Справа № 2-А-87/2009
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 травня 2009 року Білозерський районний суд Херсонської області у складі:
Головуючого судді: Кравченка І.М.
при секретарі: Данильченко О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Білозерка справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до УМВС України в Херсонській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання протиправними дій посадових осіб та зобов’язання вчинити певні дії
встановив:
Позивач звернувся до суду з вказаним позовом посилаючись на те, що 06.02.1989 року він пішов на пенсію за вислугою років. Наказом МВС Української СРСР від 10 серпня 1989 року № 091 «Про затвердження переліку змін в штатах відділів внутрішніх справ» та згідно наказом УВС Виконкому Херсонської обласної ради народних депутатів від 29 вересня 1989 року №77 «Про організаційно-штатні питання» посада начальника слідчого відділення відділу внутрішніх справ Білозерського райвиконкому УВС Херсонського облвиконкому скорочена та введена посада заступника начальника відділу внутрішніх справ, начальник слідчого відділення відділу внутрішніх справ Білозерського райвиконкому УВС Херсонського облвиконкому.
На теперішній час при зверненні до пенсійного відділу УМВС України в Херсонській області з питанням про перерахунок пенсії йому було відмовлено, в зв’язку з чим просить зобов’язати відповідачів перерахувати його пенсію з врахуванням грошового забезпечення посади заступника начальника відділу внутрішніх справ, начальник слідчого відділення.
В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги в повному обсязі.
Представник відповідача УМВС України в Херсонській області в судове засідання не з’явився проти задоволення позову не заперечував, просив розглянути справу без його участі.
Представник відповідача Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області в судовому засіданні заперечував проти задоволення позовних вимог, посилаючись на те що пенсія позивачу була нарахована відповідно до чинного законодавства.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши позивача, представника відповідача, судом встановлено:
Позивач ОСОБА_1 поступив на службу в органи внутрішніх справ 30.10.1958року і звільнений 06.02.1989 року з посади начальника слідчого відділення Білозерського районного відділу внутрішніх справ за власним бажанням маючи 30 років вислуги.
Відповідно до постанови КМУ від 07.11.2007р. № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» п.5 . Надати право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання:
1) установлювати:
посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією постановою, ? у розмірах, визначених затвердженими цією постановою схемами згідно з додатками 1?23 за аналогічними посадами;
надбавку за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу ? у розмірі до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, а тим, що безпосередньо розробляють, проводять експертизу проектів нормативно-правових актів, які передбачено положеннями про відповідні структурні підрозділи, військовослужбовцям органів (підрозділів) Державної прикордонної служби, Морської охорони, що безпосередньо забезпечують охорону ділянок кордону, здійснюють прикордонний контроль і пропуск через кордон, військовослужбовцям Служби безпеки, які безпосередньо здійснюють заходи, пов’язані з виконанням завдань державної безпеки, військовослужбовцям розвідувальних органів, які безпосередньо виконують функції з добування інформації, забезпечують та беруть участь у спеціальних заходах, спрямованих на підтримку національних інтересів, військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу за виконання спеціальних завдань, пов’язаних з антитерористичною діяльністю, особам начальницького складу слідчих підрозділів органів внутрішніх справ, військовослужбовцям Служби безпеки за службу на посадах слідчих, особам рядового і начальницького складу підрозділів міліції громадської безпеки за службу на посадах старших дільничних, дільничних і помічників дільничних інспекторів міліції та підрозділів з керівництва дільничними інспекторами міліції ? у розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.
Також, суд вважає, що позовні вимоги, щодо визнання дій посадових осіб УМВС по відмові в нарахуванні пенсії – протиправними, та зобов’язання ГУПФУ в Херсонській області здійснити перерахунок пенсії позивача з урахуванням нового розрахунку задоволенню не підлягають з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Відповідно до ч.1 ст. 8 Конституції України в України визнається і діє принцип верховенства права.
Відповідно до ст. 17-1 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ч.1 ст. 17-2 Закону обчислення вислуги років для призначення пенсії здійснюється, як правило за послужним списком особової справи військовослужбовця, особи, яка має право на пенсію за цим Законом.
Відповідно до ст. 66 Закону рішення про відмову в призначенні пенсії або її перерахунку, зарахуванні до вислуги років для призначення пенсії окремих періодів служби в календарному обчисленні або на пільгових умовах, порушення строків і заниження розмірів пенсії може бути оскаржено до суду.
Відповідно до п. 5 Постанови КМУ № 393 від 17.07.1992 вислуга років, яка була обчислена для призначення пенсій військовослужбовцям та особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ до введення в дію Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ» перегляду не підлягає.
Відповідно до довідки №3014/хм від 25.02.2008р. «порядок проведення перерахунку та призначення пенсії п.4 « у разі якщо посади, за якою необхідно встановити розмір окладу, немає в переліку схем посадових окладів, затверджених постановою та наказом, розмір посадового окладу визначається за посадою, яка за своїми кваліфікаційними характеристиками, функціональністю, організаційним та структурним рівнем підрозділу та підпорядкуванням відповідальній особі.
Відповідно до довідки №2/2084 від 18.05.2009р.наданої заступником начальника УКЗУМВС відповідно до наказу МВС України від 04.06.2007р. № 190 « Про нормативне забезпечення організаційно – штатної роботи» посада начальника слідчого відділення відноситься до категорії посад «начальника самостійного відділення»
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
В судовому засіданні представником ГУПФУ в Херсонській області спростовано правове та фактичне обґрунтування позову відповідними доказами правомірності дій вказаних суб’єктів владних повноважень та доведена безпідставність позовних вимог в повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов’язанні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Судом встановлено, що при здійсненні суб’єктами владних повноважень - УМВС України в Херсонській області та ГУПФУ в Херсонській області дій, що оскаржуються, посадові особи вказаних державних органів діяли на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Тому підстав для задоволення позову судом при розгляді справи не встановлено.
Враховуючи викладене та керуючись ч. 2 ст. 19 Конституції України, ст. 10, 12, 13, 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», Постановою КМУ № 1522 від 02.11.2006, Постановою Правління Пенсійного фонду України від 27.06.2002 № 11-2, ст. ст. 2, 4, 71, 159 КАС України суд
постановив:
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до УМВС України в Херсонській області та Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області відмовити в повному обсязі.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом 10 днів з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги або заяви про апеляційне оскарження з подальшим поданням апеляційної скарги протягом 20 днів через Білозерський районний суд Херсонської області до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Суддя І.М.Кравченко