Судове рішення #5608266

                                                                         

                                                                                                             Справа № 2-0-8

                                                              РІШЕННЯ                                      2009р.

                                                       ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

            19 лютого 2009 року

 Оржицький районний суд Полтавської області

 у складі головуючого судді - Грузман Т.В.

 та секретаря судового засідання – Куцовол Л.М.

 представника заявника – ОСОБА_1

 розглянувши у відкритому  судовому засіданні в залі суду цивільну справу за заявою

ОСОБА_2 за участі зацікавлених осіб ОСОБА_3, Оржицької районної державної адміністрації, Відділу РАЦС Оржицького районного управління юстиції про встановлення факту батьківства.

                                                      ВСТАНОВИВ:

 ОСОБА_2 звернувся до Оржицького районного суду Полтавської області із заявою про встановлення факту батьківства між ним та ОСОБА_4, який помер 28.09.2000 року, як сином та батьком.

 Заяву мотивував тим, що 28.09.2000 року помер його батько – ОСОБА_4П, 18.01.2006 року померла його мати – ОСОБА_5.

Після смерті батьків залишилося спадкове майно на яке він являється спадкоємцем за законом. На час смерті батьків заявник проживав разом із ними, але оформити свої спадкові права у нотаріальному порядку не має можливості, оскільки відсутні документи, що підтверджують родинні зв»язки між ним та його батьком. Позивач  звернувся до суду для встановлення факту батьківства між ним та покійним ОСОБА_4, оскільки у свідоцтві про його народження у графі батько відсутній будь-який запис.

 В судовому засіданні заявник подану заяву підтримав та прохав суд встановити факт батьківства між ним та його покійним батьком. Встановлення цього факту йому необхідно для отримання спадщини.

Зацікавлена особа – ОСОБА_3 заявлені вимоги заявника визнав повністю, заперечень щодо задоволення заяви не має.

 Представник Оржицької РДА не заперечує проти задоволення поданої ОСОБА_2 заяви про встановлення факту батьківства.

Відділ РАЦС Оржицького районного управління юстиції, який являється зацікавленою стороною у справі надіслав до суду клопотання про розгляд справи за відсутності їхнього представника. Заперечень проти поданої заяви не мають.  

 Суд, заслухавши заявника його представника, представників зацікавлених осіб, допитавши свідків, розглянувши матеріали справи приходить до висновку, що заява підлягає до задоволення, з наступних підстав:

 Судом встановлено, що ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 який являється заявником по справі, народився в с. Лазірки, Оржицького району, Полтавської області, про що свідчить свідоцтво про народження серія ІІ-УР № 142484. У вказаному правовстановлюючому документі заявника у графі «батько» відсутній запис.

Витяг з погосподарської книги за 1961-1980рр., який надала Лазірківська сільська Рада вказує на те, що ОСОБА_4 05.07.1930р.н. та ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 належали до складу сім»ї голови двору - ОСОБА_6 відповідно, як зять та онук. У подальшому після смерті ОСОБА_6 головою вказаного господарства став ОСОБА_4, разом з ним проживали його дружина та син – ОСОБА_2

На те, що заявник являється сином ОСОБА_4 вказує і ордер на житло від 07.12.1982 року, в якому зазначені як члени сім»ї останнього,  ОСОБА_5- дружина та син ОСОБА_2

Довідка Лазірківської сільської Ради № 661 від 08.10.1997 року, яка свого часу видавалася на ім»я ОСОБА_4  також містить відомості про те, що ОСОБА_2 являється йому сином та був членом його сім»ї.

Із змісту інших довідок Лазірківської сільської Ради № 66, 67, 68  від 19.01.09р.  випливає, що ОСОБА_4П проживав у ІНФОРМАЦІЯ_3 разом із дружиною, сином – ОСОБА_2 , невісткою та онуком. Протягом 6 місяців з дня смерті ОСОБА_4 в квартирі проживали його син – ОСОБА_2Г разом із своєю родиною. Заявник проживав  разом із покійним ОСОБА_4 та вели спільне господарство. Поховання ОСОБА_4 провів ОСОБА_2 , як його син.

Факт родинних відносин між заявником та його покійним батьком ОСОБА_4 в  судовому засіданні підтвердили свідки ОСОБА_7, ОСОБА_8, які пояснили що покійний ОСОБА_4  дійсно проживав із ОСОБА_9 та мали сина ОСОБА_2 Покійний ОСОБА_4 був рідним батьком заявника, весь час відносився до нього як до такого, здійснював за ним догляд та матеріальне його утримання.

Як доказ того, що заявник має намір успадкувати майно, що залишилося після смерті його батьків, матеріали справи містять свідоцтва про смерть його матері серія І-КЕ № 034728, батька серія І-КЕ № 160570, дружини серія І-КЕ № 223103 та свідоцтво про право власності на житло від 25.09.1997р. № 87, витяг з реєстру права власності на нерухоме майно серія ССВ № 4367 .         .

 Відповідно до ст. 234 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, зокрема про встановлення факту батьківства. Вказана норма відображена в Постанові Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31.03.1995  в якій зазначено, що в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину, для оформлення права на пенсію в зв”язку із втратою годувальника. Це є підставою для вирішення питання про встановлення факту, про який йдеться в поданій заяві, відповідного до чинного законодавства.

Заяви про встановлення факту батьківства чи визнання батьківства розглядаються судом, якщо у свідоцтві  про народження певна особа на вказана батьком дитини і може бути подана матір»ю, опікуном чи піклувальником дитини чи самою дитиною після досягнення повноліття.

 Таким чином, зібрані у справі докази та їх оцінка вказують на наявність підстав для задоволення заяви про встановлення факту батьківства

              Керуючись ст.ст. 256 – 259 ЦПК України, суд

                                                              ВИРІШИВ:

 Заяву ОСОБА_2  задоволити.

 Встановити факт батьківства щодо ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_4, який помер 28.09.2000 року, як сином та батьком.

  Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

 Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подається апеляційному суду Полтавської області через Оржицький районний суд.  

 Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 цього Кодексу, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

З оригіналом згідно:

 ГОЛОВУЮЧА                            підпис

Суддя Оржицького райсуду                                                      Т.В.Грузман                                        

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація