ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа № 2а-4350/09/1370
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 липня 2009 року
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого-судді Кравчука В.М.
при секретарі судового засідання Ганачівській Л.Ю.
за участю:
від позивача - представник Фігель Ю.О. (довіреність від 22.12.2008р.)
від відповідача - не з'явився
розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Відділу державної виконавчої служби Старосамбірського районного управління юстиції про скасування постанови від 19.06.2009 р. про відмову у відкритті виконавчого провадження,- |
ВСТАНОВИВ:
06 липня 2009 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Відділу державної виконавчої служби Старосамбірського районного управління юстиції про скасування постанови від 19.06.2009 р. про відмову у відкритті виконавчого провадження.
В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що відповідачем неправомірно постановою від 19.06.2009 р. відмовлено у відкритті виконавчого провадження, оскільки, вваєжає, що заяву про відкриття виконавчого провадження на підставі виконавчого листа нею пред»явлено саме до того відділу державної виконавчої служби, який повинен виконати рішення суду.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги. Позовні вимоги просить задоволити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, тому суд ухвалив справу розглядати у відсутності відповідача.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши надані суду докази в межах заявлених вимог, суд встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини:
В провадженні Львівського окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа № 2а-7889/2008 за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Старосамбірської РДА щодо виплати неотриманої допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Постановою цього суду від 21.04.2008р., яка набрала законної сили 06.05.2009р., зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення Старосамбірської РДА провести нарахування та виплату з 09.07.2007 р. по 31.12.2007 р. включно ОСОБА_1 допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, відповідно до вимог та розміру встановлених ст.15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми».
17.06.2009 р. позивач звернулась до Відділу державної виконавчої служби Старосамбірського районного управління юстиції з заявою про відкриття виконавчого провадження на підставі виконавчого листа, виданого Львівським окружним адміністративним судом 14.05.2009 року у справі № 2а-7889/2008.
Постановою Відділу державної виконавчої служби Старосамбірського районного управління юстиції від 19.06.2009 р. відмовлено ОСОБА_1 (стягувач) у відкритті виконавчого провадження (у прийнятті до провадження виконавчого документа) з тих підстав, що виконавчий документ пред'явлено до органу державної виконавчої служби не за місцем або підвідомчістю виконання рішення, оскільки боржником є територіальний підрозділ центрального органу державної влади, а тому виконавчий документ підлягає до виконання підрозділом примусового виконання рішень Головного управління юстиції. Постанову доведено до відома сторін виконавчого провадження у встановленому законом порядку. Спір виник щодо правомірності відмови у відкритті виконавчого провадження.
Відповідно до ст. ч. 1 ст. 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутись до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про виконавче провадження» від 21.04.1999р. (з наступними змінами і доповненнями) примусове виконання рішень державною виконавчою службою здійснюється на підставі виконавчих документів, визначених цим Законом. Відповідно до цього Закону державною виконавчою службою підлягають виконанню такі виконавчі документи: виконавчі листи, що видаються судами (п. 1 ч. 2 ст. 3 Закону).
Відповідно до ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець відкриває виконавче провадження на підставі виконавчого документа за заявою стягувача або його представника про примусове виконання рішення, зазначеного в статті 3 цього Закону.
Статтею 20-1 Закону передбачено, що на підрозділ примусового виконання рішень відділів державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь юстиції покладається виконання рішень, зокрема, за якими боржниками є територіальні підрозділи центральних органів державної влади, місцеві суди, міські або районні ради чи районні державні адміністрації, міські, районні, міжрайонні, інші прирівняні до них прокуратури, військові прокуратури гарнізонів, а також інші територіальні підрозділи органів державної влади.
Відповідно до ч. 4 ст. 26 Закону пред'явлення виконавчого документа до органу державної виконавчої служби не за місцем або підвідомчістю виконання рішення є підставою для відмови у відкритті виконавчого провадження.
З виконавчого листа, виданого Львівським окружним адміністративним судом 14.05.2009 року у справі № 2а-7889/2008 вбачається, що боржником у даній справ є Управління праці та соціального захисту населення Старосамбірської районної державної адміністрації у Львівській області.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» від 09.04.1999 року виконавчу владу в областях, районах, районах Автономної Республіки Крим, у містах Києві та Севастополі здійснюють обласні, районні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації. Місцева державна адміністрація є місцевим органом виконавчої влади і входить до системи органів виконавчої влади.
Відповідно до ст. 43 цього Закону управління, відділи та інші структурні підрозділи місцевих державних адміністрацій здійснюють керівництво галузями управління, несуть відповідальність за їх розвиток. Управління, відділи та інші структурні підрозділи місцевих державних адміністрацій підзвітні та підконтрольні головам відповідних місцевих державних адміністрацій, а також органам виконавчої влади вищого рівня.
Таким чином, Старосамбірська районна державна адміністрація є органом виконавчої влади, а Управління праці та соціального захисту населення - підрозділом цього органу.
Оцінюючи відповідність постанови ВДВС Старосамбірського районного управління юстиції про відмову у відкритті виконавчого провадження вимогам закону, суд виходить з того, що наведені в ній підстави відмови у прийнятті до виконавчого провадження виконавчого документа, відповідають вимогам ст. 20-1 Закону України «Про виконавче провадження».
Твердження позивача про підвідомчість даної справи саме ВДВС Старосамбірського районного управління юстиції суд не вважає правильним, оскільки суд керується ст. 20-1 Закону України «Про виконавче провадження», за якою саме на підрозділ примусового виконання рішень відділів державної виконавчої служби Головного управління юстиції в області покладається виконання рішень, за якими боржниками є, зокрема, районні державні адміністрації.
Державний виконавець виніс оскаржувану постанову в межах наданих йому повноважень, обґрунтовано, безсторонньо (неупереджено), та з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення.
За таких обставин суд вважає, що у відкритті виконавчого провадження з виконання виконавчого листа Львівського окружного адміністративного суду № 2а-7889/2008, виданого 14.05.2009 року, відмовлено у відповідності до вимог Закону України «Про виконавче провадження», а тому у позові слід відмовити.
У відповідності до вимог ст. 94 КАС України відшкодування судових витрат позивачеві, якому відмовлено у позові, не передбачено.
Керуючись ст.ст. 17-19, 86, 94, 160-163, 181 КАС України, ст.ст. 3, 18, 20-1, 26 Закону України «Про виконавче провадження» від 21.04.1999 року, суд -
П О С Т А Н О В И В :
1. У позові ОСОБА_1 до Відділу державної виконавчої служби Старосамбірського районного управління юстиції про скасування постанови про відмову у відкритті виконавчого провадження від 19.06.2009 р.- відмовити .
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 15 липня 2009 року о 14:40
Суддя - підпис - В.М.Кравчук
З оригіналом згідно:
Суддя В.М.Кравчук