Справа № 2- 190/2009 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 червня 2009 року
Оржицький районний суд Полтавської області
в складі головуючого судді – Грузман Т.В.
за участі секретаря судових засідань – ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Оржиця цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_2 звернувся у суд з позовом до відповідача ОСОБА_3 про розірвання шлюбу, вказуючи в позовній заяві, що шлюб з відповідачем зареєстрували 24 грудня 2005 року. Від шлюбу мають спільних дітей – дочок ОСОБА_4 09.08.2006р.та ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , які проживають з опікунами. Причиною розпаду сім”ї стали несхожість характеру, різні погляди на життя, нерозуміння один одного. На даний час кожен з них живе самостійно не піклується один про одного .
За вказаних обставин позивач прохає суд винести рішення про розірвання шлюбу.
У судовому засіданні позивач зазначив, що шлюб зберігати недоцільно, шлюбні стосунки з відповідачем він не підтримує, спільне господарство та фінансові питання разом не вирішують.
Відповідач у судове засідання не з»явився, але надав суду заяву в якій прохає справу розглянути без його участі. Заперечень щодо заявленого позову не має.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши докази, суд приходить до переконання, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що сторони перебувають у шлюбі, який зареєстрували 24.12.2005 року у Онішківській сільській ОСОБА_6 району, що підтверджується свідоцтвом про шлюб серія І-КЕ № 056845 від 29.04.2009 року.
Сторони мають спільних дітей ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_3 ( свідоцтва про народження ІІІ-КЕ № № 374195, 374371 від 28 квітня 1992 року). Діти подружжя перебувають на утриманні та вихованні опікунів - ОСОБА_8, ОСОБА_9 Вказане випливає з рішення ОСОБА_6 райсуду від 12.08.2008 року.
На даний час позивач проживає у родині своїх батьків у с. Онішки, про вказане свідчить довідка Онішківської сільської ОСОБА_6 № 135 від 28.04.2009року.
Несхожість характерів, не розуміння один одного, різні погляди на життя, призвели до розпаду сім”ї. Подружжя не проживають спільним життям, не ведуть спільного господарства, не будують спільних планів на майбутнє.
За таких обставин суд приходить до переконання, що шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 розпався, зберегти його не можливо, шлюб між подружжям носить лише юридичний характер.
Відповідно до ст. 105 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 цього Кодексу. Статтею 110 СК України передбачено, що позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлений одним із подружжя. З огляду на ст. 112 Сімейного Кодексу України суд з’ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
При умовах, що викладені у позові та на яких наголошував позивач та відповідач під час розгляду справи, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам обох з подружжя, а тому на підставі ст. 112 СК України шлюб має бути розірвано.
Керуючись ст.ст. 15, 30, 212 - 215 ЦПК України, на підставі ст.ст.105, 110, 112 Сімейного кодексу України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_2 задоволити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_3 (дошлюбне прізвище Мірошніченко) ІНФОРМАЦІЯ_5, зареєстрований 24 грудня 2005 року у Онішківській сільській ОСОБА_6, Оржицького району, Полтавської області, актовий запис № 2.
При реєстрації розірвання шлюбу в органах РАГСу витрати пов”язані з розірванням шлюбу покласти на позивача ОСОБА_2 в розмірі 17 грн. Відповідача ОСОБА_3 звільнити від сплати державного мита при реєстрації розірвання шлюбу.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подається апеляційному суду Полтавської області через Оржицький районний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
ГОЛОВУЮЧА