Судове рішення #5608260

                                                                                                               Справа №  2-131/2009 р.

Р І Ш Е Н Н Я

іменем            України

                 23 квітня 2009 року

         Оржицький районний суд  Полтавської області

в складі головуючого судді Грузман Т.В,

секретаря судового засідання  Куцовол Л.М.

розглянувши у відкритому  судовому засіданні в залі суду в   селищі Оржиця справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Селецької сільської Ради за участі третьої особи Оржицької державної нотаріальної контори про визначення додаткового строку для прийняття спадщини

В С Т А Н О В И В :

            ОСОБА_1 звернувся у суд з позовом до Селецької сільської Ради про  визначення додаткового строку для прийняття спадщини.

           Позов мотивував тим, що 10 квітня 2007 року  померла його сестра  – ОСОБА_2 після якої він являється єдиним спадкоємцем за законом на майно що залишилося після її смерті. Спадщина складається з земельної ділянки площею 6,48 га яка розташована на території Селецької сільської Ради  та майнового паю, який знаходиться в СТОВ «Селецька». Юридично оформити свої спадкові права позивач не має змоги, оскільки пропущено законодавчо встановлений строк для подачі відповідної заяви. Вважає, що строк пропущено ним  з поважних причин, оскільки він вчасно подав заяву про намір прийняти спадщину що відкрилася після смерті його сестри до Селецької сільської Ради. Однак службові особи сільської Ради не передали  подану ним заяву до нотаріальної контори, що стало причиною фактичного пропуску подачі заяви про прийняття спадщини. Прохає визначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини за законом строком 3 місяці.

          У судовому засіданні  позивач заявлені позовні вимоги підтримав повністю, прохають суд визначити додатковий строк для прийняття спадщини після смерті спадкодавця.

          Відповідач –  Селецька  сільська Рада до суду надіслала заяву про розгляд справи за відсутності їхнього представника, заперечень щодо задоволення позову не мають.

          Третя особа – Оржицька держнотконтора  вважає, що позов підлягає задоволенню відповідно до письмового повідомлення.

          Суд заслухавши позивача, розглянувши матеріали справи, приходить до висновку, що позов  підлягає  задоволенню .

 Судом встановлено, що ОСОБА_1 являється братом ОСОБА_2. Вказане випливає із свідоцтв про народження  вказаних осіб серія ЯВ №  113481 від 13 серпня 1952 року, № Р 9645836, від 22 липня 1939 року в яких в графі «батьки» записані ОСОБА_3 та ОСОБА_4.

Відповідно до свідоцтва про смерть 1-КЕ № 069747 від 12.04.2007 року сестра позивача – ОСОБА_2 померла  10 квітня 2007 року.

За життя спадкодавець  не висловив свою волю щодо належного йому майна та не визначив коло своїх спадкоємців. Відтак, позивач являються єдиним спадкоємцем на майно покійної ОСОБА_2 за законом.

Об»єктами спадкування є  земельна ділянка площею 6,48 га яка розташована на території Селецької сільської Ради ( державний акт на право приватної власності на землю серія Р1 № 613983) та майновий пай, який знаходиться в СТОВ «Селецька», що випливає здовідки вказаного товариства № 47 від 03.03.2009 року. Вказане також підтверджується довідками СТОВ «Селецька» від 03.03.2009 року №№ 46, 47.

ОСОБА_2 була прописана та проживала до дня смерті у селі Великоселецьке, Оржицького району, Полтавської області. В будинку, який належав ОСОБА_2 вона  проживала одна (довідка Селецької сільської Ради № 55 від 24.02.2009 року).  

Відомості про наявність інших спадкоємців матеріали справи не містять.

В нотаріальному порядку позивач не мав можливості оформити свої спадкові права, перешкодою у цьому стало не вчасне звернення до нотаріальної контори з відповідною заявою. Мотивуючи поважність пропуску строку для подачі заяви до нотаріальної контори, ОСОБА_1 вказав, що він у визначені законом строки звернувся з відповідною заявою до Селецької сільської Ради про намір прийняти спадщину, що відкрилася, однак дана заява не була передана до нотаріальної контори.

 Відповідно до ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Враховуючи наведене, позивач довів правомірність його позовних вимог, також доведено, що саме він  є спадкоємцем на  майно померлої ОСОБА_2, а отже і має право на подачу даного позову до суду.

З огляду на вказані норми чинного законодавства, позивач-спадкоємець має право звернутися із заявою про визначення йому додаткового строк, достатнього для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Керуючись ст. ст.  10, 11,  209, 214, 215 ЦПК України, ст. ст. 25, 30, 1272 ЦК України, суд,-

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 задоволити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини за законом від ОСОБА_2, яка померла 10 квітня 2007 року строком 3 місяці з моменту набрання чинності рішенням суду.  

           Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

          Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

           Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подається апеляційному суду Полтавської області через Оржицький районний суд.

           Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

ГОЛОВУЮЧА                                                                       Т.В. ГРУЗМАН

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація