Справа № 2- 52/2009 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 січня 2009 року
Оржицький районний суд Полтавської області
в складі головуючого судді – Грузман Т.В.
за участі секретаря судових засідань – Куцовол Л.М.
представника позивача – ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Оржиця цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про розірвання шлюбу,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_3 звернулась у суд з позовом до ОСОБА_4 про розірвання шлюбу, вказуючи в позовній заяві, що вони з відповідачем зареєстрували шлюб 14 листопада 1970 року. Від шлюбу мають дорослих дітей. Відповідач не бажає через органи РАЦС розлучитися. Причиною розпаду сім»ї стала пристрасть до спиртного, майже кожного дня він вживає алкогольні напої. У результаті між сторонами виникають сварки, образи, непорозуміння. Позивач втратила здоров»я, постійно лікується. Сімейний бюджет спільно не ведуть, проживають в одному господарстві, але у різних помешканнях. За вказаних обставин позивач прохає суд винести рішення про розірвання шлюбу. Спір про розподіл спільного майна на даний час не виникає. Витрати пов»язані з розлученням позивач прохає покласти на сторони порівну.
У судовому засіданні позивач та її представник заявлені позовні вимоги підтримали. ОСОБА_3 категорично заперечила можливість примирення.
Відповідач позов не визнав, прохає надати термін для примирення, так як він стане на шлюх виправлення та доведе, що не буде вживати алкогольні напої та вчиняти сварки. Також зазначив, що необхідно і щоб позивач змінила своє ставлення до нього.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд приходить до переконання, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що сторони перебувають у первинному шлюбі, який зареєстрували 14 листопада 1970 року відповідно до свідоцтва про одруження від 14.11.1970 року НОМЕР_1 виданого в Миргородському райбюро ЗАГС Полтавської області. Сторони являються пенсіонерами, що підтверджено довідками УПФУ в Оржицькому районі від 15.12.2008 року та отримують відповідну пенсію. Позивач перебуває на диспансерному обліку у лікаря-терапевта та має певні захворювання, що підтверджено довідкою Оржицької ЦРЛ № 633 від 15.12.2008 року. Також матеріали справи містять розписку відповідача від 31.10.2005 року у якій він зазначає, що не буде пити та ображати дружину. Інших доказів сторонами надано не було.
Взаємовідносини, що склалися урегульовані слідуючими нормами чинного законодавства.
Відповідно до ст. 105 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 цього Кодексу. Статтею 110 СК України передбачено, що позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлений одним із подружжя. З огляду на ст. 112 Сімейного Кодексу України суд з’ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
При умовах, що викладені у позові та на яких наголошував позивач під час розгляду справи, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам обох з подружжя, а тому на підставі ст. 112 СК України шлюб має бути розірвано. Для суду є переконливими аргументи стосовно того, що почуття любові та взаємоповаги між сторонами втрачено, відповідач своєю негативною поведінкою створює нестерпні умови для спільного проживання. Підстав для примирення подружжя суд не вбачає, так як вказане буде суперечити моральним засадам суспільства. Для суду є переконливими мотиви розлучення, на які посилається позивач.
Керуючись ст.ст. 15, 30, 212 - 215 ЦПК України, на підставі ст.ст.105, 110, 112 Сімейного кодексу України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_3 задоволити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_4 та ОСОБА_3 (дошлюбне прізвище ОСОБА_3), зареєстрований 14 листопада 1970 року в Миргородському райбюро ЗАГС Полтавської області, актовий запис № 221.
При реєстрації розірвання шлюбу в органах РАЦС витрати пов”язані з розірванням шлюбу покласти на обидві сторони - позивача ОСОБА_3 у розмірі 8,50 грн. та відповідача ОСОБА_4 у розмірі 8,50 грн.
Сторони заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції можуть подати протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подається апеляційному суду Полтавської області через Оржицький районний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
ГОЛОВУЮЧА