 ст. 109 ЦПК України не можуть бути прийняті до уваги, оскільки в даній статті визначається загальна територіальна підсудність цивільних справ, а в даному випадку сторони домовилися про договірну підсудність відповідно до ст. 112 ЦПК України.
Таким чином, оскаржувана ухвала постановлена з додержанням вимог закону, а тому підстав для її скасування немає.
Керуючись, ст. ст. 303, 312, 315 ЦПК України, колегія суддів
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу представника закритого акціонерного товариства комерційного банку “ПриватБанк” відхилити , а ухвалу судді Миколаївського районного суду м. Миколаєва від 4 березня 2009 р. - залишити без змін .
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.
Головуючий
Судді