справа № 2а-3520/09/0670
категорія 2.7
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 липня 2009 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Сичової О.П.
при секретарі - Мельник К.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до Відділу у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб УМВС України в Житомирській області (м. Житомир)
про скасування рішення ,-
встановив:
До Житомирського окружного адміністративного надійшов позов ОСОБА_1 про скасування рішення Відділу у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб УМВС України в Житомирській області від 11 лютого 2009 року про видворення з України в добровільному порядку ..
Позов мотивовано тим, що 17 квітня 2008 року позивач в'їхав в Україну по запрошенню своїх родичів.У відповідності до законодавства України зареєструвався в органах внутрішніх справ та отримав дозвіл на тимчасове перебування в Україні до 25.12.2008 року. До завершення строку перебування в Україні ,а саме 22 грудня 2008 року позивач звернувся в паспортне відділення Баранівського РВ УМВС України в Житомирській області з заявою про продовження реєстрації громадянина Вірменії.
11 лютого 2009 року пішов вияснити в Баранівському РВ УМВС України в Житомирській області чи продовжено строк перебування в Україні. Працівники Баранівського РВ УМВС йому запропонували поїхати в Житомир у відділ ГІРФО УМВС України забрати документи. Начальник відділу ГІРФО УМВС України без будь-яких на це підстав в паспорті позивача поставив штамп згідно якого 11 лютого 2009 року за № 38 прийнято рішення про видворення позивача з території України до 15 лютого 2009 року .
12 лютого 2009 року позивач вимушений був залишити межі України.
Вважає ,що його видворення не законне ,так як своїми діями він закони України не порушив. Повідомляє ,що має намір одружитися з українкою і 29 березня 2009 року він хотів повернутись на Україну для того щоб подати заяву на одруження проте в аеропорту Бориспіль йому пояснили ,що на 5 років заборонено в'їзд в Україну тому 5 квітня 2009 року він повернувся назад в Вірменію.
Представник позивача в засіданні суду позовні вимоги уточнив , просив скасувати частково постанову від 11 лютого , а саме пункт 4 ,що стосується заборони в'їзду в Україну терміном на п'ять років до 11.02.2014 року , пункт 5 та зобов'язати відповідача направити повідомлення в підрозділ Держкомкордону, щодо зняття заборони його в'їзду в Україну .
Представник відповідача заперечення на позов не надав,а в засіданні суду визнав уточнені позовні вимоги,зробивши відповідний запис на заяві позивача.
Розглянувши матеріали справи ,вислухавши сторони та враховуючи ,що :
.
У відповідності із ст. 25 Закону України, від 04.02.1994, № 3929-XII "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" іноземці та особи без громадянства можуть в'їжджати в Україну за дійсними паспортними документами. При цьому іноземці та особи без громадянства повинні одержати у встановленому порядку в'їзну візу, якщо інше не передбачено законодавством України.
В'їзд в Україну іноземцю та особі без громадянства не дозволяється:
- в інтересах забезпечення безпеки України або охорони громадського порядку;
- якщо це необхідно для охорони здоров'я, захисту прав і законних інтересів громадян України та інших осіб, які проживають в Україні;
- якщо при порушенні клопотання про в'їзд в Україну він подав про себе завідомо неправдиві відомості або підроблені документи;
- якщо його паспортний документ, віза підроблені, зіпсовані чи не відповідають встановленому зразку або належать іншій особі;
- якщо він у пункті пропуску через державний кордон України порушив правила перетинання державного кордону України, митні правила, санітарні норми чи правила або не виконав законних вимог посадових осіб Державної прикордонної служби України, митних та інших органів, що здійснюють контроль на державному кордоні;
- якщо встановлено факти порушення ним законодавства України під час попереднього перебування в Україні.
Частина перша статті 32 цього Закону встановлює перелік випадків при наявності яких іноземний громадянин може бути видворений за межі України,а саме : "Іноземець, який вчинив злочин або адміністративне правопорушення, після відбуття призначеного йому покарання чи виконання адміністративного стягнення може бути видворений за межі України. Рішення про видворення його за межі України після відбуття ним покарання чи виконання адміністративного стягнення приймається органом внутрішніх справ за місцем його перебування з наступним повідомленням протягом 24 годин прокурора про підстави прийняття такого рішення. За рішенням органу внутрішніх справ видворення іноземця за межі України може супроводжуватися забороною подальшого в'їзду в Україну строком до п'яти років. Строки заборони подальшого в'їзду в Україну обчислюються з дня винесення вказаного рішення. Порядок виконання рішення про заборону подальшого в'їзду в Україну визначається законодавством України."
Довідкою Баранівського РВ УМВС України в Житомирській області № 1278 від 08.04.2009 року(а.с.10)стверджується ,що позивачем по справі , з метою продовження терміну перебування в Україні , була своєчасно,а саме 22.12.2008 року оформлена та подана до паспортного відділення Баранівського РВ УМВС України в Житомирській області заява про ,що зроблено запис за вхідним № 4984.
Мотивованої відмови продовжити термін перебування в Україні позивач не отримав.
Докази вчинення позивачем проступків передбачених ст.32 та підстав передбачених ст.25 Закону України, від 04.02.1994, № 3929-XII "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" в матеріалах справи відсутні.
Представник відповідача визнав уточнені позивачем позовні вимоги.
За таких обставин суд вважає ,що відповідачем не доведені обставини які є підставою для заборони позивачу в'їзду в Україну терміном на п'ять років ,тобто до 11.02.2014 року і задовольняє позов в уточненій редакції.
На підставі Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб безгромадянства", керуючись ст.ст. 50,70,71,94,128,158-163,167,254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
постановив:
1. Позов задовольнити.
2. Скасувати п.п.4 та 5 постанови ст. інспектора ВГІРФО УМВС України підполковника міліції О.О.Дідківського від 11 лютого 2009 року,а саме заборону в'їзду в Україну терміном на п'ять років до 11.02.2014 року громадянину Вірменії ОСОБА_1 ,ІНФОРМАЦІЯ_1
3.Зобов"язати відповідача направити повідомлення в підрозділ Держкомкордону, щодо зняття заборони в'їзду в Україну громадянину Вірменії ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1
Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя: О.П. Сичова