Справа № 5-92
2009 року
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 червня 2009 року м. Василівка
Василівський районний суд Запорізької області в складі:
Головуючого - судді Нікандрової С.О.
при секретарі Рудник Ю.С.
за участю прокурора Сивтунова С.В.
представника ВКВІ ОСОБА_1
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Василівка матеріал на скасування звільнення від відбуття покарання з випробуванням у відношенні:
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уродженця Жданівка м.Харцизька Донецької області, українця, громадянина України, освіта неповна середня, не працюючого, не одруженого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого:
- 09.09.2008 року Василівським районним судом по ч.1 ст.309 КК України до 1 року позбавлення волі з іспитовим терміном на 1 рік,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 засуджений 09 вересня 2008 року вироком Василівського районного суду Запорізької області за ч.1 ст.309 КК України до 1 року позбавлення волі з іспитовим строком на 1 рік. Згідно з вироком на ОСОБА_2 покладений обов’язок періодично з`являтися на реєстрацію до органів кримінально-виконавчої системи.
В поданні начальник Василівського МВ КВІ ОСОБА_1 ставить питання про необхідність скасування іспитового строку, оскільки засуджений в порушення покладених на нього обов’язків, не з`являється на реєстрацію, що свідчить про його небажання стати на шлях виправлення.
В судовому засіданні начальник Василівського МВ КВІ ОСОБА_1 підтримав подання.
Прокурор вважає необхідним задовольнити подання з підстав, що в ньому зазначені.
Засуджений просить суд не скасовувати іспитовий строк відносно нього, пояснив, що після встановлення КВІ йому часу реєстрації, в листопаді 2008 року і січні 2009 року він з`являвся на реєстрацію в КВІ, але інспектора не було на робочому місці, від покладених на нього обов’язків ухилятися не мав наміру.
Суд, вислухавши думки учасників процесу, оглянувши надані матеріали, вважає необхідним відмовити в задоволенні подання про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням зважаючи на наступне.
Відповідно до ст.78 КК України якщо засуджений не виконує покладені на нього обов’язки або систематично вчинює правопорушення, що потягли за собою адміністративні стягнення, і свідчать про його небажання стати на шлях виправлення, суд направляє засудженого для відбування призначеного показання.
Таким чином, з метою вирішення питання про скасування іспитового строку, суд повинен з`ясувати наявність підстав для висновку про небажання засудженого стати на шлях виправлення, вчинення ним нових злочинів і правопорушень, умисне невиконання обов’язків покладених на нього судом.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 засуджений вироком Василівського районного суду від 09 вересня 2008 року за ч.1 ст.309 КК України до 1 року позбавлення волі з іспитовим строком на 1 рік та на нього покладений обов’язок періодично з`являтися на реєстрацію до органів кримінально-виконавчої системи.
Постановою Василівського КВІ від 06.11.2008 року ОСОБА_2 призначені дні явки на реєстрацію третя п’ятниця кожного місяця /а.с.16/. Постанова оголошена ОСОБА_2 під розпис.
Згідно листа реєстрації /а.с.17/ засуджений ОСОБА_2 не виконав покладені на нього обов’язки щодо реєстрації в органах КВІ 21.11.2008 року, 14.12.2008 року, 16.01.2009 року.
Відповідно до П.5.3. Інструкції про порядок виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, та здійснення контролю щодо осіб, засуджених до таких покарань, затв. наказом Державного департаменту України з питань виконання покарань Міністерства внутрішніх справ України від 19.12.2003 року №270/1560 якщо засуджена особа не виконує покладених на неї судом обов'язків після застереження у виді письмового попередження або три і більше разів вчинювала правопорушення, що потягли за собою адміністративні стягнення і свідчать про її небажання стати на шлях виправлення, а також коли засуджена особа не з'являється до інспекції два і більше разів без поважних причин (що повинно бути підтверджено матеріалами) або зникла з метою ухилення від контролю за її поведінкою з постійного місця проживання, або засуджена жінка не займається доглядом, вихованням дитини, то інспекція вносить до суду подання (додаток 44 до цієї Інструкції) про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення засудженої особи для відбування призначеного судом покарання.
Згідно матеріалів подання після встановлення постановою КВІ від 06.11.2008 року днів явки на реєстрацію, ОСОБА_2 21.11.2008 року, 14.12.2008 року, 16.01.2009 року на реєстрацію о КВІ не з`явився. 27.01.2009 року ОСОБА_2 кримінально-виконавчою інспекцією письмово попереджений про наслідки невиконання покладених на нього обов’язків та матеріал відносно нього направлений до суду для вирішення питання про скасування випробувального строку. Таким чином, подання органу кримінально-виконавчої інспекції є передчасним, оскільки не встановлено, що ОСОБА_2 після застереження у виді письмового попередження продовжував не виконувати покладені на нього обов’язки.
За матеріалами справи відсутні дані, відносно ОСОБА_2 , що його негативно характеризують, або дані про притягнення його до кримінальної та адміністративної відповідальності.
Таким чином, суд приходить до висновку, що в судовому засіданні не встановлено підстав для скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням, оскільки не надано доказів злісного ухилення засудженого від виконання покладених на нього обов’язків та небажання стати на шлях виправлення.
Керуючись ст.ст.76, 78 ч.2 КК України, ст.ст.408-2, 411 КПК України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні подання Василівського МВ КВІ про скасування звільнення від відбуття покарання з випробуванням у відношенні ОСОБА_2 , засудженого вироком Василівського районного суду Запорізької області від 09 вересня 2008 року - відмовити.
На постанову суду може бути подана апеляція в апеляційний суд Запорізької області в семиденний строк з моменту її оголошення.
Суддя Василівського районного суду
Запорізької області С.О. Нікандрова