Справа № 2- 181/2009 р.
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
22 травня 2009 року
Оржицький районний суд Полтавської області
в складі головуючого судді Грузман Т.В.,
секретаря судового засідання Куцовол Л.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Оржиця справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дитину
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дитину. Позов мотивувала тим, що з відповідачем перебувають у шлюбі та мають одну неповнолітню дитину, сина ОСОБА_3 – ІНФОРМАЦІЯ_1. Син проживає з матір”ю і перебуває на її повному утриманні. Батько дитини проживає окремо, фінансово допомоги не надає, хоча перебуває на обліку у ОСОБА_4 Відомостей про те, що відповідач має постійне місце роботи позивач не має. У зв»язку з недостатнім матеріальним забезпеченням з боку матері, виникла необхідність у зверненні до суду з позовом про стягнення аліментів на утримання дитини. Прохає суд стягнути з відповідача аліменти у розмірі 1/4 всіх видів доходів (заробітку), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
У судовому засідання позивач поданий позов підтримала, на задоволенні позову наполягає саме у тому розмірі, який зазначено у позовній заяві.
Відповідача заявлений позов визнав проти його задоволення не заперечує.
Суд, заслухавши сторони, розглянувши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що позивач та відповідач 30 червня 2007 року уклали шлюб, що підтверджується свідоцтвом про шлюб серія І-КЕ № 030977 від 30.06.2007 року. Подружжя мають спільну дитину, сина ОСОБА_3 – ІНФОРМАЦІЯ_2 (свідоцтво про народження від 19 жовтня 2007 року серія 1-КЕ № 059520). Дитина перебуває на утриманні позивача, що підтверджує довідка Плехівської сільської ради № 104-02-10 від 09.04.2009 року. Позивач не працює, знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та отримує допомогу у розмірі 130 грн.(довідка Управління соціального захисту населення від 10.04.2009р.№ 493)
Відповідач перебуває на обліку у центрі зайнятості, як безробітній. Вказане випливає з довідки ОСОБА_4 районного центру зайнятості № 161709203 від 13.04.2009 року.
Інших доказів по справі сторонами надано не було.
Стан здоров”я дитини та відповідача є задовільним, відомості про наявність захворювань у матеріалах справи відсутні.
Сторони не надали доказів щодо наявності майна у дітей та відповідача; інших дітей, непрацездатної дружини, батьків, дочки, сина відповідач не має.
Сторони не надали доказів того, що відповідач має постійне місце роботи, отримує заробітну плату, має мінливий дохід, частину доходу отримує в натурі.
Взаємовідносини, що склалися урегульовані слідуючими нормами чинного законодавства.
Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов”язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно ст. 181 ч. 3 Сімейного кодексу України за рішенням суду кошти на утримання дитини /аліменти/ присуджуються у частці від доходу її матері, батька і /або/ у твердій грошовій сумі.
Згідно ст. 182 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує:
1/ стан здоров”я та матеріальне становище дитини;
2/ стан здоров”я та матеріальне становище платника аліментів;
3/ наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;
4/ інші обставини, що мають істотне значення.
Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідно ст. 183 ч. 1 Сімейного кодексу України частка заробітку /доходу/ матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Відповідно ст. 191 ч. 1 Сімейного кодексу України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред”явлення позову.
Відповідач, як батько зобов”язаний утримувати свою дитину, яка потребує матеріальної допомоги. Стягнення аліментів у частці від заробітку та у розмірі не меншому 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку відповідає положенням Сімейного Кодексу України. Необхідність стягнення аліментів на неповнолітню дитину також повністю підтверджена матеріалами справи.
Судові витрати згідно ст. 88 ч. 3 ЦПК України необхідно віднести за рахунок відповідача .
Керуючись ст. ст. 180, 181, 182, 183, 191 Сімейного Кодексу України, ст. ст. 10, 88 ч. 3, 209, 212, 215, 367 п. 1 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 - задоволити.
Стягнути з ОСОБА_2 аліменти у розмірі 1/4 всіх видів доходів (заробітку) на користь ОСОБА_1 на утримання сина ОСОБА_3 – ІНФОРМАЦІЯ_2 до досягнення ним повноліття, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів – у межах платежу за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в сумі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у сумі 250,00 грн.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подається апеляційному суду Полтавської області через Оржицький районний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
ГОЛОВУЮЧИЙ: