Справа № 2-47/2009 р.
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
15 січня 2009 року
Оржицький районний суд Полтавської області
в складі головуючого Грузман Т.В,
секретаря судового засідання Куцовол Л.М.
представника позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Оржиця справу за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 за участі третьої особи Оржицької державної нотаріальної контори про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування.
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2 звернулась до суду з позовною заявою до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування.
Позов мотивувала в тим, що 10 червня 2003 року помер її батько – ОСОБА_6, який за життя залишив заповідальне розпорядження та визначив позивача спадкоємцем на своє майно. На час смерті батька залишилося спадкове майно у вигляді житлового будинку розташованого у с. Онішки, вул. Колгоспна, 18, Оржицького району, Полтавської області. Нотаріальна контора не може видати свідоцтво про право на спадщину за законом, оскільки спадкодавець не отримав правовстановлюючий документ на домоволодіння, що розташоване за вищеназваною адресою.
Прохає визнати за нею право власності на спадкове майно у вигляді житлового будинку та господарських споруд, що залишились після смерті спадкодавця, так як вона являється його дочкою та згідно заповіту є єдиним спадкоємцем на його майно.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та вказав, що спадкодавець за життя не оформив правовстановлюючі документи на домоволодіння. Вказане є перешкодою в оформленні спадщини, у зв”язку з чим просить визнати право власності на житловий будинок та господарські споруди за позивачем.
Відповідачі не з»явились до залу судових засідань, але надіслали заяви про розгляд справи за їх відсутності. Заперечень щодо задоволення заявленого позову не мають.
Третя особа – Оржицька державна нотаріальна контора надіслана на адресу суду заяву про розгляд справи без їхньої участі. Позовні вимоги визнають у повному обсязі.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню .
Судом встановлено, що батько позивача – ОСОБА_6 помер 10 червня 2003 року, що засвідчено свідоцтвом про смерть від 10.06.2003 року серія 1-КЕ № 244613. За життя спадкодавець залишив заповідальне розпорядження від 15.05.2003 року щодо свого майна, де вказав, що заповідає все належне йому майно своїй дочці ОСОБА_2.
Позивач вчасно звернулася до нотаріальної контори для оформлення своїх спадкових прав, однак на даний час не має можливості отримати свідоцтво на право власності, перешкодою цьому є відсутність правовстановлюючого документа на домоволодіння, яке належало спадкодавцю, вказане підтверджено листом Оржицької державної нотаріальної контори № 1604 від 24.12.2008 року.
На підтвердження своїх родинних відносин між спадкодавцем позивач надав суду свідоцтво про своє народження серія П-КЕ № 291086 від 21.02.1980 року в якому в графі батьки батьком зазначений – ОСОБА_6.
Як вбачається з довідки № 433 від 17.10.2008 року Онішківської сільської ради останнім місцем проживання спадкодавця було с. Онішки, Оржицького району Полтавської. Вказана особа була зареєстрована в ІНФОРМАЦІЯ_1 та проживала у ньому по день смерті. У даному помешканні також проживають відповідачі.
Відповідачі від прийняття спадщини відмовили у нотаріальному порядку, про що свідчать відповідні заяви від 07 та 08 грудня 2003 року.
Технічний паспорт на житловий будинок від 26.09.2008 року підтверджує, що власником житлового будинку № 18 за адресою вулиця Колгоспна с. Онішки, Оржицького району був ОСОБА_6. Довідка - характеристика Комунального підприємства «Лубенське МБТІ» № 766 від 10.10.2008 року вказує на те, що спадкоємець має намір оформити право власності на будинок.
Відповідно до ст. 392 ЦК України, власник майна може пред”явити позов про визнання його власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Згідно ст. 1296 ЦК України, спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину. Відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.
З огляду на вказані норми чинного законодавства, позивач-спадкоємець має право звернутися із заявою про визнання права власності.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 214, 215 ЦПК України, ст. ст. 25, 30, 346, 392, 1296 ЦК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_2 задоволити.
Визнати право власності на житловий будинок та господарські споруди, які розташовані за адресою : Оржицький район, с. Онішки, вулиця Колгоспна, будинок 18, за ОСОБА_2 у порядку спадкування після ОСОБА_6, який помер 10 червня 2003 року.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подається апеляційному суду Полтавської області через Оржицький районний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
З оригіналом згідно:
ГОЛОВУЮЧА підпис ОСОБА_7
Суддя Оржицького райсуду Т.В.Грузман