Справа № 2- 58/2009 р.
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
29 січня 2009 року
Оржицький районний суд Полтавської області
в складі головуючого судді Грузман Т.В.,
секретаря судового засідання Куцовол Л.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Оржиця справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про збільшення розміру аліментів
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про збільшення розміру аліментів на утримання неповнолітньої дитини. Позов мотивувала тим, що з відповідачем перебували у шлюбі. Мають одну неповнолітню дитину ОСОБА_3 – ІНФОРМАЦІЯ_1. Дочка проживає з матір”ю і перебуває на її повному утриманні. З батька відповідно до рішення Лубенського міськрайонного суду від 28.03.2006 року стягуються аліменти у розмірі 200 грн. щомісячно. На момент подачі позову змінилися обставини, що пов»язані з фінансовим станом сторін. А саме, старша дочка позивача стала студенткою та навчається у Вузі на контрактній основі, бувший чоловік має постійне місце роботи та отримує заробітну плату, розмір якої є більшим ніж раніше. Крім того, відповідач придбав квартиру, що також свідчить про наявність коштів. Прохає суд стягнути з відповідача аліменти у розмірі 1/3 всіх видів доходів (заробітку), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
У судовому засіданні позивач змінила свої позовні вимоги та прохає стягувати з відповідача аліменти у розмірі 1/4 всіх видів доходів (заробітку), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку
Відповідач не заперечує, щодо стягнення аліментів на утримання дитини у розмірі, який зазначено у позовній заяві.
Суд, заслухавши пояснення сторін, розглянувши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що позивач та відповідач мають спільну дитину – ОСОБА_3 – ІНФОРМАЦІЯ_2 (свідоцтво про народження від 02 липня 1996 року серія 1-КЕ № 285899). Дитина перебуває на утриманні позивача, що підтверджує довідка Лубенського ЖЕКУ від 05.12.2008 року. Відповідно до рішення Лубенського міськрайонного суду від 28.03.2006 року відповідача зобов»язано сплачувати на користь позивача аліменти у твердій грошовій сумі у розмірі 200 грн. щомісячно. Вказане рішення набрало чинності. Позивач має на утриманні ще 1 дитину ОСОБА_3, яка відповідно до довідки Полтавського університету споживчої кооперації України № 178 від 19.12.2008 року навчається там на договірній основі, стипендії не отримує. Позивач працює та отримує заробітну плату середній розмір якої становить 1687,82 грн. відповідно до довідки № 345 від 24.09.2008 року. Згідно повідомлення Лубенського МБТІ ОСОБА_2 має у власності нерухоме майно – квартиру у селі Засулля Лубенського району яку придбав за рахунок кредитних коштів відповідно до кредитного договору № 010/82/18780/90645 від 26.09.2007 року. Відповідач має постійне місце роботи та отримує середньомісячну заробітну плату у розмірі 545 грн. щомісячно. Також відповідно до поштових квитанцій регулярно сплачує аліменти на користь позивача у розмірі 200 грн. Інших доказів по справі сторонами надано не було.
Стан здоров”я дитини та відповідача є задовільним, відомості про наявність захворювань у матеріалах справи відсутні.
Сторони не надали доказів щодо наявності майна у дітей та відповідача; інших дітей, непрацездатної дружини, батьків, дочки, сина відповідач не має.
Взаємовідносини, що склалися урегульовані слідуючими нормами чинного законодавства.
Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов”язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно ст. 181 ч. 3 Сімейного кодексу України за рішенням суду кошти на утримання дитини /аліменти/ присуджуються у частці від доходу її матері, батька і /або/ у твердій грошовій сумі.
Відповідно до ч.1 ст. 192 СК України передбачено, що розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров»я когось з них.
Відповідач, як батько зобов”язаний утримувати свою дитину, яка потребує матеріальної допомоги. Стягнення аліментів у частці від заробітку та у розмірі не меншому 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку відповідає положенням Сімейного Кодексу України. Необхідність стягнення аліментів на неповнолітню дитину також повністю підтверджена матеріалами справи. Судом взято до уваги, що на момент подачі позову відповідач має постійне місце роботи, що слугує підставою для зміни розміру аліментів.
Судові витрати згідно ст. 88 ч. 3 ЦПК України необхідно віднести за рахунок відповідача .
Керуючись ст. ст. 180, 181, 192 Сімейного Кодексу України, ст. ст. 10, 88 ч. 3, 209, 212, 215, 367 п. 1 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 задоволити.
Змінити розмір аліментів, що стягувались з ОСОБА_2 за рішенням Лубенського міськрайонного суду від 28.03.2006 року на користь ОСОБА_1 на утримання дочки ОСОБА_4 – ІНФОРМАЦІЯ_1.
Стягнути з ОСОБА_2 аліменти у розмірі 1/4 всіх видів доходів (заробітку) на користь ОСОБА_1 з моменту подачі позову до суду ( з 22 грудня 2008 року) на утримання дочки ОСОБА_4 – ІНФОРМАЦІЯ_2 до досягнення нею повноліття, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів – у межах платежу за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в сумі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у сумі 7,50 грн.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подається апеляційному суду Полтавської області через Оржицький районний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
ГОЛОВУЮЧИЙ: