2o-184/06
Ухвала
29 січня 2007 року Будьоннівський районний суд м.Донецька
у складі: головуючого судді Шишова О.О.
при секретарі Редько С.В.
за участю представника позивача: ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Донецьку справу за заявою ОСОБА_1 про внесення змін до актового запису про народження, -
Встановив:
27 грудня 2006 року ОСОБА_1. звернувся у Будьонівський районний суд м. Донецька з заявою у якій просив суд внести зміни до актового запису про народження зазначивши національність матері - єврейка.
У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_2. підтримала заявлені вимоги в обгрунтування яких пояснила, що матір позивача є насправді єврейкою, оскільки її бабушка -єврейка. Просила суд внести зміни в актовий запис про народження ОСОБА_1., та вказати національність його матері - єврейка.
Зацікавлена особа - представник відділу реєстрації актів цивільного стану Будьоннівського районного управління юстиції м. Донецька заперечувала проти вимог ОСОБА_1., вказав, що помилки в написанні прізвища його матері не було та підстав для виправлення національності в актовому записі не має.
Вислухав пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи у межах заявлених вимог, суд приходить до наступного.
Стаття 205 ЦПК України в пункті першому, першої частини передбачає, що суд своєю ухвалою закриває провадження по справі, якщо справа не підлягає розгляду цивільного судочинства.
Згідно відповіді начальника відділу реєстрації актів цивільного стану, ОСОБА_1. відмовлено в задоволенні заяви про внесення виправлення національності матері в актовий запис про його народження.
Стаття 256 ЦПК України не передбачає розгляд справ про виправлення помилок в написанні данних, які вказані в актових записах.
Суд вважає, що по суті заявник оскаржує дії посадової особи відділу реєстрації актів цивільного стану, тому ця справа повинна розглядатися в порядку адміністративного судочинства.
При таких обставинах суд вважає, що провадження по справі підлягає закриттю. Крім того суд роз'яснює що заявник може звернутися до суду для вирішення спроу в порядку передбаченому адміністративним судочинством.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 15, 207 ЦПК
України, суд, -
Ухвалив:
Закрити провадження по справі за заявою ОСОБА_1 про внесення виправлень про національність в актовий запис про його народження.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом п'яти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк двадцять днів, ухвала суду набирає законної сили після закінчення цього строку.