Справа № 2-841
2009р.
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
11 лютого 2009р. Краснолуцький міський суд Луганської області
у складі: головуючого – судді БОЙКО С.Л.
при секретарі ВОЛКОВЫЙ С.О.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в м.Красний Луч справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа Краснолуцька державна нотаріальна контора, про встановлення факту прийняття спадщини,
в с т а н о в и в :
Заявник звернулася до суду з заявою і в її обґрунтування пояснила, що ІНФОРМАЦІЯ_1р. померла мати заявника, ОСОБА_2. Після смерті ОСОБА_2. залишилося спадкове майно у вигляді грошових внесків у відділенні № 3115“Ощадбанку України”. Заявник своєчасно не звернулася до держ.нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, але фактично прийняла спадкоємне майно, так як користувалась квартирою матері та її особистим майном. У грудні 2008р. заявник звернулася до держ.нотаріальної контори з проханням видати їй свідоцтво про право на спадщину, але їй було відмовлено на підставі того, що вона пропустила строк на прийняття спадщини. Заявник просить суд встановити факт прийняття нею спадщини після смерті ОСОБА_2., померлої ІНФОРМАЦІЯ_1р.
В судовому засіданні заявник підтримала свої вимоги в повному обсязі та суду пояснила, що ІНФОРМАЦІЯ_1р. померла її мати ОСОБА_2 . Вона своєчасно не звернулася до держ.нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, оскільки в квартирі, де до смерті проживала її мати, залишався жити її син ОСОБА_3. Заявник вважає, що вона фактично прийняла спадкоємне майно, так як користувалась квартирою матері та її особистим майном. В дійсний час її син ОСОБА_3. знаходиться в місцях позбавлення волі, де відбуває покарання.
Представник заінтересованої особи - Краснолуцької державної нотаріальної контори ОСОБА_4. не заперечує проти задоволення вимог заявника.
Суд, вислухавши заявника, представника заінтересованої особи, досліджувавши письмові матеріали справи, вважає, що вимоги заявника підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Згідно свідоцтва про право власності на житло від 01.11.1993р., АДРЕСА_1 належить на праві сумісної власності ОСОБА_2. та ОСОБА_3.
Як вбачається із свідоцтва про народження серії НОМЕР_1, ОСОБА_5 народилась ІНФОРМАЦІЯ_2р., її батьками є: батько – ОСОБА_6, мати – ОСОБА_2.
30.01.1968р. ОСОБА_5. зареєструвала шлюб з ОСОБА_7. і взяла прізвище чоловіка ОСОБА_1, що підтверджується свідоцтвом про одруження серії НОМЕР_2, яке видане 30.01.1968р. відділом РАГС м.Красний Луч.
Згідно свідоцтва про смерть НОМЕР_3 ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1р.
До нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини або про відмову від прийняття спадщини ніхто не звертався.
Оскільки ОСОБА_2. померла ІНФОРМАЦІЯ_1р., тобто до прийняття нового ЦК України, який вступив у дію з 01.01.2004р., то суд вважає за необхідне керуватися ЦК України 1963р.
Згідно ст.549 ЦК України 1963р. признається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив у управління або володіння спадкоємним майном.
Як вбачається із пояснень заявника, вона поховала мати і після її смерті користувалась квартирою і майном померлої ОСОБА_2.
У зв’язку з вищевикладеним, суд вважає, що заявник фактично прийняла спадщину після смерті ОСОБА_2., померлої ІНФОРМАЦІЯ_1р.
Керуючись ст.ст.3, 10, 256 ЦПК України, ст.549 ЦК України 1963р., с у д
В И Р І Ш И В :
Встановити факт прийняття спадщини ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, уродженкою с.Пошичек Решетилівського району Полтавської області, після смерті ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1р.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному суді Луганської області через Краснолуцький суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції.
Головуючий: