справа № 2а-4219/09/0670
категорія 2.32
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 липня 2009 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Сичової О.П. ,
при секретарі - Мельник К.В. ,
за участю позивача та представників сторін,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом Прокурора Малинського району в інтересах держави в особі Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Головної державноїінспекції на автомобільному транспорті в особі Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області
до Приватного підприємця ОСОБА_1
про стягнення 1700,00 грн.,-
встановив:
Прокурор Малинського району звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області до Приватного підприємця ОСОБА_1про стягнення 1700,00 грн.
Позивач вказує на те, що державними інспекторами ТУ Головавтотрансінспекції в Житомирській області проведено перевірку додержання Приватного підприємця ОСОБА_1вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, в ході якої виявлено порушення вимог Закону України «Про автомобільний транспорт».
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, зазначив, що водій автомобіля Фольксваген, н/з НОМЕР_1, який належить Приватному підприємцю ОСОБА_1, зареєстрованого Малинською РДА 17.06.1996 року, здійснював нерегулярні пасажирські перевезення без належно оформлених документів, а саме був відсутній договір на перевезення пасажирів, документи про оплату транспортних послуг, неоформлений дорожній лист, водій не пройшов передрейсового медичного огляду, про що складений акт проведення перевірки від 15.03.2009 року за № 114385.
Відповідач в судовому засіданні проти позову заперечував.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Як вбачається з матеріалів справи, про порушення відповідачем Закону України «Про автомобільний транспорт» було складено акт № 114385 від 15.03.2009 року. За результатами розгляду акту про результати перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом винесено постанову про застосування фінансових санкцій № 082577 від 25.03.2009 року в сумі 1700,00грн.
Відповідачем сума штрафу на час розгляду справи не сплачена.
Відповідно до ст.ст. 48, 60 Закону України „Про автомобільний транспорт” №2344-111 від 05.04.2001 року, документами для фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є: для автомобільного перевізника -ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України. За порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: надання послуг з перевезень вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, -штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Постанова про застосування фінансових санкцій надіслана відповідачу, що вбачається з матеріалів справи, однак, до цього часу не оскаржена, набрала законної сили, санкція застосована уповноваженою на те особою, в межах визначеного законом розміру, а тому підлягає до виконання.
Враховуючи викладене, суд вважає позов обґрунтованим, заявленим відповідно до діючого законодавства і таким, що підлягає до задоволення.
Керуючись ст.36 Закону України «Про автомобільний транспорт», ст. ст. 6, 9, 10, 11, 70, 71, 94, 158 -163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
постановив:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_1(АДРЕСА_1, іден.код НОМЕР_2) на користь територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області в доход держави (вул. Театральна, 17/20, м.Житомир, 10014, р/р 31115106700002 у УДК у Житомирській області, код 22062319, МФО 811039, код платежу 210811) 1700,00грн. фінансових санкцій.
Згідно ст. 254 КАС України, постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя: О.П. Сичова