ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
04.08.09р. | Справа № 22/196-08 |
За позовом Державного підприємства "Придніпровська залізниця". м. Дніпропетровськ
до Відкритого акціонерного товариства "Нікопольський завод феросплавів", м. Нікополь
про стягнення 8 630 грн. 00 коп.
Розгляд заяви Відкритого акціонерного товариства "Нікопольський завод феросплавів" про відстрочку виконання рішення господарського суду Дніпропетровської області від 13.05.08
Суддя Пуппо Л.Д.
СУТЬ СПОРУ:
Державне підприємство "Придніпровська залізниця" просить стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Нікопольський завод феросплавів" 8630 грн. штрафу за неправильно зазначену в залізничній накладній № 47486206 адресу одержувача вантажу.
Рішенням господарського суду Дніпропетровської області від 13.05.2009 року у справі №22/196-08 позов ДП "Придніпровська залізниця" задоволено в повному обсязі: стягнено з ВАТ "Нікопольський завод феросплавів" штраф в розмірі 8630,00 грн.
Постановою Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 14.07.09 у даній справі рішення господарського суду Дніпропетровської області від 13.05.08 залишено без змін, апеляційну скаргу ВАТ "Нікопольський завод феросплавів" - без задоволення.
20.07.09 року від ВАТ "Нікопольський завод феросплавів" надійшла заява в порядку ст. 121 Господарського процесуального кодексу України, якою просить відстрочити виконання рішення господарського суду Дніпропетровської області від 13.05.2008 року по справі №22/196-08 на шість місяців з моменту прийняття рішення про відстрочку. Заява мотивована тяжким фінансовим становищем.
У судове засідання представники сторін в судове засідання не з'явились, про дату та місце судового засідання повідомлені належним чином. Заявником вимоги суду, визначені ухвалою по даній справі від 25.07.09 не виконані, докази скрутного фінансового становища не подані.
Відповідно до ст. 121 Господарського процесуального кодексу України при наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, за заявою сторони, державного виконавця, за поданням прокурора чи його заступника або за своєю ініціативою господарський суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає це питання у судовому засіданні з викликом сторін, прокурора чи його заступника і у виняткових випадках, залежно від обставин справи, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, ухвали, постанови, змінити спосіб та порядок їх виконання.
Підставою для відстрочки, розстрочки, зміни способу та порядку виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у строк або встановленим господарським судом способом. При цьому слід мати на увазі, що згоди сторін на вжиття заходів, передбачених статтею 121 Господарського процесуального кодексу України, ця стаття не вимагає, і господарський суд законодавчо не обмежений будь-якими конкретними термінами відстрочки чи розстрочки виконання рішення. Проте, вирішуючи питання про відстрочку чи розстрочку виконання рішення, зміну способу і порядку виконання рішення, господарський суд повинен враховувати матеріальні інтереси сторін, їх фінансовий стан, ступінь вини відповідача у виникненні спору, наявність інфляційних процесів у економіці держави та інші обставини справи (п.3 Роз'яснення Вищого арбітражного суду України "Про деякі питання практики застосування статті 121 Господарського процесуального Кодексу України" №02-5/333 від 12.09.1996 року з подальшими змінами та доповненнями).
Між тим, конкретних доказів скрутного фінансового становища відповідачем не подано.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 86, 121 Господарського процесуального Кодексу України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
Відмовити в задоволенні заяви ВАТ "Нікопольський завод феросплавів" про відстрочку виконання рішення суду від 13.05.2008 року .
Суддя | Л.Д. Пуппо |
|
|
|